• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be

Test predyspozycji językowych dla kandydatów do klas siódmych,

6 czerwca 2019 r. godz. 9.00.

Więcej

Spotkanie z rodzicami dotyczące

"Lata w mieście" odbędzie się

5 czerwca w Dzielnicy Bemowo

Więcej

Dzień z lekturą - 22 maja

Więcej

Drukuj

Zbiórka makulatury

Opublikowano w Aktualności

W dniu 22 marca pani Anna Szumel i Ksiądz Jarosław Młot przekazali do punktu odbioru surowców wtórnych makulaturę, zebraną przez uczniów naszej szkoły w trakcie akcji prowadzonej przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Zebraliśmy wspólnie 389 kg makulatury. Opiekunami akcji była również pani Magdalena Krakowiak i pan Jakub Sęk. Dziękujemy!

Drukuj

27.04.2016r. - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano w Aktualności

W tym dniu na godzinie wychowawczej odbędzie się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów klasy 1 B i chór szkolny pod opieką pani Anny Szumel i pana Jacka Kwiatkowskiego. Zapraszamy na uroczystość.

Drukuj

22.04.2016r. - Święto Ziemi "Palący temat – niska emisja"

Opublikowano w Aktualności

W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszym gimnazjum odbędzię się konkurs na najciekawszy plakat o tematyce "Wpływ gazów cieplarnianych na środowisko", konkurs na wiersze, fraszki lub hasła ekologiczne oraz konkurs wiedzy ekologicznej. Koordynatorem Dnia Ziemi jest pani Elżbieta Borowska i pani Barbara Radecka. Zapraszamy do udziału w konkursach!

Drukuj

15.04.2016r. - Zbiórka dla Domu Pomocy Społecznej "Budowlani"

Opublikowano w Aktualności

Wolontariat szkolny zachęca do udziału w zbiórce proszków do prania i płynów do płukania tkanin na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Budowlani" na Woli. Dary można przekazywać do 15 kwietnia pani Annie Szumel, pani Magdalenie Krakowiak oraz Ks. Jarosławowi. Dziękujemy!

Drukuj

12.04.2016r. - Konsultacje indywidualne dla kandydatów do klas I

Opublikowano w Aktualności

12 kwietnia w godzinach od 17.00 do 18.00 kandydaci do klas I w roku szkolnym 2016/2017 będą mieli możliwość uzyskania informacji na temat naszego gimnazjum w trakcie indywidualnych spotkań z nauczycielami naszej szkoły. Zapraszamy!

Drukuj

07.04.2016r. - Szkolny Geniusz Matematyczny

Opublikowano w Aktualności

7 kwietnia  odbędzie się I etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz piąty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik. Trzymamy kciuki za uczestników!

Drukuj

Święto Matematyki - Święto Liczby π

Opublikowano w Aktualności

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym z ciekawymi przysłowiami polskimi. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π. Niektórzy mogli sprawdzić ile pamiętają cyfr rozwinięcia dziesiętnego ludolfiny biorąc udział w konkursie „Super pamięć”.Okazało się, że najlepszą pamięć ma Michał Ostaszewski z klasy 2 D, który zapamiętał aż 59 cyfr. Tuż za nim była Julia Leszczyńska z klasy 1 A, która zapamiętała 50 cyfr i Weronika Dao z klasy 2 D, której udało się zapamiętać 45 cyfr.

Zwycięzcy konkursu plastycznego to:

Glegoła Anna z klasy 2 E – I miejsce

Konrad Iwanowski z klasy 1 C– II miejsce

Agnieszka Trojnara z klasa 3 C– III miejsce

Wyróżnienie otrzymały: Małgosia Tykarska, Ela Beszczyńska i Ewa Cybulska z klasy 3 C oraz Ewa Witkowska, Daria Kamińska i Iza Merchut z klasy 2 B.

W konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o liczbie π

I miejsce zdobyli: Jacek Michałowski , Witold Piekarniak i Wojciech Wojcieski z kl 3 E

Wyróżnienie otrzymali – uczniowie klasy 2 F: Jakub Ostas, Bartłomiej Dolina, Marek Leśniewski i Mateusz Wojceski oraz uczeń klasy 1 A Dominik Koronowski.

Koordynatorką „Święta liczby π” była Ewa Wąsik.

Drukuj

Relacja z Dnia Otwartego naszej szkoły

Opublikowano w Aktualności

Wtorkowy wieczór, 15 marca 2016 roku, upłynął społeczności naszej szkoły pod znakiem Dni Otwartych, dla przyszłych kandydatów na pierwszoklasistów. Gościliśmy bardzo dużo osób, rodziców i dzieci, którzy wysłuchali prezentacji o szkole, przygotowanej przez p. Sylwię Puciło.

Pokaz poprowadziła Wicedyrektor szkoły – Kamila Jagieło, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły na nowy rok szkolny. Prócz dwóch oddziałów dwujęzycznych, zaoferowane klasy ogóle z nowatorskimi programami nauczania matematyki, jezyka angielskiego i klasę „artystyczną”. Poszczególni nauczyciele przedstawili osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne szkoły. Pani Magdalena Mrozowska opowiedziała o dwujęzyczności i doskonałych wynikach egzaminów DELF, p. Magdalena Bednarska wprowadziła rodziców w temat innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, p. Ewa Wąsik wspomniała o rozwijaniu zainteresowań matematycznych, p. Marta Mankiewicz przybliżyła prężnie działający program doradztwa zawodowego, p. Ewa Budrak poinformowała o dodatkowych zajęciach sportowych, p. Karolina Widyńska zobrazowała nauczanie informatyki z elementami jezyka francuskiego, a p. Jakub Sęk wspomniał o działalności Samorządu Uczniowskiego oraz Klubu Młodego Odkrywcy.

Po prezentacji wszyscy goście zwiedzali szkołę i rozmawiali z uczniami, nauczycielami i absolwentami gimnazjum, którzy także w licznym gronie przybyli na uroczystość. Cały wieczór upłynął w miłej atmosferze smacznych, francuskich przekąsek, ciekawych doświadczeń chemicznych i wielu pytań na temat szkoły.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.

Drukuj

Most - Międzysemestralne Otwarte Spotkania TIKowe

Opublikowano w Aktualności

2 marca na godzinie wychowawczej odbyły się w naszej szkole Międzysemestralne Otwarte Spotkania TIKowe, w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie Szkoła z Klasą 2.0.

Głównymi założeniami projektu, oprócz rozwijania zainteresowań i umiejętności współpracy poprzez realizację różnorodnych projektów przez uczniów, jest wdrażanie metod TIKowych do procesu wychowawczodydaktycznego. Przez TIK rozumie się wszelkie technologie informacyjno-komunikacyjne, tj. sprzęty elektroniczne, multimedialne, aplikacje internetowe jak również wszystko to, co kojarzy się z szeroko pojętymi multimediami.

Podczas spotkania przedstawiony został szkolny Kodeks 2.0, który zawierał najważniejsze zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w procesie nauczania. Znalazły się tam takie punkty jak na przykład:

- Ucz i ucz się z TIK

– prowadzenie lekcji off- i on-line

- Z informacji korzystaj samodzielnie i rozważnie

- Nie kradnij i nie daj się okraść

- Komunikujmy się!

- Komputery pod ręką

- Bądź bezpieczny w sieci

- Naucz tego dorosłych.

Klasy przygotowały swoje stoiska, gdzie prezentowani działania wykonane na podstawie zaleceń programu Szkoła z Klasą 2.0 w mijającym semestrze. Były quizy, łamigłówki i zagadki. Przedstawiciele wszystkich klas brali udział w przygotowanych aktywnościach i na dodatek w miłej i zabawnej atmosferze spędzili czas – a przy okazji dużo się nauczyli... Czego chcieć więcej?

Poniżej kilka zdjęć z imprezy.

Drukuj

24.02.2016 - Apel podsumowujący

Opublikowano w Aktualności

W środę, 24 lutego, odbył się w naszej szkole Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu oraz Szkolnego Klubu Europejskiego w mijającym semestrze zimowym. Na godzinie wychowawczej wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się do sali gimnastycznej i wysłuchali przygotowanych prezentacji. Podczas uroczystości wręczona również została pochwała Dyrektora, którą otrzymała uczennica klasy 3C, Barbara Herbańska, za zaangażowanie w prace wolontariatu oraz bezinteresowną, długotrwałą pomoc innym ludziom. Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.

Drukuj

30.03.2016r. - Dzień Teatru

Opublikowano w Aktualności

W dniu 30 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie zaprezentują scenki z najbardziej znanych polskich dramatów. Koordynatorem wydarzenia jest pani Małgorzata Kamińska.

Drukuj

30.03.2016r. - Zbiórka makulatury

Opublikowano w Aktualności

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zbiórce makulatury. Jest to XII edycja konkursu zorganizowanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Makulaturę proszę przynosić do pani Anny Szumel, pani Magdaleny Krakowiak lub pana Jakuba Sęk.Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/10122-xii-edycja-konkursu-zbiorka-makulatury

Zbiórkę makulatury prowadzimy do 30 marca 2016.

Drukuj

23.03.2016r. - Konkurs z języka angielskiego "Egg Hunt"

Opublikowano w Aktualności

23 marca  zapraszamy na szkolną zabawę wielkanocną "Egg Hunt". Przez cały dzień szukajcie na korytarzach szkolnych niespodzianek i zadań językowych o tematyce związanej z anglosaskimi tradycjami świątecznymi. Nagrody czekają! Na „Egg Hunt” zapraszają klasy z rozszerzoną ilością godzin języka angielskiego pod kierunkiem pani Beaty Świątkowskiej i pani Magdaleny Bednarskiej. 

Drukuj

22.03.2016r. - Szkolny Dzień Frankofonii

Opublikowano w Aktualności

Od kilku lat nasze gimnazjum aktywnie włącza się w promocję Francji, świętując Dni Frankofonii. W tym roku to święto będziemy obchodzić dnia 22 marca. Jak co roku odbędą się imprezy, quizy i lekcje poświęcone krajom francuskojęzycznym na świecie.Koordynatorem Szkolnego Dnia Frankofonii jest pani Karolina Widyńska.

Drukuj

22.03.2016r. - Konkurs z języka niemieckiego: "Frohe Ostern"

Opublikowano w Aktualności

Nauczycielki języka niemieckiego: pani Beata Tadaj i pani Anna Szumel zapraszają do udziału w konkursie "Frohe Ostern". Własnoręcznie wykonane prace o tematyce wielkanocnej (pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne itp.) opisane w języku niemieckim prosimy przekazywać w terminie do 22 marca 2016. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Drukuj

14.03.2016r. - Dzień św. Patryka. Dzień zielonej wyspy.

Opublikowano w Aktualności

Z okazji Dnia św. Patryka w dniu 14 marca zostanie zorganizowany uroczysty apel z udziałem pana Gerarda Keowna, Ambasadora Irlandii oraz pana Profesora Wawrzyńca Konarskiego. Koordynatorką projektu jest pani Krystyna Szymkowska. W programie przewidziane są recytacje wierszy W.B.Yeatsa, irlandzkie piosenki i tańce, wywiad z "Konstancją i Kazimierzem Markiewiczami", prezentacje multimedialne, postaci irlandzkie, poszukiwanie garnca ze złotem i wiele innych atrakcji. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Konstancja Markiewicz i Irlandia [czytaj pdf]

 

Drukuj

14.03.2016r. - Dzień liczby π

Opublikowano w Aktualności

W ramach obchodów Święta Matematyki i Dnia liczby π (pi)  w naszej szkole  od 14 do 15 marca przygotowaliśmy dla uczniów wiele atrakcji i konkursów. Głównym celem tego święta jest szeroka popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie będą mogli wziąć udział w turnieju matematycznym i  konkursie „Super pamięć” oraz wykazać się umiejętnościami plastycznymi. 14 marca w czasie przerw przy sali 121 czekają na Was gry, łamigłówki i zagadki matematyczno-logiczne. Zespół nauczycieli matematyki pod przewodnictwem pani Ewy Wąsik  zaprasza uczniów wszystkich klas do wspólnej zabawy.