• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

nadal trwa

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 

- sala gimnastyczna 2 września 2019

Klasy 0 - 3 godz. 8.00

Klasy 4 - 8 godz. 10.30

Więcej

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Więcej

Drukuj

13-17.06.2016r. – Zajęcia profilaktyczne

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 13 czerwca do 17 czerwca zostaną zorganizowane zajęcia profilaktyczne  dla uczniów naszego Gimnazjum, dotyczące cyberprzemocy, uzależnień i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Warsztaty dla młodzieży prowadzone będą przez specjalistów z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Koordynatorem spotkań jest pani pedagog Marta Mankiewicz.

Drukuj

04.06.2016r. – Koncert Laureatów IV Festiwalu Frankofonia 2016

Opublikowano w Aktualności

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert laureatów IV Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej Frankofonia 2016, który odbędzie się w dniu 4 czerwca o godz. 15.00  w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska przy ul. Raginisa. Wszystkim uczestnikom przesłuchań konkursowych serdecznie dziękujemy, gratulujemy zdolności i swobody na scenie! Do zobaczenia w Amfiteatrze Bemowo!

Drukuj

02.06.2016r. – Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 czerwca o godz.10.00 zaplanowane jest Forum Angielskich Kół Teatralnych – etap międzyszkolny, podczas którego uczniowie warszawskich gimnazjów zaprezentują przygotowane przez siebie przedstawienia, skecze, filmiki i piosenki w języku angielskim. Projekt FAKT otrzymał dofinansowanie Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych oraz dofinansowanie Rady Rodziców naszego Gimnazjum. Sponsorem nagród książkowych jest wydawnictwo Macmillan. Organizatorkami Forum Angielskich Kół Teatralnych są pani Aneta Rzeszutek i pani Krystyna Szymkowska.

Drukuj

01.06.2016r. - Dzień Dziecka

Opublikowano w Aktualności

1 czerwca w naszej szkole obchodzimy bardzo ważne święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Samorząd Szkolny przygotował wiele atrakcji we współpracy z wszystkimi nauczycielami i ich wychowankami. Ładna pogoda sprzyja świętowaniu na patio szkolnym, gdzie umieszczone zostaną stoiska z przeróżnymi atrakcjami. Będą gry i zabawy, konkursy z nagrodami i świetne humory przez cały dzień.

 

Drukuj

Konkurs z języka niemieckiego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 18 maja odbył się konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Konkurs był zorganizowany przez panią Annę Lisiecką w ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0. Wyłoniono jednego zwycięzcę, a został nim Kacper Pawłowski z klasy 2 C. Drugie miejsce ex aequo zdobyli uczniowie klasy 1 C – Cyprian Bednarek i Konrad Iwanowski, natomiast trzecie miejsce należy do Adama Rokickiego z klasy 2 C i do Gabriela Hanischa oraz Kacpra Prywaty z klasy 2 D, czyli klasy dwujęzycznej z językiem francuskim. GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Drukuj

Wizyta w Ambasadzie Niemiec

Opublikowano w Aktualności

23 maja uczniowie klasy 1 C wraz z wychowawczynią panią Beatą Tadaj i panią Weroniką Cyrynger zwiedzili Ambasadę Niemiec. Podczas wizyty uczniowie obejrzeli prezentację o Niemczech, dowiedzieli się jakie funkcje pełni ambasada i czym się zajmuje, poznali również obowiązki Ambasadora. Zapoznali się z protokołem dyplomatycznym oraz wzięli udział w quizie wiedzy o Niemczech. Podczas spotkania przedstawicielka ambasady przybliżyła uczniom także jubileusz i obchody 25-lecia Dobrego Sąsiedztwa Polski i Niemiec.

Drukuj

Spotkanie z gośćmi z Irlandii

Opublikowano w Aktualności

W dniu 19 maja odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 A, 2 B i 2 E z panem Patrickiem Quigley i panem Larrym Mullin, którzy przybliżyli uczniom postać Patronki szkoły oraz jej udział w Powstaniu Wielkanocnym w Dublinie w 1916 roku. Pan Patrick Quigley - dziennikarz i pisarz, jest autorem powieści o Kazimierzu Markiewiczu "The Polish Irishman"oraz książki o Konstancji Markiewicz  i jej siostrze Eve "Sisters against the Empire". Pan Larry Mullin jest byłym nauczycielem w Ballinode College, a obecnie działa w Sligo Volunteer Centre. Panowie kolejny już raz odwiedzili  naszą szkołę i zawsze z sentymentem wspominają wizyty naszych uczniów w Irlandii. Organizatorką spotkania była pani Krystyna Szymkowska we współpracy z panią Beatą Świątkowską.

 
Drukuj

Piknik w Parafii Jana Pawła II

Opublikowano w Aktualności

W niedzielne popołudnie 22 maja wolontariusze naszego Gimnazjum pod opieką pani Magdaleny Krakowiak pomagali w organizacji pikniku rodzinnego na terenie Parafii Jana Pawła II na warszawskim Bemowie. Uczniowie zorganizowali kiermasz książek, bawili się i opiekowali maluchami oraz sprzedawali ciasta. Dziękujemy Wam za pomoc i poświęcony czas.

Drukuj

Szkolny Geniusz Matematyczny

Opublikowano w Aktualności

16 maja uczniowie przystąpili do II etapu wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz piąty. Uczniowie klas I i II pod opieką pani Ewy Wąsik zmagali się w dwóch etapach z zadaniami i zagadkami matematycznymi.

Laureatami konkursu zostali:

Konrad Iwanowski z klasy 1 c – II miejsce

Kacper Pawłowski z klasy II c – III miejsce

Wyróżnienie otrzymały:

Matylda Wiewiór z klasy I c

Nicol Laktineh z klasy 1 c.

Gratulujemy uczniom sukcesu!

Drukuj

Wyjazd edukacyjny do Lipska

Opublikowano w Aktualności

W dniach 11-13 maja uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Beaty Tadaj, pani Jolanty Bobryk i pani Anny Lisieckiej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej "Lipsk - miasto Jana Sebastiana Bacha" do Lipska i Leisining. Podczas wycieczki mieli okazję obejrzeć zabytki Lipska takie jak: Dworzec Główny, Dworzec Bawarski, Plac Augusta z Operą, Uniwersytetem, Salą Koncertową, Sukiennice; Ogród Zoologiczny, Pałacyk Gohlischer Schlösschen, Domek Schillera, Stadion Red Bull Arena, dzielnicę muzyczną z Akademią Muzyczną i Akademią Sztuk Pięknych, były Sąd Najwyższy Rzeszy Niemieckiej, Nowy Ratusz, stary teren Targów Lipskich, Pomnik Bitwy Narodów, Narodową Bibliotekę Niemiecką, Cerkiew Rosyjską, Stary Ratusz, budynek Starej Wagi, Dom Królewski, "Targ łakoci", gmach Starej Giełdy, pomnik J. W. Goethego, kościół św. Tomasza, w którym znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha oraz stojący przed kościołem jego pomnik. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Historii Miasta (Stadtgeschichtliches Museum) oraz Muzeum Bacha (Bachmuseum). Zwiedzanie odbywało się w obecności profesjonalnego przewodnika, który przybliżył uczniom historię miasta, okolic oraz Saksonii. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również niemieckim przemysłem motoryzacyjnym podczas wizyty w fabryce BMW. Podczas 2,5 godzinnego pobytu w fabryce nasi gimnazjaliści chodząc po halach produkcyjnych oglądali jak wygląda produkcja samochodów marki BMW przy użyciu najnowszych technologii. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili leżące nieopodal miasteczko Leisining, a w nim średniowieczny zamek Mildenstein wraz z wieżą widokową i muzeum historycznym. 
Podczas trzydniowego pobytu w Lipsku uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią i tradycjami Lipska i okolic na tle historii Niemiec oraz Polski, ponadto konfrontowali się z mówionym językiem niemieckim. Podczas wyjazdu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a wszystkim dopisywał dobry humor. 
Po wycieczce planowana jest wystawa plakatów, fotogaleria oraz pokaz prezentacji multimedialnych.

Drukuj

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

Opublikowano w Aktualności

18 maja w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych, zorganizowanych w roku szkolnym 2015/2016 na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczyła m.in. pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały trzy laureatki konkursu z języka francuskiego: Natalia Fingas z klasy 3 D, Agata Fusiarz z klasy 3 E i Maja Kucharczyk z klasy 2 E  oraz pani Sylwia Puciło, która przygotowała uczennice do konkursu.

Drukuj

Gala Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 18 maja wolontariusze naszego Gimnazjum wraz z opiekunem księdzem Jarosławem, reprezentowali  nasze Gimnazjum na XXIII Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. W trakcie gali wolontariusze wysłuchali przesłania pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz oraz pani Prezes Fundacji "Świat na Tak" Joanny Fabisiak skierowanego do członków Klubów Ośmiu oraz wysłuchali gratulacji dla szkół przyjaznych wolontariatowi.

Drukuj

Happening literacki „Miej serce i patrzaj w serce”

Opublikowano w Aktualności

W ramach Literackiej Mapy Warszawy 17 maja w godz. 11:00 – 12:00 zorganizowaliśmy happening literacki „Miej serce i patrzaj w serce” poświęcony pisarzom i poetom romantycznym. W różnych punktach Bemowa (m.in. plac zabaw przy naszym Gimnazjum, przystanek Widawska, bazarek), z zaangażowaniem prezentowaliśmy przechodniom fragmenty poezji i prozy,  rozdawaliśmy zielone i czerwone serca z cytatami. Najczęstszą reakcją na nasze działania był uśmiech. Kolejny happening już z rok! Koordynatorkami akcji były pani Jolanta Mikusek i pani Jolanta Bobryk.

Drukuj

Wizyta w Ambasadzie Niemiec

Opublikowano w Aktualności

W dniu 17 maja uczniowie klasy 1 B pod opieką pani Anny Szumel i pana Jacka Kwiatkowskiego zwiedzili Ambasadę Niemiec. W trakcie spotkania z przedstawicielką Ambasady uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób działa Ambasada, poznali obowiązki Ambasadora, zapoznali się krótko z protokołem dyplomatycznym. Przedstawicielka Ambasady zaprosiła uczniów do quizu wiedzy na temat Niemiec. Na koniec spotkania dostaliśmy drobne upominki z okazji obchodów 25-lecia dobrego sąsiedztwa.

Drukuj

Parada Schumana

Opublikowano w Aktualności

W dniu 7 maja członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz przedstawiciele klas uczestniczyli wraz z panią Krystyną Szymkowską oraz panią Magdaleną Krakowiak w Paradzie Schumana. W tym roku marsz przebiegał pod hasłem "Tu jest Europa". Barwny korowód euroentuzjastów przeszedł Traktem Królewskim do miasteczka Schumana. Uczestnicy marszu wyrazili poparcie dla wartości europejskich: demokracji, wolności słowa i wyznania oraz poszanowania praw mniejszości.

Drukuj

Obchody X-lecia dwujęzyczności w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

Minęło już dziesięć lat, od momentu uruchomienia w naszym gimnazjum pierwszego oddziału dwujęzycznego, w którym uczniowi mieli okazję zgłębiać tajniki języka francuskiego oraz poznawać specjalistyczne słownictwo z innych przedmiotów także w tym języku. Z tej okazji 26 kwietnia odbyła się w szkole wielka uroczystość jubileuszowa, przygotowana przez zespół nauczycieli polonistów oraz romanistów na czele z koordynatorką sekcji dwujęzycznej w szkole – p. Magdaleną Mrozowską.

Na uroczystość szkolną przybyło wielu gości z zewnątrz. Swoją obecnością zaszczycił nas Attaché ds. współpracy językowej Ambasady Republiki Francuskiej – pan François Richerme, zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy – pani Janina Miszewska, dyrektorzy szkół z oddziałami dwujęzycznymi i placówek edukacyjnych w Warszawie, pani Jolanta Różycka – była dyrektor naszego Gimnazjum, która zapoczątkowała sekcję dwujęzyczną w szkole.  Zjawili się również absolwenci szkoły, sympatycy oraz uczniowie wraz z wychowawcami.

Dyrektor szkoły – pan Wojciech Barański – przywitał wszystkich bardzo serdecznie i powiedział kilka słów na temat rozwoju sekcji dwujęzycznej. Od początku jej istnienia bardzo dużą wagę przykładano do przekazywania uczniom bardzo solidnych podstaw języka francuskiego. Klasy dwujęzyczne, podzielone na grupy, uczestniczą w zajęciach z języka, kultury Francji a także uczą się innych przedmiotów w dwóch językach. Przez tych 10 lat w ofercie edukacyjnej była matematyka, historia, biologia, informatyka nauczane po francusku. Obecność języka podczas innych, niekoniecznie humanistycznych przedmiotów, pozwala uczniom zdobywać wiedzę na temat specjalistycznego słownictwa, uczy wyrażać opinie na szerokie spektrum tematów i konkretyzować ich poglądy.

Po części oficjalnej, w której przemawiali zaproszeni goście, nadszedł czas na część artystyczną, po której wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to doskonała okazja do wspomnień i snucia bardzo ambitnych planów dotyczących francuskiej części szkoły w przyszłości.

Les classes bilingues sont magnifiques!

Drukuj

Mazowiecki Konkurs Lingwistyczny

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować o ogromnych sukcesach jakie odniosły uczennice naszej szkoły w Mazowieckim Konkursie Lingwistycznym. Agata Fusiarz z klasy 3e i Maja Kucharczyk z klasy 2e zostały laureatkami Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka francuskiego. Zofia Kazimierczak z klasy 3d  otrzymała tytuł finalisty Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka angielskiego. Agata Michalska z klasy 2d otrzymała tytuł finalisty Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z języka francuskiego. Gratulujemy sukcesu!

Drukuj

Uroczysty apel

Opublikowano w Aktualności

W dniu 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klasy 1 B pod opieką pani Anny Szumel. W trakcie przedstawienia staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym są dla nas hasła "wolność, naród i ojczyzna". Uczniowie wyjaśnili czym jest Konstytucja, kiedy została uchwalona i kto był jej twórcą. Apel uświetnił występ chóru szkolnego pod przewodnictwem pana Jacka Kwiatkowskiego, który zaśpiewał pieśni "Witaj, majowa jutrzenko", "Hymn Konstytucji 3 Maja" oraz "Polonez 3 Maja".

Drukuj

Projekt Szekspir

Opublikowano w Aktualności

22 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o Szekspirze w ramach „Projektu Szekspir”, dzięki któremu przyłączyliśmy się do ogólnoświatowych obchodów 400-setnej rocznicy urodzin Wielkiego Dramaturga. Na cykl działań projektowych składał się konkurs plastyczny „50 twarzy Szekspira”, klasowe inscenizacje fragmentów „Snu nocy letniej”, happeningi „Cytaty z Szekspira” i „Zrób sobie selfie z Szekspirem”. Projekt koordynowała pani Aneta Rzeszutek we współpracy z panią Weroniką Cyrynger i panią Jolantą Bobryk. Do działań włączyli się nauczyciele języka angielskiego.