• joomlaslide-wycieczkaczechy
 • joomlaslide-wycieczkakrynica
 • joomlaslide-wycieczkaniemcy
 • joomlaslide-spotkanieIV
 • joomlaslide-spotkanieVII
 • joomlaslide-be
 • joomlaslide-spotkanie
 • joomlaslide-dwujezyczne
 • joomlaslide-rekrutacja2
 • joomlaslide-klasy1
 • joomlaslide-rekrutacjakl4
 • joomlaslide-frankofonia

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty - 8 maja godz. 18.00

Więcej

trojca-niemcy

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych 15 maja godz.8.50

Więcej

trojca-gimnazjalny

Egzaminy gimnazjalne - 18, 19, 20 kwietnia

Więcej

Drukuj

18.05.2017r. - II etap konkursu matematycznego Geniusz

Opublikowano w Aktualności

18 maja odbędzie się II etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”, do którego zakwalifikowało się 10 uczniów. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz szósty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik.

Drukuj

10.05.2017 – 13.05.2017r. - Wyjazd edukacyjny do Berlina

Opublikowano w Aktualności

W dniu 10 maja uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Beaty Tadaj, pani Anny Szumel i pani Anety Rzeszutek wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Berlina. Uczestnicy wycieczki zwiedzą Berlin, a w nim Reichstag, Muzeum Pergamońskie i Muzeum Techniki. W Poczdamie zobaczą zespół pałacowy Sanssouci, oranżerię, belweder i chińską herbaciarnię. Następnie centrum filmowe Filmpark Babelsberg. Życzymy udanego i bezpiecznego wyjazdu!

Drukuj

09.05.2017r. - Dzień otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Drukuj

08.05.2017 – 11.05.2017r. - Wycieczka do Krynicy Morskiej

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 8 do 11 maja uczniowie klas III pod opieką pani Agnieszki Ambroziewicz, pani Ewy Burdak, pani Beaty Skrońskiej, pani Karoliny Widyńskiej i pani Krystyny Szymkowskiej uczestniczyć będą w „Zielonej szkole”. Uczniowie spędzą czas na Mierzei Wiślanej w miejscowości Krynica Morska. Życzymy udanego i bezpiecznego pobytu!

Drukuj

06.05.2017r. - Parada Schumana

Opublikowano w Aktualności

Jak co roku członkowie szkolnego Euroklubu pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej uczestniczyć będą w tym ciekawym, barwnym wydarzeniu. Zapraszamy do udziału także rodziców uczniów. Do zobaczenia na Krakowskim Przedmieściu od godziny 11.00!

Drukuj

Konkurs EGG HUNT

Opublikowano w Aktualności

Dnia 12 kwietnia odbył się konkurs EGG HUNT przygotowany przez uczniów klas ze zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego. W trakcie zajęć języka angielskiego uczniowie opracowywali pytania quizowe na temat Świąt Wielkanocnych (Easter). Z samego rana 12 kwietnia ukryli papierowe pisanki na terenie szkoły. Na długich przerwach pozostała część szkolnej społeczności szukała ich, a następnie przy stoisku  nieopodal sali 224 pod czujnym okiem komisji z klasy 1A oraz p. Magdaleny Bednarskiej i p. Beaty Świątkowskiej odpowiadała na pytania dotyczące kultury krajów anglosaskich – oczywiście w języku angielskim. Na każdego czekała słodka niespodzianka, a konkurs cieszył się ogromną popularnością.

Drukuj

II ETAP „SZKOLNY GENIUSZ MATEMATYCZNY”- 18 maja

Opublikowano w Aktualności

6 kwietnia odbył się w naszej szkole I etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II. O tytuł
„Szkolnego Geniusza Matematycznego" w I etapie walczyło 35 uczniów. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz
szósty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród
młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik.

Do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów:


- Bruno Walczak z klasy 1 a
- Wiktor Latuszek z klasy 1 a
- Amelia Ziniewicz z klasy 1 c

- Jagoda Wołenkiewicz z klasy 1 c
- Filip Kostyra z klasy 1 c
- Bartosz Warda z klasy 1 c
- Monika Kamień z klasy 1 c
- Mateusz Wawrzyniak z klasy 1 d

- Konrad Iwanowski z klasy 2c
- Matylda Wiewiór z klasy 2 c

 Gratulujemy uczniom i trzymamy kciuki w II etapie!

Drukuj

Wycieczka klasy 2A

Opublikowano w Aktualności

W dniach 5 – 7 kwietnia 2017 r. klasa 2 A wraz z wychowawcą  p. Magdaleną Bednarską oraz opiekunem p. Jolantą Bobryk wyjechała na wycieczkę, aby realizować projekt do Forum Angielskich Kół Teatralnych. Korzystając z okazji uczniowie poznawali kulturę Podhala. Malownicza Pyzówka i wspaniałe Zakopane przywitały 28 uczestników wyprawy. Wycieczka była bardzo udana. A wspomnienia uwiecznione zostały na naszych zdjęciach.

Drukuj

Warsztaty plastyczne

Opublikowano w Aktualności

W dniu 17 marca 2017 r. klasa 1G pod opieką pani Anny Rodziewicz i pana Jacka Kwiatkowskiego uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Pracownię Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Działania twórcze były inspirowane  wydarzeniami z historii, elementami wnętrz zamkowych i dziełami sztuki. Posłużyły one za punkt wyjścia do osobistych poszukiwań w realizacji działań plastycznych. Uczniowie oglądali dzieła wielkich mistrzów, m. in. portrety pędzla Rembrandta i Hołd Pruski Jana Matejki. W ramach ćwiczeń praktycznych wszyscy mieli możliwość wykonania szkicu antycznej rzeźby srebrnym rysikiem, a także własnoręcznego tworzenia farby temperowej i użycia jej w pracy malarskiej.

Drukuj

Wycieczka śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 marca 2017 roku uczniowie klasy 2 c i 2 f pod opieką pani Magdaleny Krakowiak, pani Beaty Tadaj i pana Lecha Serwatki udali się na wycieczkę autokarową śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznali się zarówno z najważniejszymi wydarzeniami z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również poznali obraz życia w okupowanej Warszawie. Naszej młodzieży przybliżone zostały ideały kierujące młodymi ludźmi podczas II wojny światowej, takie jak bohaterstwo i wspólna przyjaźń. Dzięki bardzo bogatemu i interesującemu programowi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć następujące miejsca:Cmentarz Powązki Wojskowe - miejsce zadumy i oddania hołdu młodym ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli z okupantem, Aleję Szucha wraz z Mauzoleum Walki i Męczeństwa, dawnej siedziby Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Rudy, pomnik Mikołaja Kopernika, Muzeum Więzienia Pawiak, w którym przetrzymywany był Rudy. Nasza młodzież odwiedziła również Liceum im. Stefana Batorego, do którego chodzili bohaterowie książki i gdzie rodziły się ich wspólne przyjaźnie. Wycieczka była bardzo pouczająca, wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach i na długo zostanie w naszej pamięci.

Drukuj

Sukcesy naszych drużyn!

Opublikowano w Aktualności

Nareszcie doczekaliśmy się! Dziewczęta w składzie: Marcelina Idźkowska II E, Monika Kamień I C i Bianka Adamaszwili III D zajęły upragnione I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w badmintonie. Mamy nadzieję, że jest to początek pasma dalszych sukcesów naszych zawodniczek!

Drużyna chłopców w składzie: Jan Ostolski II D, Filip Tomasiak III C i Kacper Pawłowski III C zajęła również miejsce na podium. Chłopcy uplasowali się na III miejscu w Mistrzostwach Bemowa w badmintonie.

Trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa naszych drużyn!

Drukuj

Strefa Ucznia

Opublikowano w Aktualności

27 marca nastąpiło uroczyste otwarcie „Strefy Ucznia” z udziałem Dyrektora szkoły Wojciecha Barańskiego. Uczennice  z Samorządu Uczniowskiego wpadły na pomysł stworzenia „Strefy Ucznia” na korytarzu. W związku z tym za pieniądze SU zostały zakupione pufy. Pomysł bardzo się spodobał, a uczniowie są zachwyceni.

Drukuj

Dzień Teatru

Opublikowano w Aktualności

27 marca, jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie poszczególnych klas wykonali wiele plakatów informujących o tym wydarzeniu. Były także prace nawiązujące bezpośrednio do omawianych w gimnazjum dramatów. Reklamowano „Balladynę” Juliusza Słowackiego czy „Antygonę” Sofoklesa. Najciekawsze, oryginalne plakaty ozdobiły korytarze szkolne. Tego dnia duża grupa uczniów, mająca poczucie humoru i dystans do siebie przebrała się w postaci literackie znane z lektur szkolnych. Był Mały Książę, Julia, ukochana Romea czy Hermiona, koleżanka Harrego Pottera. Chętni mogli tego dnia wziąć udział w zabawie związanej  z bohaterami literackimi, rozwiązywać zagadki i odpowiadać na pytania przygotowane na tę okazję. Dla zwycięzców czekały słodkie nagrody. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku Dzień Teatru będzie obchodzony przez znacznie większą grupę młodzieży. Być może urządzimy tego dnia wielki bal przebierańców.

 

Drukuj

Dzień Otwarty 27.03.2017 r.

Opublikowano w Aktualności

W poniedziałek 27 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, na którym gościliśmy dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, dzięki której rodzice mogli poznać życie naszej szkoły, zasady rekrutacji na nowy rok szkolny oraz ofertę edukacyjną. Po wystąpieniu dyrektora Wojciecha Barańskiego rodzice zadawali pytania, a po otrzymanych odpowiedziach udali się na spacer po szkole.

Drukuj

Konkurs plastyczny - "Zdrowy styl życia"

Opublikowano w Aktualności

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny promujący „Zdrowy styl życia”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat dowolną techniką do zaproponowanego tematu:

Klasy I – aktywność fizyczna

Klasy II – zdrowa żywność

Klasy III – precz używkom

Najlepszy plakat wykonała klasa 2c zdobywając I miejsce przyznane przez komisję uczniowską, która za zajęte miejsce wręczyła słodką nagrodę.

Dodatkowo tego dnia uczniowie ubrali się w kolorowe ubrania, jako nawiązanie do żywych kolorów wiosny.

Drukuj

Eliminacje do Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 30 marca przedstawiciele wolontariatu szkolnego uczestniczyli wspólnie z panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel w
przesłuchaniach Młodzieżowych Klubów Ośmiu w Stołecznych Eliminacjach do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych", organizowanego przez
Fundację "Świat na Tak". Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" jest promowanie pozytywnych zachowań,
działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wolontariusze zaprezentowali
działalność naszego Klubu, opowiedzieli o akcjach organizowanych na terenie naszej szkoły oraz na terenie miasta. Trzymamy kciuki za
uczestników i życzymy powodzenia!

Drukuj

Uroczysty apel z okazji Dnia św. Patryka

Opublikowano w Aktualności

 

W dniu 15 marca odbył się uroczysty apel z okazji Dnia św. Patryka z udziałem pana konsula Jamesa Kilcourse z Ambasady Irlandii, pana dyrektora Wojciecha Barańskiego oraz przedstawicielek Rady Rodziców - przewodniczącej RR pani Elżbiety Sączek oraz pani Dorota Bagieńskiej z Zespołu d/s finansowych. Program składał się z deklamacji wierszy W. B. Yeatsa, piosenek w wykonywaniu A. Barra i E. Ziaja, prezentacji multimedialnej oraz filmiku na temat legend irlandzkich. Zaproszonych gości witali „Św. Patryk” – Mateusz Górniak oraz „leprechaun” – Nina Leszczyńska.

 

W dniu 17 marca uczniowie poszukiwali garnca ze skarbem ukrytego przez skrzata. Szczęśliwcami okazały się Ania Glegola i Maja Kucharczyk z klasy 3 E.