• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020

Dzień Praw Człowieka - 10 grudnia

Jasełka szkolne - 18 grudnia

Zebranie z rodzicami - 7 stycznia godz. 18.00

Drukuj

Cmentarz Powązki 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24 października grupa uczniów z klasy 8 A wzięła udział w akcji sprzątania grobów na Cmentarzu Powązki-Wojskowe. Uczniowie po raz kolejny włączyli się w akcję organizowaną przez Wolontariat Szkoły. Uczniowie uporządkowali teren i groby w jednej z zaniedbanych kwater cmentarza oraz zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Drukuj

Piknik w parafii im. Jana Pawła II

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 października 2019 r. wolontariusze SP 364 wraz z wolontariuszami SP 341 brali udział w pikniku w parafii pw. Jana Pawła II. Wolontariusze zorganizowali stoisko, na którym sprzedawali ciastka, zabawki oraz artykuły szkolne. Zebrane środki zostaną przekazane naszym kolegom i koleżankom z Burundii w ramach projektu "Mój szkolny kolega z misji".

Drukuj

Integracja w Górach Świętokrzyskich

Opublikowano w Aktualności

W dniach 16-18.10.2019 r. klasa 5 B, 5 A i 4 A wyjechały na wycieczkę integracyjną w Góry Świętokrzyskie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali aleję miniatur z najpopularniejszymi zabytkami z całego świata, która znajduje się w Parku Zabaw i Rozrywki Sabat Krajno. Oczywiście po pierwszej kolacji była dyskoteka powitalna. Na drugi dzień uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w Centrum Nauki Da Vinci w Chęcinach i umiejętność pływania w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach, a wieczorem odpoczywali przy ognisku. W ostatnim dniu wspinali się na Łysą Górę tzw. Drogą Królewską. Wszyscy mają co wspominać do następnej wycieczki – zobaczcie zdjęcia.

Drukuj

Pasowanie na zerówkowicza oraz pierwszoklasistę

Opublikowano w Aktualności

W dniu 14 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na zerówkowicza oraz pierwszoklasistę. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Nie tylko uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób, ale wspólnie bawili się, a także zawierali nowe przyjaźnie. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera – uczniowie ubrani w strój galowy, birety i sala udekorowana piękną dekoracją. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły Wojciecha Barańskiego, który powitał wszystkich zebranych gości. Podczas uroczystości pierwszoklasiści oraz zerówkowicze z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Po zakończonej uroczystości wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom upominki od burmistrza oraz Zarządu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawa, pamiątkowe dyplomy, zdjęcia, medale oraz ołówki pamiątkowe. Uroczystość była wielkim przeżyciem nie tylko dla samych pierwszoklasistów, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Opublikowano w Aktualności

14 października klasa 2 B pod kierunkiem pani Judyty Wardak przygotowała apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w formie wierszy i piosenek podziękowali wszystkim nauczycielom za trud i zaangażowanie włożone w ich wychowanie i edukowanie. Na koniec uroczystości uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kwiatki wszystkim obecnym nauczycielom.

Drukuj

"Czy mrówki są pożyteczne?"

Opublikowano w Aktualności

Chętne dzieci z klasy 1 D przygotowały prezentacje "Czy mrówki są pożyteczne?". Podczas zajęć wybrane dzieci podzieliły się wiedzą z rówieśnikami. Dowiedzieliśmy się m.in., że mrówka potrafi przeżyć pod wodą 24 godziny, najstarsza mrówcza królowa żyła 30 lat oraz tego, że niektóre mrówki nie mają oczu i komunikują się jedynie przez czułki. Dzieci, które zaangażowały się w pracę zostały nagrodzone. Klasa z niecierpliwością czeka na kolejne projekty.

Drukuj

"Przetwory w spiżarni"

Opublikowano w Aktualności

Klasa 1 D podczas zajęć plastycznych przygotowała pracę p.t.: "Przetwory w spiżarni". Dzieci zapoznały się z rodzajami przetworów. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że będą pomagać rodzicom i dziadkom w przygotowywaniu domowych smakołyków na zimę.

Drukuj

Projekt "Wiem, co jem”

Opublikowano w Aktualności

W październiku wszystkie klasy drugie wzięły udział w projekcie „Wiem, co jem”. Każda klasa miała okazję wziąć udział w cyklu warsztatów, który obejmował następujące tematy:

  1. Dobre śniadanie w domu i szkole
  2. Warsztaty kulinarne (przygotowanie prostych potraw śniadaniowych) 
  3. Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia

Podczas warsztatów dzieci mogły m.in. samodzielnie przygotować wyśmienitą pastę, czy spróbować pożywnego koktajlu. Pani dietetyk przypomniała uczniom piramidę zdrowego żywienia, wpływ odpowiedniego żywienia na prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny, a także na jego dobre samopoczucie. Podczas trwania warsztatów w całej salce unosił się przyjemny aromat przypraw i ziół, a uczniowie dzielili się własnymi spostrzeżeniami z rówieśnikami i z panią dietetyk.

Drukuj

Sportowiec 2019 - konkurs

Opublikowano w Aktualności

Trwają zgłoszenia kandydatów do XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019 roku. Zarządzeniem 1475/2019 z dnia 19 września 2019 roku ogłoszone zostały formularze zgłoszeniowe dla poszczególnych kategorii oraz niezbędne oświadczenia, które należy składać razem z formularzami zgłoszeniowymi.

Zgłoszeń w Plebiscycie mogą dokonywać właściwe polskie związki sportowe lub okręgowe związki sportowe, kluby sportowe z siedzibą w Warszawie oraz właściwe organizacje krajowe prowadzące działalność w zakresie sportu osób niepełnosprawnych, inne osoby prawne lub fizyczne, organizatorzy imprez sportowych, jak również Prezydent m.st. Warszawy z własnej inicjatywy (zgodnie z zapisami regulaminu Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, stanowiącego zał. nr 2 do uchwały LXI/1640/2018 z dnia 8 lutego 2018 roku).

Zgłoszenia kandydatów do poszczególnych kategorii (Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku, Sportowa Drużyna Klubowa Roku, Sportowa Impreza Roku, Sportowa Osobowość Roku) wraz z podpisanymi oświadczeniami należy przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub papierowej na adres siedziby Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, pl. Defilad 1, pok. 1123, 00-901 Warszawa, z dopiskiem "PLEBISCYT" (decyduje data wpływu do Biura).

Formularze niezbędne do zgłoszeń, dostępne są na stronie Plebiscytu pod adresem: http://plebiscyt.um.warszawa.pl/ w zakładce zgłoszenia.

Drukuj

Spektakl p.t. "Dzieci z Bullerbyn”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 10 października 2019 r. klasa 2 A wybrała się do teatru Syrena na spektakl p.t. "Dzieci z Bullerbyn”. Przedstawienie opowiadało o przygodach sześciorga dzieci: Lisy, Lassego, Bossego, Anny, Britty i Ollego. Było bardzo ciekawe zarówno dla dzieci, które już czytały tę książkę, jak i tych, które jeszcze jej nie czytały.

Drukuj

Ozoboty - Uczymy Dzieci Programować, Code Week

Opublikowano w Aktualności

W ramach programu Uczymy Dzieci Programować oraz Code Week 2019 klasa 1 B pod opieką wychowawcy klasy pani Anny Lisieckiej uczestniczyła w zajęciach z kodowania. W tym roku Code Week 2019 trwa dwa tygodnie, dzięki temu miłośnicy kodowania będą mieli więcej czasu, aby wspólnie wprowadzać elementy kodowania / programowania w codzienne życie. Podczas tego przedsięwzięcia uczestniczymy w różnych wydarzeniach, w których głównymi bohaterami są Ozoboty. Ozobot to mały robocik, który podąża trasą zaprogramowaną przez uczestnika programu.

Drukuj

Straż Pożarna 2019

Opublikowano w Aktualności

Na początku października uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez Straż Pożarną. Tematem zajęć były zagrożenia wynikających z nieumyślnego posługiwania się ogniem, a także sytuacje tzw. nieszczęśliwego wypadku pojawiającego się w domu. Pan strażak opowiedział dzieciom, dlaczego najczęściej dochodzi do pożaru w domu oraz jak należy się zachować podczas pożaru. Różne niebezpieczne sytuacje omówiono na podstawie makiety, która prezentowała najczęstsze sytuacje pożarowe w domu.

Drukuj

Figury kreatywnie

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy 2 B podczas zajęć edukacji matematycznej mieli okazję utrwalić poznane już kształty geometryczne. Przypomnieli sobie ich wygląd i nazwy. Grupowali figury na różnorodne sposoby uwzględniając kategorię koloru, wielkości, czy konkretnych kształtów. Na koniec, w małych grupach tworzyli pomysłowe obrazy z figur. Wystarczy spojrzeć na prace uczniów, żeby zobaczyć jak nieograniczone możliwości dają nam proste kształty połączone z dziecięcą wyobraźnią!

Drukuj

„Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” w Teatrze Kamienica

Opublikowano w Aktualności

1 października uczniowie klasy 2 B mieli okazję obejrzeć spektakl „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” w Teatrze Kamienica. Jest to współczesna wersja znanej wszystkim bajki o Czerwonym Kapturku z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Dzięki temu, że sztuka jest bardzo interaktywna, uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością, a także wystąpić na scenie wraz z aktorami. Żartobliwy charakter przedstawienia oraz zachęcenie do wspólnego udziału w nim pozwoliły mądrze się bawić, a jednocześnie przestrzegały przed zagrożeniami, na które często nieświadomie napotykają się dzieci. Tuż po spektaklu odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz w mieście, podczas których widownia wraz z aktorami rozwiązywała różne problemy. Na koniec, dzieci zostały zaproszone na scenę, gdzie mogły porozmawiać z artystami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. To było niezapomniane widowisko!

Drukuj

Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynek

Opublikowano w Aktualności

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka, natomiast 11 października Dzień Dziewczynek. W niektórych klasach z tej okazji uczniowie wręczali sobie prezenty lub organizowali poczęstunek. Na przykład w klasie 1 B chłopcy losowali imię dziewczynki, a dziewczynki imię chłopca, dla której/którego przygotują pracę plastyczną. Podczas losowania, a potem wykonywania prac towarzyszyło im bardzo dużo pozytywnych emocji. Własnoręczne przygotowanie prezentu sprawiło dzieciom dużo radości.  

Z okazji wyjątkowego dnia wszystkich chłopakom i wszystkim dziewczynom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Drukuj

Geometryczne stworki

Opublikowano w Aktualności

Klasa 2 A doskonaląc swoją wiedzę w zakresie kompetencji matematycznych zmierzyła się z figurami geometrycznymi. Liczyliśmy, liczyliśmy, nazywaliśmy figury. Aż w końcu zrozumieliśmy, że figury to nie tylko umowne kształty, ale podstawa do tworzenia wielkich różnokształtnych budowli. Dla nas jednak w klasie były one doskonałym pomysłem na naukę poprzez zabawę, dzięki której odwiedziły nas geometryczne stworki.

Drukuj

Europejski Dzień Języków 2019

Opublikowano w Aktualności

26 września obchodzimy Dzień Języków Europejskich. W związku z tym świętem dzieci z klasy 1 D zapoznały się z kulturą i obyczajami  Szwajcarii. Rozmawiały o położeniu tego państwa, wyglądzie flagi oraz regionalnych potrawach. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Uczniowie wspólnie przygotowali plakat przedstawiający najważniejsze informacje o Szwajcarii. W dodatku każde z dzieci wykonało flagę państwa. Na zakończenie uczniowie wspólnie bawili się podczas rozwiązywania quizu.

Uczniowie klasy 8 A przygotowali quiz językowy przeprowadzony podczas przerw na korytarzu przy sali 204. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Odbył się też happening promujący to święto https://www.youtube.com/watch?v=BAKPhAqE36Y Happening przygotowała klasa 8 A z wychowawczynią. Na wszystkich lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały lekcje tematyczne - European Day of Languages. Na korytarzach pojawiły się postery przedstawiające to wydarzenie. Dodatkowo na lekcjach języka francuskiego i języka niemieckiego przeprowadzono gry językowe.

Drukuj

Jesień plastycznie

Opublikowano w Aktualności

Piękna złota jesień już do nas zawitała, chociaż na dworze jeszcze nie wszystkie liście nabrały niesamowitych kolorów. W naszej szkole, różnorodna paleta barw, pojawiła się w pięknych kolorowych pracach, tworzonych różnymi technikami. Galeria zdjęć przedstawia prace klas: 1 B, 2 B i 2 C.

Drukuj

Dzień głośnego czytania

Opublikowano w Aktualności

26 i 27 września uczniowie klas starszych czytali w bibliotece kolegom z klas pierwszych. Nie zabrakło znanych wierszyków Jana Brzechwy - zdania o chorej na katar Katarzynie dzieci kończyły gromkim "a psik!". Czytana też była mniej znana wierszowana bajka tego samego autora "Poszła w las nauka". Nie jest to jednak tytuł mylący: oznacza on, że nawet w lesie można się czegoś nauczyć - mianowicie, jak dbać o przyrodę. Zarówno pierwszaki, jak ich starsi koledzy wychodzili ze spotkań bardzo zadowoleni. 

Drukuj

Spotkanie z panem Piotrem Rodowiczem

Opublikowano w Aktualności

25 września klasy ósme uczestniczyły w nietypowej lekcji języka polskiego, było nią spotkanie z panem Piotrem Rodowiczem – bratankiem Jana Rodowicza „Anody”. Gość opowiedział o życiu swojego stryja, jednego z najbardziej znanych członków „Szarych Szeregów”, uczestnika akcji pod Arsenałem, Celestynowem, Sieczychami, bohatera Powstania Warszawskiego, a jednocześnie zwykłego, wesołego, niezwykle koleżeńskiego chłopaka. Po takiej lekcji na pewno łatwiej będzie uczniom zmierzyć się z „Kamieniami na szaniec”. 

Spotkanie zorganizował Marcin z 8 A.