• joomlaslide-zima
  • joomlaslide-kreatywna
  • joomlaslide-przerwa
  • joomlaslide-be

trojca-koleda

Koncert kolęd - 21.12.2018

Więcej

trojca-wigilie

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Więcej

trojca-zebranie

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Więcej

Drukuj

Projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie z klasy 3 B: Ernest Jaromski, Paweł Rachocki, Jakub Wilczak, Szczepan Witosławski i Mikołaj Wójcik pod opieką pani Anny Szumel, wzięli udział w próbie pobicia światowego rekordu w ilości nagranych filmów, dotyczących motywacji do nauki języka obcego. Zadaniem chłopców było nagranie filmiku w języku niemieckim, w którym zachęcali innych do nauki tego języka. Do projektu zgłoszono ponad 2700 filmów i tym samym ustanowiono nowy rekord świata. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Europejskie Centrum Języków Obcych (ECML) z Graz w Austrii. Więcej informacji o próbie pobicia rekordu na stronie: http://edl.ecml.at/record/tabid/3158/language/de-DE/Default.aspx

Drukuj

Rozstrzygnięcie rozgrywek "Mini Bundesliga 2017"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 3 listopada odbył się zacięty mecz finałowy między drużynami klasy III A oraz klasy III B, który zdecydował, kto w roku szkolnym 2017/2018 został zwycięzcą rozgrywek szkolnych w piłkę nożną "Mini Bundesliga 2017", zorganizowanych przez panią Annę Szumel i pana Lecha Serwatkę. Ostatecznie zwyciężyła drużyna chłopców z klasy III A wynikiem 3:2. Nagrody dla zwycięzców w postaci bonów podarunkowych ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki za rok.

Drukuj

Rozszerzanie znajomości kultury anglojęzycznej Halloween

Opublikowano w Aktualności

Już po raz kolejny w ramach rozszerzania znajomości kultury anglojęzycznej obchodziliśmy w naszej szkole święto związane z angielskim Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań.

Drukuj

Akcja Wolontariatu "Bal Wszystkich Świętych"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 października wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel pomagali w organizacji "Balu Wszystkich Świętych", który odbył się w Kaplicy przy ulicy Obrońców Tobruku. Młodzież zorganizowała słodki poczęstunek i dekoracje na bal. Wolontariusze bawili się wspólnie z dziećmi i opiekowali się młodszymi podopiecznymi w trakcie zabaw. Po zakończonej uroczystości pomagali w sprzątaniu. Dziękujemy za udział i waszą pomoc w niedzielny wieczór. Relacja z balu dostępna jest również na stronie: www.balwszystkichswietych.pl/aktualnosci/

Drukuj

27.11. – 01.12.17 – Czytam, czytasz, czytamy

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Czytam, czytasz, czytamytydzień z książką o Warszawie, w dniach 27.11 – 01.12.17. Koordynatorem wydarzenia jest pani Sylwia Suchodolska. 

Drukuj

27.11.2017 - Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną

Opublikowano w Aktualności

Do konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce dowolnej, ale z elementami języka niemieckiego zapraszają nauczycielki języka niemieckiego. Prezentacje, zawierające minimum 15 slajdów, przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 27 listopada 2017 r. w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka.

Drukuj

13.11.2017 – Konkurs na makietę budynków niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki języka niemieckiego, panią Annę Szumel, panią Beatę Tadaj i panią Annę Lisiecką - „Makiety budynków z krajów niemieckojęzycznych”. Prace konkursowe prosimy przynosić do 13.11.2017r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na I piętrze przy sali 111. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Szumel i pani Beata Tadaj.

Drukuj

08.11.2017 - Obchody Święta Niepodległości

Opublikowano w Aktualności

Dnia 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe związane  z odzyskaniem  w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. W naszej szkole, dzień ten zostanie upamiętniony 8 listopada. Koordynatorem wydarzenia jest pani Teresa Szaran. 

Drukuj

Wyjazd integracyjny klas VII

Opublikowano w Aktualności

W dniach 16 - 18 października 2017 klasy siódme uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym na Roztoczu. Program zajęć był bardzo zróżnicowany. Uczniowie brali udział w zawodach sportowych, grach i zabawach integracyjnych, w zajęciach survivalowych, zwiedzali Sandomierz i Zamość. Mieszkali w Hotelu Królewskim w Janowie Lubelskim wśród pięknych lasów. Pogoda dopisała znakomicie, świeciło słońce i było ciepło. Podczas tej wycieczki poznaliśmy się lepiej i zawiązały się nowe przyjaźnie.

Drukuj

Wycieczka integracyjna klasy 1 A oraz oddziału „0”

Opublikowano w Aktualności

W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.

Drukuj

Ślubowanie klasy pierwszej

Opublikowano w Aktualności

Dnia 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Przybyłych gości powitała wychowawczyni 1 A pani Magdalena Cebulska, która była koordynatorem tej uroczystości oraz Dyrektor Szkoły pan Wojciech Barański. Naszymi gośćmi byli rodzice klasy pierwszej, przewodniczący Rady Rodziców pan Igor Ziniewicz, który również zabrał głos podczas tego wystąpienia, a także Grono Pedagogiczne, oddział zerowy i delegacje uczniów z klasy czwartej, klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz zdać egzamin z zakresu bezpieczeństwa i zasad zachowania w szkole. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej przy wsparciu starszych kolegów z gimnazjum zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wiersze nawiązujące do tego wydarzenia, dzięki temu pierwszy egzamin został zaliczony. W dalszej części programu odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem. Po pasowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i już od tej chwili stali się prawnymi uczniami naszej szkoły. Piękne wystąpienie naszych pierwszaków zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek do sali lekcyjnej przygotowany przez Rodziców.

Drukuj

Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Opublikowano w Aktualności

W dniach 11 i 12 października 2017 roku klasy gimnazjalne 3 C i 3 D uczestniczyły w lekcji geografii w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem stacji meteorologicznej, przyrządami i sposobami pomiarów oraz prognozowaniem pogody. Wycieczkę zorganizowała pani Irena Ząbek, a wspierali ją wychowawcy.

Drukuj

Wycieczka śladami bohaterów książki pt.: „Kamienie na szaniec”

Opublikowano w Aktualności

We wrześniu oraz w październiku wraz z opiekunami gimnazjalne klasy drugie oraz niektóre trzecie, podążały śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt.: „Kamienie na szaniec”.  Wycieczka była dla uczniów niepowtarzalną szansą, by poznać Warszawę czasów wojny, ideały kierujące młodymi ludźmi podczas wojny, a także okazją, by zobaczyć konkretne miejsca związane z osobami i wydarzeniami opisanymi w książce, które na długo zostaną w pamięci.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. To tutaj w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki: Zośka, Alek i Rudy, ich koledzy, a także autor „Kamieni na szaniec” Aleksander Kamiński.

Następnie  skierowaliśmy się w stronę Pawiaka, tam obejrzeliśmy makietę budynku oraz wysłuchaliśmy historii tego miejsca. Wyjątkowe wrażenie wywarły na nas grypsy więźniów odczytywane w całkowitej ciszy.

Kierując się do kolejnego ważnego miejsca odwiedziliśmy także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym odbywały się akurat uroczystości z udziałem żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Następnie zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945, czyli dawne gestapowskie więzienie w alei Szucha, w którym to przesłuchiwany był Rudy. Przed wejściem wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pana przewodnika o tym miejscu, a następnie obejrzeliśmy pomieszczenia, w których przetrzymywano więźniów, co wzmacniało nasze odczucia i oddało ponury klimat tego miejsca.

Każdy z uczestników odwiedzając miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, w których nie tak dawno walczyli i umierali bohaterowie „Kamieni na Szaniec”, uświadomił sobie jak wiele im zawdzięczamy. Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Nie jesteśmy zmuszeni do podejmowania tak trudnych wyborów, miłość do ojczyzny możemy okazywać inaczej. Duch Alka, Rudego i Zośki powinien nam jednak zawsze towarzyszyć…

Drukuj

Wybory Miss Świata na Wózkach 2017

Opublikowano w Aktualności

W dniu 7 października wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel mieli zaszczyt pomagać w organizacji pierwszych w historii Wyborów Miss Świata na Wózkach 2017 "Miss Wheelchair World 2017". Impreza objęta patronatem przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz odbyła się w hali widowiskowej na Ursynowie. W wyborach uczestniczyły 24 kandydatki z kilku państw, między innymi z Indii, Chile, Francji, Finlandii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Ukrainy i Polski. Ideą konkursu była zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością i poprawa jakości ich życia. Był to manifest praw kobiet, ich niezależności, możliwości samorealizacji, poczucia własnej wartości, bez względu na miejsce zamieszkania, sposób poruszania czy status. Wolontariusze w pierwszej części przed rozpoczęciem uroczystości pomagali w obsłudze technicznej wydarzenia. Potem kibicowaliśmy wspólnie na widowni kandydatkom z Polski. Ostatecznie konkurs wygrała Miss z Białorusi. Polka zajęła miejsce II. 

Drukuj

Wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów do prezydium weszli Filip Kostyra (kl. 2 C) jako przewodniczący oraz Zuzanna Skinder (kl. 3 E) i Magdalena Dziadczyk (kl. 3 D). Opiekunem Samorządu został pan Krzysztof Błocki a na Rzecznika Praw Ucznia została wybrana pani Beata Skrońska.

Drukuj

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

W październiku klasy VII, II oraz III wezmą udział w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Jolanta Bobryk.

Drukuj

Październik 2017 – Rocznica Powstania Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

Tego dnia uczniowie naszej szkoły świętować będą rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. W akcję tę angażują się wychowawcy klas, nauczyciele historii, wos-u oraz języka polskiego.

Drukuj

Październik 2017 – Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Opublikowano w Aktualności

W październiku pod hasłem: „Uczeń z dysleksją też czyta książki” obchodzimy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.  Jest to akcja społeczna mająca na celu popularyzowanie świadomości i wiedzy o dysleksji. W tych dniach pokażemy jak można bawić się ortografią. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Marlena Kaźmieruk oraz pani Judyta Kryska. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dysleksji, na której znajdują się niezbędne informacje przybliżające uczniom, rodzicom i nauczycielom problem dysleksji rozwojowej.