Drukuj

Dofinansowane projekty 2014/2015

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

Jouez avec nous - Bawcie się z nami.
Projekt dwujęzyczny polsko- francuski,  który powstał z myślą o dzieciach i dla dzieci, zarówno uczniów naszego Gimnazjum jak i przedszkolaków. To one mają się tu świetnie bawić, używać wyobraźni i rozwijać, a przy okazji przyswajać sobie język francuski.  Projekt zakłada wykorzystanie techniki LdL, czyli uczenia się poprzez nauczanie - to metoda prowadzenia lekcji, w której rolę nauczyciela przejmują właśnie uczniowie. Projekt jest dofinansowany z funduszu Rady Rodziców naszej szkoły.

 

Proponowane zajęcia mają głównie na celu rozszerzenie oferty programowej nauki języków obcych, w tym języka francuskiego w środowisku lokalnym.
Głównym założeniem projektu jest aktywizacja uczniów klas dwujęzycznych Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz do działań na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie klas dwujęzycznych, pod opieką pani Magdaleny Mrozowskiej i pani Karoliny Widyńskiej , prowadzą zajęcia z przedszkolakami w formie gier i zbaw językowych. Poprzez aktywną zabawę, połączoną z dużą ilością ruchu, atrakcyjne gry, piosenki, rymowanki i historyjki, gimnazjaliści  wprowadzają dzieci w wieku przedszkolnym w świat nauki języka francuskiego. Gimnazjaliści prowadzący zajęcia rozwijają  swoje zainteresowania i talenty poprzez przygotowanie i przeprowadzenie zajęć oraz wykonywanie pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków.

 

Cele projektu:
- rozwój uzdolnień artystycznych i kompetencji językowych uczniów,
- zwiększenie motywacji uczniów do nauki francuskiego,
- zwiększenie zainteresowania nauką języka francuskiego w środowisku lokalnym,
- nawiązanie ściślejszej współpracy pomiędzy sąsiadującymi placówkami - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im.   Konstancji Markiewicz oraz Przedszkolem nr 216,
- doskonalenie umiejętności pracy w zespole i poczucie odpowiedzialności za realizację wspólnego celu.