• joomlaslide-wycieczkaczechy
 • joomlaslide-wycieczkakrynica
 • joomlaslide-wycieczkaniemcy
 • joomlaslide-spotkanieIV
 • joomlaslide-spotkanieVII
 • joomlaslide-be
 • joomlaslide-spotkanie
 • joomlaslide-dwujezyczne
 • joomlaslide-rekrutacja2
 • joomlaslide-klasy1
 • joomlaslide-rekrutacjakl4
 • joomlaslide-frankofonia

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty - 8 maja godz. 18.00

Więcej

trojca-niemcy

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych 15 maja godz.8.50

Więcej

trojca-gimnazjalny

Egzaminy gimnazjalne - 18, 19, 20 kwietnia

Więcej

Drukuj

24.04.2017r. – Święto Ziemi – konkursy szkolne

Opublikowano w Aktualności

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszym gimnazjum odbędą się konkursy dla uczniów wszystkich poziomów klas: konkurs plastyczny „Ziemia jest tylko jedna” (technika dowolna, format A1) oraz album lub prezentacja multimedialna „Dzień Ziemi – krajobraz najbliższej okolicy”. Prace konkursowe należy oddawać do pani Elżbiety Borowskiej - koordynatora akcji, w terminie do 12 kwietnia 2017.

Drukuj

12.04.2017r. – Wystawa Wielkanocna

Opublikowano w Aktualności

Zachęcamy uczniów wszystkich poziomów klas do przygotowania prac plastycznych o tematyce wielkanocnej. Pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne lub kartki świąteczne prosimy przekazywać pani Annie Rodziewicz, pani Annie Szumel lub pani Beacie Tadaj w terminie do 10 kwietnia 2017. Prace zaprezentowane zostaną na korytarzu szkolnym na I piętrze.

Drukuj

12.04.2017r. – Konkurs z języka niemieckiego „Frohe Ostern”

Opublikowano w Aktualności

Nauczycielki języka niemieckiego zapraszają do udziału w konkursie "Frohe Ostern". Własnoręcznie wykonane prace o tematyce wielkanocnej (pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne itp.) opisane w języku niemieckim prosimy przekazywać w terminie do 10 kwietnia 2017. Zachęcamy do udziału w konkursie. Koordynatorem konkursu jest pani Anna Szumel.

Drukuj

12.04.2017r. – Konkurs „Poszukiwanie pisanek”

Opublikowano w Aktualności

12 kwietnia zapraszamy na szkolną zabawę wielkanocną "Egg Hunt". Przez cały dzień szukajcie na korytarzach szkolnych niespodzianek i zadań językowych o tematyce związanej z anglosaskimi tradycjami świątecznymi. Nagrody czekają! Na „Egg Hunt” zapraszają klasy z rozszerzoną ilością godzin języka angielskiego pod kierunkiem pani Beaty Świątkowskiej i pani Magdaleny Bednarskiej.

Drukuj

06.04.2017r. – Szkolny Geniusz Matematyczny

Opublikowano w Aktualności

6 kwietnia odbędzie się I etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz szósty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik. Trzymamy kciuki za uczestników!a

Drukuj

06.04.2017r. – Eliminacje szkolne – Frankofonia 2017

Opublikowano w Aktualności

W dniu 6 kwietnia odbędą się wewnątrzszkolne eliminacje dla kandydatów do reprezentowania szkoły w V Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – Frankofonia 2017.  Pomysłodawcą i koordynatorem Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej jest pan dyrektor Wojciech Barański.

Drukuj

02.04.2017r. – Wycieczka do Francji

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy 2 D oraz klasy 2 E wraz z opiekunami panią Sylwią Puciło, panią Beatą Strzelczyk i panią Ingą Tomasiak wezmą udział w wycieczce do Francji. Wyjazd  realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego. 

Drukuj

Spektakl „La grève des Becs"

Opublikowano w Aktualności

16 marca klasa 2 E obejrzała spektakl „La grève des Becs" wystawiony w Domu Kultury Świt" z okazji miesiąca frankofonii.
Uczniowie mieli dzięki temu okazję do kontaktu ze świetnym teatrem i żywym językiem francuskim. Po przedstawieniu widzowie spotkali
się z belgijskimi aktorami, szwajcarskim autorem i francuską reżyserką. Autorzy pytań do artystów zostali nagrodzeni tekstem
sztuki. Podczas spotkania można było również zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Drukuj

Święto Liczby π (pi)

Opublikowano w Aktualności

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Pieniądze to nie wszystko”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π. Niektórzy mogli sprawdzić ile pamiętają cyfr rozwinięcia dziesiętnego ludolfiny biorąc udział w konkursie „Super pamięć”. Okazało się, że najlepszą pamięć ma Gabrysia Wężyk z klasy 1 e, która zapamiętała 125 cyfr po przecinku ustanawiając nowy rekord szkoły. Tuż za nią była Ania Stępień z klasy 3 d.

Święto Liczby π (pi) przygotowane zostało przez zespół matematyków, którego koordynatorem była Ewa Wąsik.

Drukuj

Bemowskie Miasteczko Zawodów

Opublikowano w Aktualności

22 marca 2017 roku odbyło się w naszej szkole Bemowskie Miasteczko Zawodów „ Dotknij zawodu na Bemowie” organizowane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 20 pod patronatem Pana Michała Grodzkiego – Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Do wzięcia udziału w tej uroczystości zaproszono przedstawicieli Wydziału Oświaty Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20, reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych i przede wszystkim młodzież ze wszystkich gimnazjów położonych na terenie naszej dzielnicy.  Uczniowie z klas II i III mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną 21 warszawskich szkół zawodowych: techników i szkół branżowych I stopnia. 

Te mini targi edukacyjne dały młodzieży szansę na poznanie ścieżek kształcenia w zawodach i specjalizacjach niemal wszystkich branży warszawskiego szkolnictwa zawodowego. Niezapomnianą atmosferę Bemowskiego Miasteczka Zawodów odzwierciedlają zdjęcia z uroczystości.

Drukuj

Wolontariat europejski

Opublikowano w Aktualności

W dniach 7 -⁠ 9 marca 2017 roku gościliśmy w naszym gimnazjum przedstawicielki wolontariatu europejskiego. Odbyły się warsztaty na temat 

stereotypów i portali społecznościowych, które w języku angielskim przeprowadziły wolontariuszki: pani Maria Titova oraz pani Magdalena

Rezo w klasach I i II oraz w klasie III E. Wolontariuszki gościły w naszym gimnazjum na zaproszenie pani Krystyny Szymkowskiej.

Drukuj

Wizyta ks. biskupa Rafała Markowskiego w naszym gimnazjum

Opublikowano w Aktualności

W dniu 6 marca gościliśmy w naszej szkole ks. biskupa Rafała Markowskiego, ks. proboszcza Sławomira Abramowskiego i pana burmistrza dzielnicy Bemowo Michała Grodzkiego. Spotkanie związane było z wizytacją parafii i szkoły. Goście spotkali się z Dyrekcją szkoły, pracownikami administracji, gronem pedagogicznym i młodzieżą. Uczniowie przedstawili działalność Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i Euroklubu. Usłyszeliśmy z ust ks. biskupa wiele ciepłych słów i ważnych wskazówek na dalszą drogę życia. To spotkanie było dla nas dużym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drukuj

Wizyta w Radiu Plus

Opublikowano w Aktualności

3 marca  2017 w odpowiedzi na zaproszenie pana redaktora Marka Jaromskiego uczniowie klasy 2 B pod opieką wychowawczyni pani Anny Szumel i pani Magdaleny Krakowiak udali się na wizytę w rozgłośni radiowej. Uczniowie zapoznali się z pracą redaktora i dźwiękowca oraz zwiedzili studia nagrań. Chętni wzięli udział w nagraniu audycji, której tematem przewodnim była przyszłość ludzi młodych. Emocji było dużo, trzeba było przełamać strach i odważyć się wystąpić przed mikrofonem. Na koniec pozdrowiliśmy na antenie naszych bliskich oraz wszystkich pracowników szkoły.

Drukuj

27.03.2017r. – Dzień Teatru

Opublikowano w Aktualności

W dniu 27 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie zaprezentują scenki z najbardziej znanych polskich dramatów.

Drukuj

20.03.2017 – 24.03.2017r. – Dni Frankofonii

Opublikowano w Aktualności

Od kilku lat nasze gimnazjum aktywnie włącza się w promocję języka francuskiego i kultury krajów francuskojęzycznych, świętując Dni Frankofonii. W tym roku to święto będziemy obchodzić w dniach od 20 do 24 marca. Jak co roku odbędą się imprezy, wystawy, quizy i lekcje poświęcone krajom francuskojęzycznym na świecie. Tematem przewodnim będzię kultura w Szwajcarii. Koordynatorami święta są pan Jonasz Bochnia i pan Michał Walasek.