• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020

Dzień Praw Człowieka - 10 grudnia

Jasełka szkolne - 18 grudnia

Zebranie z rodzicami - 7 stycznia godz. 18.00

Drukuj

Dzień Kredki

Opublikowano w Aktualności

22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. Kredka jest z reguły pierwszym narzędziem twórczym, którym dzieci zaczynają tworzyć swoje prace. Za pomocą kredek najmłodsi rozwijają wyobraźnię, a czasem za pomocą obrazka przekazują swoje myśli i emocje. Celem zajęć, m. in. w klasie 1 C było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy oraz kształcenie sprawności manualnych. Tego dnia w klasie I C było kolorowo i wesoło, a najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia była piosenka: „Kolorowe kredki”.

Drukuj

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 listopada 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wolontariusze przygotowali z tej okazji miłą niespodziankę dla nauczycieli oraz dla swoich koleżanek i kolegów. W czasie długiej przerwy rozdawali serca z życzeniami miłego dnia, częstowali cukierkami  i ciasteczkami. Było naprawdę miło.

Drukuj

Warsztaty "Majsterkowo" - Castorama

Opublikowano w Aktualności

21 listopada 2019 klasa 2 A udała się do sklepu Castorama, gdzie brała udział w zajęciach Majsterkowo. Zajęcia te wspierają rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wykonane własnoręcznie drewniane skrzyneczki. Wycieczka była bardzo udana.

Drukuj

„Spotkanie z książką” w klubie księgarza

Opublikowano w Aktualności

W dniu 20 listopada 2019 r. w godz.18-21.00 dziewięcioosobowa grupa przedstawicieli Euroklubu wraz z opiekunem panią Krystyną Szymkowską uczestniczyła w wieczorze „Spotkanie z książką”, zorganizowanym w klubie księgarza na Starówce. Wydarzenie dotyczyło promocji książki prof. W. Konarskiego o IRA i Irlandii. Fragmenty utworu czytała pani Krystyna Czubówna. Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

Drukuj

Konkurs przyrodniczy „A może nad morze?”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 listopada uczennice reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w dzielnicowym konkursie przyrodniczym p.t.: „A może nad morze?”. Był to konkurs, w którym uczniowie byli podzieleni na drużyny. Ich zadaniem było, pracując w swoich grupach, udzielać trafnych odpowiedzi. Nasza szkoła zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

Drukuj

Lekcja biblioteczna „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Opublikowano w Aktualności

18 listopada klasa 1 D wybrała się na lekcję biblioteczną. Prowadząca warsztaty przeczytała fragment książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Na podstawie utworu dzieci rozmawiały o tym, jak pomagać innym. Na zakończenie lekcji wykonały okładkę do książki oraz rozwiązały dwie łamigłówki. Następnie dzieci oglądały książki oraz bawiły się w kąciku zabaw.

Drukuj

Zdrowe jedzenie

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 listopada, zgodnie z tematyką zajęć, uczniowie klas pierwszych rozmawiali o zdrowym trybie życia. Omawiając temat, dzieci zwróciły uwagę na spokojny i długi sen odpowiedni do wieku. Na to, że powinniśmy jeść mało, ale często. W trakcie rozmowy skupiliśmy się także na różnorodności posiłków, a przede wszystkim na warzywach i owocach w każdej postaci. Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły potrzebne produkty i przygotowały samodzielnie pełne witamin drugie śniadanie. Przekonały się jednocześnie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Po wykonaniu każdy mógł opowiedzieć co lubi i jak wygląda jego kanapka. A po klasowej uczcie uczniowie wyklejali piramidę żywieniową. A tak prezentują się kanapki w klasie 1 B i C:

Drukuj

Kolorowy deszcz

Opublikowano w Aktualności

Klasa 1 D podczas zajęć plastycznych zaczarowała deszcz i powstały kolorowe prace. Dzieci za pomocą flamastrów narysowały linie, a później wycięły i przykleiły postać z parasolem i chmury. A oto efekty ich pracy:

Drukuj

Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie

Opublikowano w Aktualności

14 listopada uczniowie klas 2 B i 2 C mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Dzieci miały tam zorganizowane zajęcia począwszy od wykładu wprowadzającego w tematykę lasu, drzew i drewna. Następnie uczniowie zobaczyli narzędzia, którymi posługują się stolarze. Zobaczyli również czym różniła się praca dawnego stolarza od tego współczesnego. Po poznaniu stolarni dzieci chętnie zabrały się do własnej pracy. Powstały przepiękne drewniane dzieła sztuki! Po ciężkiej i intensywnej pracy należał się odpoczynek. Uczniowie zasiedli przy ognisku, piekli kiełbaski i świetnie bawili się na świeżym powietrzu. To była udana wycieczka!

Drukuj

Teatr Capitol - „Pinokio”

Opublikowano w Aktualności

14 listopada 2019 r. klasa 2 A wybrała się do teatru Capitol na przedstawienie „Pinokio” - adaptację znanej na całym świecie bajki. To piękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.

Drukuj

"Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym

Opublikowano w Aktualności

12 listopada klasa 3 A uczestniczyła w lekcji "Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym. Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się, skąd Matejko czerpał wiedzę o historii i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznali rodzinę artysty, a także ciekawostki z jego życia.

Drukuj

Dzień Jeża - 10 listopada 2019

Opublikowano w Aktualności

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. W naszej szkole klasy pierwsze podeszły do tematu plastycznie. W trakcie pracy rozmawialiśmy o tym, co jedzą jeże i czy są nam potrzebne. Wspomnieliśmy o tym, jak warto o nie dbać. Aktualnie jeże smacznie sobie śpią w swoim gnieździe z liści i trawy. Zachęcamy jednak wszystkich do zapoznania się z jeżami i ich potrzebami. Niestety jeże są gatunkiem zagrożonym i jak nie będziemy o nie dbać, to w przyszłości o jeżach poczytamy tylko w książce albo obejrzymy w telewizji.

Drukuj

"Świat na Tak" - darmowe korepetycje

Opublikowano w Aktualności

Fundacja "Świat na Tak" zaprasza na bezpłatne korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawo-wych z niezamożnych rodzin. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się pod numerem tel. 22 629 63 34. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://swiatnatak.pl/ Zapraszamy również nauczycieli, emerytowanych nauczycieli do zgłaszania się do pracy wolontariackiej.  

Drukuj

Szkoła do hymnu

Opublikowano w Aktualności

Dnia 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po hymnie uczniowie klasy 2 C zaśpiewali pieśń „Jedenasty Listopada” Marleny Pawlik i przepięknie wykonali taniec ze wstęgami - Barwy Mojej Ojczyzny.

List MEN - Szkoła do hymnu pobierz

List Prezydenta do Uczniów - 11 listopada 2019 pobierz

Drukuj

Konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego 2019 - wyniki

Opublikowano w Aktualności

W czwartek 7 listopada odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego, którego koordynatorem była pani A. Lisiecka. Podczas konkursu sprawdzany był zakres wiedzy z klasy siódmej oraz ósmej. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – Uliana Zelenko

II miejsce – Anita Owczarek

III miejsce – Maria Jakóbczyk

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Drukuj

Apel z okazji Święta Niepodległości

Opublikowano w Aktualności

Dnia 6 listopada 2019 r. odbyły się dwa apele z okazji Święta Niepodległości. Pierwszy apel był dedykowany dla klas 0-III, natomiast drugi dla klas IV-VIII. Zarówno na pierwszym, jak i na drugim uczniowie w formie pieśni, wierszy oraz tańca upamiętniali odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 po 123 latach zaborów. Do tego święta przygotowywaliśmy się od kilku dni. W młodszych klasach uczniowie skupieni byli na różnych pracach plastycznych, m.in. wyklejanie kulkami z bibuły godła Polski oraz flagi, robienie kotylionów, a w starszych klasach głównie na układaniu życzeń dla Polski. Na zajęciach lekcyjnych rozmawialiśmy z uczniami o tym, co oznacza dla nas Polaków NIEPODLEGŁOŚĆ.

Drukuj

Wyniki konkursu "Moja Ojczyzna"

Opublikowano w Aktualności

I miejsce - Maria Laskowska 1 B, Lena Wręczycka 2 C, Zuzanna Landowska 1 A
II miejsce - Kalina Grajek 1 C, Klaudia Mastalerz 1 C, Antoni Suszek 1 A, Ewa Malik 1D, Julia Lewandowska 1 C
III miejsce - Jan Suszek 3 A, Maja Wasilewska 1 B, Joanna Borysewska 1 C, Hanna Plęs 1 B, Karol Nowakowski 1 C, Ola Kulik 1 D, Maja Burzec 1 A
wyróżnienia - Konstanty Bors 1 A, Demir Sinitsa 1 C, Pola Kudzinowska 2 C, Laura Okła 1 C, Lena Kłos 2 C, Hanna Miernik 1 D

Koordynatorem konkursu była pani Mariola Wójcik.

Drukuj

Spektakl p.t.: „Możliwe zagrożenia płynące z korzystania z internetu”

Opublikowano w Aktualności

W dniach 4 i 5 listopada uczniowie klas I-III brali udział w spektaklu, p.t.: „Możliwe zagrożenia płynące z korzystania z internetu”. Spektakl odbył się w sali widowiskowej Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego Michael ul. ks. Markiewicza 1. Tematem przewodnim był oczywiście internet, który staje się popularnym narzędziem komunikacji. Nasze dzieci dorastają obecnie w otoczeniu nowoczesnych technologii.

O tym, czy nasze dzieci będą bezpieczne w sieci zależy w dużej mierze od nas rodziców. Internet jest skarbnicą wiedzy i aby z niego mądrze korzystać, należy dzieci edukować już od najmłodszych lat. Spektakl, którego doświadczyli nasi uczniowie miał bardzo mądry i trafny przekaz. Miejmy nadzieję, że dzieci będą pamiętały o tych zagrożeniach i że umiejętnie będą korzystały w przyszłości z internetu.

Drukuj

Dzień przebierańców

Opublikowano w Aktualności

30 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przebierańców. Niektóre dzieci były przebrane za jakąś postać z książki lub filmu. W świetlicy w klasie I C dzieci wykonywały samodzielnie piękne maski o różnej tematyce. Całe klasy wypełnione były tajemniczymi postaciami.

Drukuj

Dzień Kundelka

Opublikowano w Aktualności

25 października obchodzone jest nieformalne święto, czyli Dzień Kundelka. W naszej szkole chcieliśmy wszystkim zasygnalizować, że są na świecie psy, które potrzebują naszej pomocy. Poruszyliśmy tę tematykę na zajęciach lekcyjnych, a klasa 1 B i 1 C przygotowała z tej okazji prace plastyczne. Dzięki Wolontariatowi i jego zaangażowaniu bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, także na rzecz zwierząt. Zbieramy dla nich żywność, kołdry oraz koce. Dzień 25 października to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, pamiętajmy o nich – nie tylko w październiku.