• joomlaslide-slubowanie
  • joomlaslide-frankofonia
  • joomlaslide-dwujezyczne
  • joomlaslide-rekrutacja2
  • joomlaslide-klasy1
  • joomlaslide-rekrutacjakl4
  • joomlaslide-be

trojca-kino

Wyjście klas do kina na film "Dywizjon 303" - 19 września

Więcej

trojca-dzienpokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju - 21 września

Więcej

trojca-dzienjezykowobcych

Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września

Więcej

Drukuj

13.10.2017 – Pasowanie na ucznia klasy I

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pasowania na ucznia klas I. Ślubowanie klasy pierwszej odbędzie się 13 października o godzinie 8.30. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Magdalena Cebulska.

Drukuj

25.09. – 01.10.2017 Wyjazd uczniów do Paryża

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie drugich klas  dwujęzycznych gimnazjum w dniach 25 września – 1 października wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Francji w ramach realizacji projektu: Poznajemy miasta Francji - Strasburg, Paryż. Głównym celem tego wyjazdu było zobaczenie tego pięknego kraju i wykorzystanie w praktyce swojej znajomości języka francuskiego. Wraz z uczniami  w wyjeździe uczestniczyły nauczycielki języka francuskiego pani Sandra Kotarba, pani Magdalena Mrozowska, nauczycielka matematyki pani Ewa Wąsik i pedagog szkolny pani Marta Mankiewicz.

Przebieg dnia pierwszego polegał na kilkunastogodzinnej podróży na Zachód. Następnego dnia wszyscy ruszyli w miasto – pierwszy przystanek: Strasburg. Mieliśmy okazję zobaczyć Katedrę Notre Dame, miejsca obrad Rady Europy i Parlamentu Europejskiego a także Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Płynęliśmy również statkiem po rzece Ill w dzielnicy La Petite France (Wenecja Północy).

Drugim przystankiem naszej wycieczki była stolica Francji – Paryż. Pierwszego dnia pojechaliśmy metrem na la Défénse skąd, mieliśmy możliwość zobaczyć centrum Paryża siedząc pod nowoczesnym łukiem Arche de la Défense. Potem przeszliśmy pieszo prawie całą oś Paryża- od Łuku Triumfalnego , przez pola Elizejskie  aż do placu Zgody. Kolejny dzień upłynął pod znakiem sztuki, gdyż spędziliśmy kilka godzin w słynnym Wersalu. Będąc na miejscu nie można było nie zobaczyć wieży Eiffla, grobowca Napoleona, słynnych rur francuskich - muzeum sztuki nowoczesnejCentre Georges Pompidou,  a także placu malarzy, słynnej bazyliki Sacré Coeur i znanego miejsca rozrywki Francji – Moulin Rouge.  Zwiedziliśmy także Luwr. Znajdują się tam dzieła mające kilka tysięcy lat (pochodzą nawet z 2600 r. p. n. e.) a także słynna „Mona Lisa” i ogromna ilość innych perełek światowej sztuki. Zwiedziliśmy również muzeum d'Orsay. W tym muzeum znajdują się największe zbiory obrazów impresjonistów francuskich. Polskim akcentem była podróż na place Vendôme.  Zobaczyliśmy tam dom, w którym mieszkał i zmarł wybitny Polak – Fryderyk Chopin. Ostatni dzień spędziliśmy we francuskim parku rozrywki- park Asterix. Chociaż spędziliśmy tam wiele godzin to i tak to było zdecydowanie za krótko.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Możemy powiedzieć, że zwiedziliśmy kawałek Europy. Skosztowaliśmy pieczonych kasztanów na polach Elizejskich. Zrobiliśmy dużo zdjęć, które ułatwią nam realizację projektów gimnazjalnych: Symetrie w architekturze Paryża, Francja w obiektywie, Paryż miasto kontrastów, Paryż kulinarny, Paryż, a moda. Przeprowadziliśmy krótkie wywiady z Francuzami na temat ich znajomości Polski i Polaków. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca i przeżyliśmy naprawdę miłe chwile. Od czasu wyjazdu każdy z nas może z czystym sumieniem powiedzieć: Je parle bien français!

Drukuj

Piknik rodzinny Bemowo z Aniołami

Opublikowano w Aktualności

W sobotę 30 września 2017 roku w godzinach 12.00 – 17.00 nasza szkoła brała udział w „Pikniku rodzinnym „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym na terenie parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks. B. Markiewicza 1. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 C oraz 2 G pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pani Judyty Kryskiej. Adresatami były młodsze dzieci i zadania były dedykowane właśnie dla nich, chociaż odwiedzali nas również uczniowie uczęszczający do gimnazjum.

Przy naszym stanowisku można było zrobić przepaskę na głowę oraz zakładkę do książek, a także pomalować buzię wybierając sobie dowolną postać.

Za wzięcie udziału w naszym zadaniu uczestnicy otrzymywali pieczątkę oraz kawałek ciasta lub cukierki. Dzień był pracowity, ale z pewnością bardzo udany, ponieważ pogoda i humory nam dopisały. 

Drukuj

Wycieczka do TVP

Opublikowano w Aktualności

W dniu 20 września uczniowie klasy 3 B udali się pod opieką pani Anny Szumel i pani Aleksandry Puzyńskiej na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Uczniowie zwiedzili studio nagrań, garderoby, pomieszczenia reżyserskie oraz muzeum telewizji. Dodatkowo poznali tajniki pracy dziennikarzy, operatorów kamer, dźwiękowców i operatorów oświetlenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

Akcja Wolontariatu "Pamiętamy o bliskich"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 września wolontariusze wspólnie z panią Anną Szumel i panią Magdaleną Krakowiak udali się na akcję sprzątania grobów na Powązkach Wojskowych. W tym roku porządkowaliśmy groby żołnierzy, którzy brali udział w "Akcji pod Arsenałem".

 

Drukuj

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Śmieciowej Kreatywności

Opublikowano w Aktualności

27.09. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Śmieciowej Kreatywności” zorganizowany z okazji tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „NIE MA ŚMIECI-SĄ SUROWCE”. Bardzo wielu uczniów wykonało właśnie z odpadów domowych przedmioty przydatne do codziennego użytku. Są to: szkatuły na biżuterię, wazoniki, koszyczki, skarbonki, abażury, ozdobne doniczki , pojemniki biurowe, patery na przystawki i wiele innych. Wystawa prac znajduje się na holu szkoły do 29.09. Zapraszamy do oglądania. Najciekawsze prace zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Opiekunem konkursu była pani Irena Ząbek.

Drukuj

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, święto to ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a przyświeca mu idea wielojęzyczności i wielokulturowości.  Z tej okazji w całej Europie organizowane są różnorodne wydarzenia, również w naszej szkole nauczyciele na lekcjach języków obcych zaplanowali:

– gry i zabawy edukacyjne (memory, domino, krzyżówki, quizy, itd.);

– wykorzystanie platformy edukacyjnej nawiązującej do tego wydarzenia;

– śpiewanie piosenek  oraz oglądanie filmów w obcym języku.

Podczas przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzić „kącik angielski”, przy którym odpowiadali na pytania związane z krajami anglojęzycznymi. Pojawiły się łamańce językowe, quizy oraz gry i zabawy w języku angielskim. Na ścianach wisiały plakaty przybliżające język angielski oraz realia państw angielskojęzycznych.

Grupa francuska przygotowała poczęstunek, francuskie śniadanie, quiz oraz dekoracje związane z językiem francuskim, kulturą i historią tego państwa.

Przy stoisku niemieckim uczniowie grali w ruletkę językową i odpowiadali na pytania z różnych kategorii. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kawałek szarlotki lub ciastka z flagą Niemiec. W tym samym czasie grupa uczniów spacerowała w szkole i zachęcała do wzięcia udziału w quizie – poprawne odpowiedzi nagradzane były jabłkiem. Na korytarzach wystawione zostały makiety prezentujące obiekty Berlina oraz zawieszono plakaty przybliżające kulturę, historię i realia życia państw niemieckojęzycznych. Podczas przerwy atmosferę umilała muzyka z utworami niemieckojęzycznymi.

W nawiązaniu do tego święta na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się także rozgrywki piłkarskie – Mini Bundesliga.

Za zainteresowanie oraz zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków w przyszłym roku szkolnym.

Drukuj

Dzień Kropki

Opublikowano w Aktualności

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, czyli święto kreatywnej zabawy. Na korytarzach i w klasach królowały kropki, były wszędzie – na ubraniach, na twarzach i na ścianach. Pojawiła się również gra Twister. Dzień Kropki to dzień odkrywania talentów. Malowaliśmy kropkowane obrazy, rozwiązywaliśmy zadania matematyczne zapisane w kropkach, tropiliśmy QR kody i odgadywaliśmy zaszyfrowane sentencje dotyczące kropki, wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę „ The dot song”. Kropka została bohaterką opowiadań i wierszy. W konkursie literackim zwyciężyli: Michalina Michalska – klasa 2d, Jakub Czernicki – klasa 2a, Agata Gala – klasa 2d.

Drukuj

Wrzesień 2017 - Wycieczka ,,Śladami bohaterów Kamieni na szaniec’’

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy 3e i 3a wybiorą się na wycieczkę autokarową śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznają się zarówno z najważniejszymi wydarzeniami z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również poznają obraz życia w okupowanej Warszawie. Koordynatorem wycieczki jest pani Jolanta Bobryk.

Drukuj

29.09.2017 – Dzień Głośnego Czytania

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 września, w naszej szkole odbędzie się Dzień Głośnego Czytania pod opieką pani Sylwii Suchodolskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Drukuj

26.09.2017 - Rozgrywki „Mini Bundesliga”

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel i pan Lech Serwatka zapraszają uczniów klas II i III do udziału w rozgrywkach piłki nożnej „Mini Bundesliga”. Szczegółowy harmonogram spotkań drużyn dostępny jest na tablicy informacyjnej przy sali gimnastycznej.

Drukuj

26.09.2017 - Europejski Dzień Języków

Opublikowano w Aktualności

Nauczyciele języków obcych zapraszają uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy językowej. Planujemy quizy, poranek z przysłowiami, gry planszowe, krzyżówki, piosenki i stoiska tematyczne. Koordynatorem tej akcji jest pani Anna Szumel oraz pani Aleksandra Puzyńska.

Drukuj

21.09.2017 - Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Opublikowano w Aktualności

21 września w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowego Dzień Pokoju. Z okazji tej, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ingi Tomasiak organizuje różne akcje oraz konkursy. Zapraszamy! 

Drukuj

15.09.2017 - Dzień Kropki

Opublikowano w Aktualności

15 września jest to święto wszelkiego rodzaju kropek. Tego dnia, oprócz udekorowanej kropkami szkoły, wszyscy przychodzimy ,,kropkowo’’ ubrani. Odbędą się również różnego rodzaju zabawy i quizy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Koordynatorem akcji jest pani Jolanta Mikusek.

Drukuj

Warsztaty profilaktyczne „Archipelag Skarbów”

Opublikowano w Aktualności

W dniach 14 - 15 września 2017 r. uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Archipelag Skarbów”. W ramach programu odbyło się również spotkanie pana Grzegorza Pazia – prowadzącego zajęcia – z Radą Pedagogiczną i rodzicami uczniów z klas III. Przesłaniem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia i profilaktyka uzależnień. Podczas warsztatów zachęcano młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z rozpoczęciem współżycia seksualnego aż do małżeństwa. 

Drukuj

12.09.2017r. - Zebranie z rodzicami

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców.

W związku z realizacją programu profilaktycznego Archipelag Skarbów zapraszamy rodziców uczniów klas III gimnazjum na spotkanie w godz. 17.00 - 18.00 w sali gimnastycznej.

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Opublikowano w Aktualności

1 września swoją naukę rozpoczęły dzieci z oddziału „zerowego”. Natomiast 4 września o godzinie 8:00 mury naszej szkoły, która obecnie funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz, przekroczyli uczniowie klasy pierwszej oraz klasy czwartej. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach, którzy po przekazaniu ważnych informacji oprowadzili swoich wychowanków po szkole.

Kilka godzin później odbył się apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2017/2018 zorganizowany przez klasę 3 B pod czujnym okiem pani Anny Szumel.Podczas inauguracji gościliśmy grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów klas siódmych, a także klasy gimnazjalne (drugie i trzecie). Na początku tego spotkania uczniowie zostali powitani przez Panią Wicedyrektor, Beatę Strzelczyk, która jednocześnie odczytała list powitalny od Pana Dyrektora Wojciecha Barańskiego.

Całość uświetniły występy taneczno-wokalne zaprezentowane przez uzdolnioną młodzież naszej szkoły. Po interesującej części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Gimnazjaliści jako starsi i bardziej doświadczeni koledzy zapewne nie raz będą służyć pomocą swoim młodszym kolegom. Jedno jest pewne - wszystkich naszych uczniów czeka ciekawy i pozytywnych emocji czas.

Drukuj

Życzenia od Dyrektora i Grona Pedagogicznego

Opublikowano w Aktualności

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom udanego oraz spokojnego roku, pełnego motywacji i sukcesów, nowych wyzwań oraz rozwijania swoich talentów. To, jak będzie wyglądał ten rok, będzie zależało od Was samych, od Waszych umiejętności, pasji, zamiłowań oraz wytrwałości w podejmowaniu działań i cierpliwości w ich realizacji. Jest to okres zawierania nowych znajomości, a niekiedy trwałych przyjaźni.

Niech ten czas będzie dla Was pełen sukcesów, dla nauczycieli satysfakcjonującą pracą. Rodzicom zaś, życzymy zadowolenia z postępów dzieci i wsparcia w realizacji ich marzeń.

„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

                                                                                                                                                    Paulo Coelho