• joomlaslide-rekrutacja147
 • joomlaslide-oddzialzerowy
 • joomlaslide-zima
 • joomlaslide-feriezimowe
 • joomlaslide-niemieckikonkurs
 • joomlaslide-kangur
 • joomlaslide-zawody
 • joomlaslide-be

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas IV-VII)
Termin: 15 lutego 2019 r. o godzinie 18.00

Więcej

trojca-balklastrzecich

Bal gimnazjalny - 22 lutego 2019 r.

Więcej

trojca-zebranie

Dzień otwarty 05.03.2019 godz. 18.00

Więcej

Drukuj

07.10.2014r. – Zebranie z rodzicami

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na zebrania z wychowawcami klas i nauczycielami przedmiotów.

Drukuj

06.10.2014r. – 10.10.2014 – Projekt Comenius

Opublikowano w Aktualności

W dniach 06 - 10 października 2014r. w ramach realizacji projektu Comenius "Friendly Garbage" uczniowie naszej szkoły gościli w Bułgarii. Opiekunami projektu są pani Beata Świątkowska i pani Dorota Pieńkowska.

 

Drukuj

30.09.2014r. - Coroczna zbiórka artykułów szkolnych

Opublikowano w Aktualności

artykułyszkolne

Wolontariusze naszego gimnazjum kolejny już raz przyłączą się do corocznej zbiórki artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Fundacji "Świat na Tak". Każdy uczeń może wspomóc naszą akcję. Dary można przekazywać pani Magdalenie Krakowiak, pani Annie Szumel oraz księdzu Jerzemu Góralewiczowi w terminie do 30.09.2014.
DZIĘKUJEMY !

Drukuj

26.09.2014r. - Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowano w Aktualności

logo dnia języków obcych

Jak co roku zapraszamy uczniów naszego gimnazjum do wspólnej zabawy językowej. Planujemy quizy, poranek z przysłowiami, gry planszowe, krzyżówki, piosenki i udział w zajęciach przygotowanych przez Uniwersytet Warszawski. Opiekunami projektu będą nauczyciele języków obcych. Zapraszamy!

 

 

Drukuj

24.09.2014r. - 26.09.2014r. - Wyjazd integracyjny klas I

Opublikowano w Aktualności

W dniach 24.09.2014r. - 26.09.2014r. uczniowie klas I byli na wyjeździe integracyjnym w miejscowości Piękna Góra. Pogoda i nastroje dopisały, a Mazury zachwyciły nas urokliwymi krajobrazami.

 

Drukuj

01.09.2014r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się dnia 01.09.2014 o godzinie 09:00.

O godzinie 10:45 odbędzie się Msza Święta inaugurująca rok szkolny 2014/2015. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii, będą mieli zapewnioną w tym czasie opiekę w bibliotece szkolnej.

Drukuj

6.06.2014r. - Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Opublikowano w Aktualności

oppm 2014 06 czerwca kilkuosobowa ekipa reprezentująca grupę Młodych Amatorów Kina, będzie uczestniczyć w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące rok pracy uczestników różnych projektów uczniowskich realizowanych pod egidą Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej z całej Polski.
Zostaliśmy zaproszeni, aby pokazać nasz filmowy projekt, a także wymienić się doświadczeniem z innymi uczestnikami, rozmawiać z ekspertami i uczestniczyć w warsztatach. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Drukuj

05.06.2014 r. – Wizyta w Ambasadzie Niemiec

Opublikowano w Aktualności

Dnia 05.06.2014 r. uczniowie klasy 2c odwiedzili Ambasadę Niemiec. Na spotkaniu mieli okazję rozszerzyć  wiedzę na temat Niemiec, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat ambasady oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe. Opiekunem uczniów była p. Małgorzata Szlaga.

 

Drukuj

04.06.2014r.- FAKT 2014

Opublikowano w Aktualności

Szanowni Państwo,

Nauczyciele języka angielskiego zapraszamy do udziału w X edycji Gimnazjalnego Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT 2014 w dniu 4 czerwca w godz. 9.00-12.00 w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz przy ul. Andriollego 1 w Warszawie.

FAKT jest festiwalem małych form teatralnych dla uczniów gimnazjum, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności językowe w formie krótkich (5-10 minut) skeczy, scenek i piosenek w języku angielskim. Dziesiąta edycja FAKT-u jest festiwalem multimedialnym, zapraszamy więc również do zgłaszania krótkich filmów, które mogą mieć formę zapisu przedstawień lub pracy nad nimi.

FAKT jest konkursem, którego celem jest zachęcenie uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności językowych w atmosferze wspólnej zabawy. Najciekawsze przedstawienia i filmy zostaną nagrodzone, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zaś nauczyciele podziękowania za przygotowanie przedstawień.

Celem zachęcenia Państwa uczniów do udziału w FAKT 2014 przygotowaliśmy zaproszenie-prezentację, którą znajdziecie Państwo w Internecie pod poniższym adresem: http://prezi.com/p2wxbu_u1rgm/zaproszenie-na-forum-angielskich-ko-teatralnych-fakt-2013/

 

Zgłoszenia grup przyjmujemy do 30 marca 2014 r. pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w imieniu organizatorów

Koordynatorka FAKT 2014

Krystyna Szymkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                      

X Gimnazjalne Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT 2014

CELE:

 1. podnoszenie efektywności nauczania języka angielskiego poprzez angażowanie uczniów w działania artystyczne;
 2. pobudzanie aktywności i kreatywności uczniów;
 3. promowanie kreatywnego stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych;
 4. integrowanie społeczności szkolnej;
 5. promowanie szkoły w środowisku lokalnym;
 6. zacieśnianie współpracy między gimnazjami w Warszawie;
 7. wymiana doświadczeń między nauczycielami.
 8. W przeglądzie biorą udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum.
 9. Długość przedstawienia nie powinna przekraczać 10 minut.
 10. Do przeglądu dopuszcza się wszelkie formy teatralne i estradowe w języku angielskim, a także krótkie filmy i klipy, które mogą mieć formę integralnego przedstawienia lub być zapisem prac nad przedstawieniem i jego reklamą.
 11. Aktorzy zobowiązani są do pamięciowego opanowania ról.
 12. Wszelkie wymagania dotyczące spraw technicznych (nagłośnienie, sprzęt grający) zgłasza się organizatorom z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 13. Najpóźniej dwa tygodnie przed przeglądem należy przesłać koordynatorowi  program planowanego występu, nazwiska wykonawców, tytuł i czas trwania występu.
 14. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w FAKT 2014.
 15. Przyznaje się nagrody w następujących kategoriach: przedstawienie, skecz, piosenka oraz film lub klip.
 16. Przedstawienia ocenia jury w składzie: nauczyciele zaproszonych szkół, przedstawiciele wydawnictwa Macmillan i Oxford University Press oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszego gimnazjum.

REGULAMIN:

 

 1. W przeglądzie biorą udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum.
 2. Długość przedstawienia nie powinna przekraczać 10 minut.
 3. Do przeglądu dopuszcza się wszelkie formy teatralne i estradowe w języku angielskim, a także krótkie filmy i klipy, które mogą mieć formę integralnego przedstawienia lub być zapisem prac nad przedstawieniem i jego reklamą.
 4. Aktorzy zobowiązani są do pamięciowego opanowania ról.
 5. Wszelkie wymagania dotyczące spraw technicznych (nagłośnienie, sprzęt grający) zgłasza się organizatorom z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 6. Najpóźniej dwa tygodnie przed przeglądem należy przesłać koordynatorowi  program planowanego występu, nazwiska wykonawców, tytuł i czas trwania występu.
 7. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w FAKT 2014.
 8. Przyznaje się nagrody w następujących kategoriach: przedstawienie, skecz, piosenka oraz film lub klip.
 9. Przedstawienia ocenia jury w składzie: nauczyciele zaproszonych szkół, przedstawiciele wydawnictwa Macmillan i Oxford University Press oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszego gimnazjum.

 

 

Drukuj

28.05.2014 - Festiwal Projektów 2.0

Opublikowano w Aktualności

W środę, 28 maja odbył się w naszej szkole Szkolny Festiwal Projektów 2.0, który podsumował realizację projektu Szkoła z Klasą 2.0 i pokazał najważniejsze działania uczniów oraz nauczycieli w tym roku. Uczniowie przypomnieli Kodeks 2.0 oraz etapy jego powstawania, zaprezentowali zrealizowane projekty 2.0, do użycia których wykorzystali nowoczesne technologie i programy multimedialne, pokazali, w jaki sposób wykorzystywać metodę "odwróconej lekcji", a uczennice redagujące blog zachęcały do odwiedzin strony http://blogiceo.nq.pl/szkolazklasa20. Mamy nadzieje, że zespołowi udało się zachęcić pozostałych uczniów do wykorzystywania technologii w nauce oraz realizacji zadań czy projektów przy użyciu nowych mediów.

Drukuj

28.05.2014r. - "FAKT"- Forum Angielskich Kół Teatralnych

Opublikowano w Aktualności

28.05.2014 odbędzie się przegląd szkolnych przedstawień, skeczy, filmów i piosenek w języku angielskim przygotowanych przez uczniów klas I-III naszego gimnazjum. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się uczestniczyć w FAKT jest to moment, aby podjąć decyzję! Opiekunem projektu jest pani Krystyna Szymkowska. Zapraszamy do udziału !

Drukuj

13.05.2014r. - Konkurs Karaoke

Opublikowano w Aktualności

Konkurs Karaoke to część realizowanego przez klasę 2 A projektu gimnazjalnego pt. "Historia popkultury w Wielkiej Brytanii". Uczniowie przygotują plakaty, obszerną prezentację multimedialną połączoną z quizem i karaoke. Projekt zaprezentują w trakcie wizyty przedstawicieli projektu Comenius, a po raz drugi w Dniu Gier dla społeczności szkolnej.

Opiekunami projektu są p. Magdalena Bednarska i p. Beata Świątkowska.

Drukuj

12-16.05.2014r. - Projekt Comenius

Opublikowano w Aktualności

W dniach 12 - 16 maja 2014 roku w ramach realizacji projektu "Friendly Garbage" gościć będziemy w naszej szkole uczniów z Francji, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Republiki Czeskiej i Irlandii. Projekt Comenius "Friendly Garbage" to wielostronny projekt szkół realizowany dzięki środkom przyznanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W ramach realizacji projektu poznajemy zagadnienia związane z segregacją śmieci, tworzeniem kompostu, wykorzystaniem odpadków do tworzenia odnawialnych źródeł energii. Chcemy stworzyć własny ogród i zasilać go przy użyciu przetworzonych biodegradowalnych odpadów organicznych ze stołówki szkolnej. Opiekunem projektu jest p. Beata Świątkowska.

Drukuj

10.05.2014r. - Parada Schumana

Opublikowano w Aktualności

Jak co roku członkowie Euroklubu pod opieką p. Krystyny Szymkowskiej będą uczestniczyć w tym ciekawym, barwnym wydarzeniu. Zapraszamy do udziału także rodziców uczniów.  Start o godz.12.00 na Placu Zamkowym.  Do zobaczenia!

Drukuj

10.05.2014r. - Koncert Laureatów - Frankofonia 2014

Opublikowano w Aktualności

10 maja 2014 r. w Amfiteatrze Bemowo odbył się koncert laureatów II Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2014.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy zdolności i swobody na scenie. Zapraszamy za rok, czekając na nowe talenty.

 

Oto tegoroczni laureaci:

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE

 

WYRÓŻNIENIE:
LENA ADAMKIEWICZ I JULIA MICHAŁKIEWICZ – „Mon amour, mon ami”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej

WYRÓŻNIENIE:
PHIMPHISA TRUONG – „Elle”

Międzynarodowa Szkoła Europejska

WYRÓŻNIENIE:
BOGUMIŁA BAJOR – „Plaisir d’amour”

Szkoła Podstawowa nr 69

WYRÓŻNIENIE:

MAŁGORZATA BRZOZOWSKA – „Dans le port d’Amsterdam”

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Emanuela Bułhaka

III MIEJSCE:

ANTONINA MILEWSKA – „Je rêve”
Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin

II MIEJSCE:

CHEYENNE BOOTH – „Douce France”
Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino

I MIEJSCE:

KAJA BORS – „Liberée, delivrée”

Podstawowa Szkoła Międzynarodowa – The International School

 

KATEGORIA: GIMNAZJA


WYRÓŻNIENIE:

JULIA DRYJAŃSKA – „Et s’il n’en restart qu’une”
Gimnazjum nr 44 im. gen. Pawła Chrzanowskiego

WYRÓŻNIENIE:

JAN CIĘCIARA – „Envole – moi”
Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz

WYRÓŻNIENIE:

NATALIA KOWALSKA – „Je te dis tout”

Publiczne Gimnazjum im. ks. Piotra Skargi

III MIEJSCE:

ALEKSANDRA PĘKSA – „Je t’aime”

Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi

II MIEJSCE:

CAPUCINE JANNET – „La foule”

Lycée Français de Varsovie

 

I MIEJSCA oraz NAGRODY GRAND PRIX nie przyznano