• joomlaslide-zima
  • joomlaslide-kreatywna
  • joomlaslide-przerwa
  • joomlaslide-be

trojca-koleda

Koncert kolęd - 21.12.2018

Więcej

trojca-wigilie

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Więcej

trojca-zebranie

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Więcej

Drukuj

Warsztaty pszczelarskie

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.

Drukuj

Spotkanie z wolontariuszką w ramach TEG

Opublikowano w Aktualności

W trzecim dniu TEG, 22.11 gościliśmy w szkole wolontariuszkę panią Martę Kostulską, która przedstawiła bardzo ciekawie w klasie 7 C i 7 D realia życia ludzi w Tajlandii i Afryce. Uczniowie zasmakowali kultury i kuchni tajskiej, religii buddyjskiej i związanych z nią obrzędów oraz świąt. Dowiedzieli się, że Afryka to kontynent, nie tylko słoni, zebr, biedoty i konfliktów zbrojnych, ale także ludzi żyjących podobnie jak my.  Jednym słowem przełamaliśmy nasze stereotypy. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromnej wiedzy i sposobów przekazywania informacji przez panią Martę Kostulską, dlatego została zaproszona na kolejną wizytę w naszej szkole. Spotkaniu, podczas przerw, towarzyszyły wystawy i opisy roślin uprawianych w krajach globalnego południa, przygotowane przez Uczniów klas 7 C i 7 D pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej i pani Karoliny Widyńskiej. Uczniowie poznali nazwy polskie i angielskie, pochodzenie i wygląd wielu egzotycznych owoców, warzyw i przypraw. Zastanawiali się nad procesem importowania do Polski takich gatunków oraz analizowali ceny kakao, kawy i innych przypraw. Wielu uczniów miało duże wątpliwości, czy ludzie, którzy zajmują się uprawą i zbiorem owoców tropikalnych są należycie wynagradzani i pracują w godnych człowieka warunkach. W tym dniu pani Judyta Kryska realizowała na lekcji języka polskiego w klasie 4 A zajęcia o prawach człowieka i bezpieczeństwie na świecie, a pani Jolanta Bobryk o godności człowieka, wolności i miłości do przyrody.

Drukuj

14.12.2017 – Dzień Praw Człowieka

Opublikowano w Aktualności

Tego dnia zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w imprezach dotyczących praw człowieka. Koordynatorem wydarzenia jest pani Inga Tomasiak.

Drukuj

6.12.2017 – Mikołajki klasowe

Opublikowano w Aktualności

6 grudnia odbędą się spotkania mikołajkowe klas, na których uczniowie wręczą sobie drobne upominki.

Drukuj

5.12.2017- Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

 

Drukuj

1-12.12.2017 – Konkurs "Kreatywna choinka"

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ,, Kreatywna choinka’’, w którym będą oni mogli wykazać się nie tylko zdolnościami artystycznymi, ale również znajomością języka niemieckiego.

 

Drukuj

29.11.2017 – Konkurs kolęd i pastorałek

Opublikowano w Aktualności

Ks. Darek Grzywa serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się 29 listopada 2017 roku.

Drukuj

Tydzień Edukacji Globalnej w klasie I

Opublikowano w Aktualności

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w klasie I odbyły się następujące zajęcia:

  1. Lekcja o Ziemi – planecie, na której istnieje życie, problemach Ziemi i jej mieszkańców związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wyjaśnienie pojęcia zrównoważonego rozwoju.
  2. "Nasz wielki, wspaniały dom – Ziemia" – wykonywanie pracy plastycznej kredkami i pisakami.
  3. Lekcja „Dlaczego jedni mają za dużo jedzenia, a inni głodują? – rozmowa na temat głodu na Ziemi, burza mózgów –  jak temu zaradzić.
  4. Lekcja „Zabawki –  potrzebne, czy nie?” zajęcia na temat wartości i przeznaczenia zabawek oraz tego, co zrobić z zabawkami nieużywanymi.
  5. Nauka piosenki „Podajmy sobie ręce”.

Drukuj

Tydzień Edukacji Globalnej 2017

Opublikowano w Aktualności

Trwa Tydzień Edukacji Globalnej, którego koordynatorem jest pani Irena Ząbek. Dzieje się dużo i będzie się działo przez cały tydzień: już 20.11, w poniedziałek pojawiły się na szkolnych korytarzach gazetki, plakaty, wystawy prac konkursowych, prezentacje multimedialne, wystawy owoców i roślin z całego świata – wszystko to jest związane z realizacją tematów lekcji w ramach projektu edukacji globalnej pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas.” Odbywają się spotkania z wolontariuszami pracującymi w Kenii, Tajlandii, i innych krajach potrzebujących naszej pomocy, np. Angoli. Nie tylko zdobywamy wiedzę, ale i działamy na rzecz zmniejszenia biedy, ubóstwa, likwidacji głodu  oraz uczciwej pracy i płacy – „fair trade”, poprzez współpracę z Fundacją Kenya Asante Sana Polska” i  Fundacją „Podaruj Dzieciom Uśmiech”. Zbieramy żywność, ubrania, zabawki, czy makulaturę, którą sprzedajemy, aby nieść pomoc ludziom i ochronić drzewa. Za akcje wolontariackie i treści o markach Fair Trade odpowiedzialna jest pani Anna Szumel i pani Magdalena Krakowiak. Dowiadujemy się jaka jest prawdziwa cena telefonów komórkowych, jak na nasze półki sklepowe trafia kakao, kawa, banany i przyprawy z dalekich krajów globalnego południa, zastanawiając się nad realną ich ceną. Te tematy realizują panie Krystyna Szymkowska i Karolina Widyńska. Dużą wagę w tegorocznym TEG zwracamy na cele związane z ochroną środowiska przyrodniczego: życie pod wodą, życie na lądzie, ochronę różnorodności biologicznej, rozsądną konsumpcję, odpady, energię i zmiany klimatu. Za te akcje odpowiedzialni są: pan Krzysztof Błocki, pani Elżbieta Borowska i pani Irena Ząbek. Przeprowadziliśmy konkurs prac plastycznych na temat: „Co możemy zrobić, aby uratować świat przed zniszczeniem?” Wpłynęło 50 prac uczniów, a po ocenie Jury najciekawsze znalazły się na wystawie. Uczniowie klasy 3 C gimnazjum wykonali prace albumowe o ochronie lasów, w tym tropikalnych, parków narodowych, różnorodności biologicznej.  Uczniowie klasy 3 D i innych pod opieką pani Elżbiety Borowskiej wykonali plakaty i prezentacje multimedialne na temat ochrony życia w wodzie i na lądzie oraz zagrożonych wyginięciem gatunków. Zagadnienia dotyczące wartości, praw człowieka i bezpieczeństwa wykonują pani Jolanta Bobryk, pani Judyta Kryska oraz pani Magdalena Cebulska. W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej podczas lekcji poznajemy realia życia ludzi półkuli południowej i zadania jakim świat, a zarazem każdy z nas musi sprostać, by zrealizować cele zawarte w Agendzie ONZ 2030. Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć i przemyśleń! Będziemy dalej prezentować wydarzenia z TEG 2017.

 

Drukuj

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Opublikowano w Aktualności

W dniu 21 listopada z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wolontariusze wraz z panią Anną Szumel i panią Magdaleną Krakowiak przygotowali słodkie niespodzianki dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Wolontariuszki rozdawały serca z życzliwymi hasłami i cukierkami w trakcie przerw śródlekcyjnych. Panowała przyjazna atmosfera, a miły gest ze strony wolontariuszy wywołał dziś uśmiech na naszych twarzach. Bądźmy życzliwi dla siebie każdego dnia.

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Tolerancji 16.11.2017r.

Opublikowano w Aktualności

Jak co roku w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały autorskie plakaty wykonane przez poszczególne klasy. Dzień ten stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, ras a także tych, których poglądy i tradycje różnią się od naszych.  Akcja, w którą włączyli się uczniowie wszystkich klas, miała również za zadanie uwrażliwić na przejawy nietolerancji, pokazać iż szerzy się ona wokół nas oraz zachęcić do skutecznego  jej przeciwdziałania.

Drukuj

Doradztwo zawodowe

Opublikowano w Aktualności

W dniu 16 listopada uczniowie klasy 3 B wraz z panią Kingą Pawłowską i panią Anną Szumel oraz uczniowie klasy 3 F pod opieką pana Lecha Serwatki i pana Marka Kowalskiego uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Warsztaty zorganizowane były w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5. Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat kształcenia w technikach oraz szkołach branżowych/zawodowych. Następnie udali się do pracowni, gdzie uczniowie szkół średnich odbywają praktyki zawodowe. Zobaczyliśmy zajęcia w pracowni mechatroniki, w pracowni stolarstwa, zajęcia komputerowe, zajęcia kucharzy i cukierników. Odwiedziliśmy pracownię geodezji i pracownie z maszynami pomiarowymi. Niektórzy sprawdzili się w symulatorze lotów. Na koniec poznaliśmy ofertę różnych szkół średnich i branżowych/zawodowych. Zobaczyliśmy wytwory pracy uczniów tych szkół. Koordynatorem wycieczki do Centrum Kształcenia Praktycznego była pani Kinga Pawłowska.

 

Drukuj

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 

Drukuj

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Opublikowano w Aktualności

15 listopada 2017 r. uczniowie klas 2 i 3, w ramach projektu edukacyjnego, z udziałem chóru szkolnego, przygotowali apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną Polaków przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To święto z całą pewnością skłania do refleksji i wspomnień o tych, którzy walczyli o wolność. Dzień ten dla nas wszystkich jest lekcją patriotyzmu i historii.

Drukuj

Wolontariat w rozgłośni radiowej

Opublikowano w Aktualności

9 listopada wolontariusze naszej szkoły wspólnie z panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel udali się do Radia Plus i dzięki uprzejmości redaktora Marka Jaromskiego nagrali audycję. Uczniowie opowiedzieli o działalności naszego wolontariatu, o akcjach które prowadzimy oraz o pasji i chęci pomagania innym. Emocji było dużo. Teraz już wiemy, że praca przed mikrofonem to trudne zadanie. Ostatecznie jednak przełamaliśmy się i udało się nagrać program.

Drukuj

Sukces naszego ucznia!

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować, że Paweł Rachocki - uczeń klasy 3 B, otrzymał stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów. Paweł interesuje się robotami, sam konstruuje plotery CNC. Ploter Pawła wykonuje rysunki składające się z poszczególnych linii i punktów dzięki zastosowaniu sterowanego przez mikrokontroler stolika, który porusza się w osiach X i Y. Elementem wykonawczym (rysującym) jest piórko, którego położenie jest zależne od danego projektu. Paweł poświęcił 3 miesiące na wykonanie projektu. To wielki sukces! Gratulujemy serdecznie i życzymy realizacji kolejnych wyjątkowych pomysłów.

 

Drukuj

Wolontariat w projekcie edukacyjnym "Edukacja Globalna"

Opublikowano w Aktualności

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Edukacja Globalna. Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!" wolontariat szkolny pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel zorganizował spotkanie z przedstawicielką Fundacji "Kenya Asante Sana Polska", panią Magdaleną Bauer, która opowiedziała nam o sytuacji dzieci w Kenii. Na spotkaniu zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób można przeciwdziałać ubóstwu i problemowi głodu oraz jak pomóc biednym dzieciom z kenijskiej wioski Mwabungu. Efektem finalnym naszego spotkania będzie akcja charytatywna przeprowadzona na terenie naszej szkoły na rzecz dzieci z Kenii. Szczegółowe informacje o działalności Fundacji "Kenya Asante Sana Polska" dostępne są na stronie: http://pomagamywkenii.org.pl/