Drukuj

Konkursy dla uczniów

Użytkownik. Opublikowano w Konkursy dla uczniów

 

Rok szkolny 2018/2019


Konkurs IRBIS organizowany przez warszawskie zoo

Zapraszamy do udziału w konkursie IRBIS organizowanego przez warszawskie zoo.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Tematyka obejmuje tak współcześnie istotne zagadnienia jak: przyczyny wymierania lub spadku liczebności wielu gatunków zwierząt, sposoby zapobiegania degradacji naturalnego środowiska czy ochrona rodzimej fauny.
Szkoła zgłosiła uczestnictwo w konkursie. Szkolny etap konkursu odbędzie się 30 listopada 2018 na terenie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczycieli biologii p. Elżbiety Borowskiej i p. Magdaleny Mrozowskiej.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem mailowym zoo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [pobierz]


Zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019 [pobierz]


VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży do lat 16 pt. WOLNOŚĆ JEST W NAS! DUMNI ZE SWOJEJ NIEPODLEGŁEJ!

Konkurs organizowany pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w ramach autorskiego projektu.

Uczestnicy konkursu powinni, poprzez twórczość plastyczną, wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, podziw dla znaczących w dziejach Polski postaci lub wydarzeń historycznych oraz szacunek do symboli narodowych: Biało-Czerwonej Flagi i Orła Białego.

Linki do stron polonijnych, gdzie już umieszczono informację o konkursie: 

Nowa Zelandia:   https://poloniaauckland.co.nz/en_NZ/
Hiszpania: http://www.polonia.es

 

Ogłoszenie - My Skarbowcy [czytaj więcej]

PATRONAT VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

PLAKAT VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

REGULAMIN VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:

MAGDALENA DWORSKA
Dyrektor ds. fundraisingu, PR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 604 515 913


Konkurs plastyczny "Jestem Europejczykiem. Dbam o środowisko"

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (40 gmin) do udziału w konkursie plastycznym „Jestem Europejczykiem. Dbam o środowisko”.

Prace plastyczne powinny nawiązywać do działań, jakie Unia Europejska podejmuje na rzecz zwalczania zmian klimatu i przechodzenia na bezpieczną, niskoemisyjną gospodarkę, która chroni przyrodę oraz dba o zdrowie i jakość życia mieszkańców. Uczniowie mogą zilustrować to, jak sami dbają o środowisko, jakie mają innowacyjne pomysły, które pomogą zatroszczyć się o naturę. Mogą zaprezentować wszelkie inspirujące pomysły na nowe ekologiczne rozwiązania.

Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-8. Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca w każdej z kategorii wiekowej jest aparat fotograficzny. Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 23 listopada 2018 roku.

Zaproszenie [czytaj więcej]

Regulamin konkursu [czytaj więcej]

Formularz zgłoszeniowy [czytaj więcej]

Więcej informacji o konkursie - http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-konkurs-plastyczny-jesien2018


Konkurs plastyczny „Obraz wolności” organizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20263-konkurs-plastyczny-obraz-wolnosci


Zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze smogiem!” adresowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20266-badz-swiadomy-walcz-ze-smogiem


KONKURSY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁU ZEROWEGO ORAZ UCZNIÓW KLAS 1-2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ:


1. Konkurs plastyczny organizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia - „Mój pluszowy miś”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Cele konkursu:

 • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci
 • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej
 • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci
 • przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia
 • inicjowanie zainteresowań czytelniczych

Koordynator projektu – p. Monika Dunarowicz (wychowawca klasy 1 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – I połowa listopada 2018 r.


2. Konkurs Bożonarodzeniowy "Ozdoba świąteczna". Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Celem konkursu jest przede wszystki rozwijanie umiejętności manualnych dzieci oraz ich wyobraźni.

Koordynator projektu – p. Agata Madziara (wychowawca oddziału 0)

Przewidywany termin realizacji projektu – grudzień 2018 r.


3. Olimpiada "Olimpusek"Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-2 Szkoły Podstawowej.

Olimpiada OLIMPUSEK (sprawdzian zintegrowany) polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.

Koordynator projektu – p. Judyta Wardak (wychowawca klasy 1 B)

Przewidywany termin realizacji projektu – styczeń 2019 r.


4. Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Główne zadania Warszawskiej Syrenki to ujawnienie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną.

Koordynator projektu – p. Magdalena Cebulska (wychowawca klasy 2 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – marzec 2019 r. 


5. Konkurs ekologiczny „ŚMIECIAKI CUDAKI ”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-2 Szkoły Podstawowej. 

Celem konkursu jest:

 • zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów, a także problemów z ich usuwaniem,
 • uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów,
 • rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,
 • prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.

Koordynator projektu – p. Monika Dunarowicz (wychowawca klasy 1 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – I połowa kwietnia 2019 r.


KONKURSY KURATORYJNE:


Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2019/sp/harmonogram/Zalacznik_1_Harmonogram__SP__nowy.pdf

Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2019/gim/Harmongramy/Zalacznik_1_Harmonogram__G__nowy.pdf


KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO:


1. Konkurs na makietę budynków państw niemieckojęzycznych

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki języka niemieckiego „Makiety budynków państw niemieckojęzycznych”. Prace konkursowe prosimy przynosić do 22.10.2018 r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj. 


2. Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną

Do konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce dowolnej, ale z elementami języka niemieckiego zapraszają nauczycielki języka niemieckiego. Prezentacje, zawierające minimum 15 slajdów, przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 listopada 2018 r. w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka. 


3. Konkurs „Kreatywna choinka”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Kreatywna choinka”. Własnoręcznie wykonane, kreatywne choinki, opisane w języku niemieckim prosimy przynosić w terminie do 11.12.2018 r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj. 


4. Konkurs leksykalno – gramatyczny z języka niemieckiego

W drugiej połowie lutego 2019 r. odbędzie się konkurs leksykalno – gramatyczny z j. niemieckiego, do którego zapraszamy uczniów uczących się właśnie tego języka. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Konkurs będzie przeprowadzony na trzech poziomach, aby każdy miał równe szanse. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj.


5. Konkurs „Frohe Ostern”

Zachęcamy uczniów wszystkich poziomów klas do przygotowania prac plastycznych o tematyce wielkanocnej. Pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne lub kartki świąteczne prosimy przekazywać do nauczycieli j. niemieckiego w terminie do 12.04.2019 r. Prace zaprezentowane zostaną na korytarzu szkolnym na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka. 


6. Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W maju 2019 r. odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do konkursu z nagrodami zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas z językiem francuskim, ponieważ konkurs będzie przeprowadzony w języku polskim. Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy przesyłać do dnia 7 maja do koordynatora konkursu pani Anny Lisieckiej. 

 


Rok szkolny 2017/2018


Regulamin Międzydzielnicowego Turnieju Matematycznego „LICZĘ NA MALOWNICZEJ” o tytuł „MATEMATYCZNEGO ASA” [czytaj więcej]„LICZĘ NA MALOWNICZEJ” o tytuł „MATEMATYCZNEGO ASA” [czytaj więcej]


Konkurs Interdyscyplinarny - "Słowo a obraz" [czytaj więcej] 


Warszawski Konkurs Historyczny - "Ocalić od zapomnienia" [czytaj więcej]


Przedmiotowe Konkursy Kuratoryjne [CZYTAJ WIĘCEJ]


20 marca 2018 r. - Konkurs wielkanocny dla oddziału „0” i klasy I

Uczestnik konkursu wielkanocnego – „Wielkanocny kurczaczek”wykonuje samodzielnie jedną pracę w dowolnie wybranej technice w formie przestrzennej (wysokość min. 20 cm). Pracę należy czytelnie podpisać: imię i nazwisko, klasa. Opis należy trwale dołączyć do pracy. Pracę należy dostarczyć w terminie do 20 marca 2018 r. do sali klasowych „0” lub I. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2018 r. w sali klasy „0”. Wyniki ogłoszone zostaną również na stronie internetowej szkoły.  


 Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach "Mój wymarzony zawód"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VII oraz I i II oddziałów gimnazjalnych do udziału w Warszawskim Konkursie Wiedzy o Zawodach "Mój wymarzony zawód" Szczegóły konkursu dostępne są u koordynatora doradztwa zawodowego pani Kingi Pawłowskiej lub na tablicach Doradztwo zawodowe. 


 III Warszawski Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Ukochany kraj – umiłowany kraj”

Konkurs dedykowany dla dzieci 5 -6 letniych  uczęszczających do warszawskich przedszkoli. Termin konkursu: 15.03.2018 r.godz.10.00 w Przedszkolu nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu”, ul. Wolska 79.

Regulamin [czytaj więcej]

 

Karta zgłoszeniowa [pobierz] 

 


 28 lutego 2018 r. - 41. Konkurs Recytatorski dla oddziału „0” i klasy I

Zachęcamy do udziału w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Każde chętne dziecko uczy się na pamięć wiersza lub fragmentu prozy i recytuje wyuczony tekst podczas eliminacji klasowych. Następnie, jeśli przejdzie przez eliminacje klasowe, startuje w etapie szkolnym, potem w etapie międzyszkolnym – czyli dzielnicowym, przedstawiając przed komisją dzielnicową ten sam tekst. Recytacja wiersza czy fragmentu prozy powinna trwać ok. 1 min. Eliminacje klasowe odbędą się 28 lutego 2018 r. 


 26 marca 2018 r. - Konkurs czytelniczy dla oddziału „0” i klasy I

Należy samodzielnie lub z dorosłymi przeczytać jedną książkę wybraną ze spisu podanego poniżej:

            - Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”

            - Wanda Chotomska „Pięciopsiaczki”

            - Kornel Makuszyński „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”

Następnie na kartce z bloku technicznego w rozmiarze A4 lub A3 należy dowolną techniką płaską  przedstawić scenę z książki (scena musi zawierać jakąś sytuację z lektury, a nie tylko bohaterów: cała płaszczyzna kartki musi być pokolorowana). Prace należy dostarczyć do wychowawcy do dnia 26 marca 2018 roku.


 7 marca 2018 r. - Konkurs piosenki: „Wyśpiewaj sobie sukces” w SP nr 364

Konkurs dedykowany jest dla dzieci z zerówki przedszkolnej oraz klasy I i oddziału „0”. Konkurs odbędzie się 7 marca 2018 r. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej. Udział w konkursie zgłaszamy do 5 marca 2018 r. do godz. 12.00 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podkładem muzycznym, nazwą piosenki i wykonawcy, danymi dziecka (imię i nazwisko, przedszkole/szkoła) oraz kontaktem do rodzica/prawnego opiekuna. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie jej do 5 marca 2018 r. do godz. 15.00 wraz ze zgodą na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych do sekretariatu naszej szkoły.

Regulamin

Karta zgłoszenia

Zgoda


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Dnia 15 marca 2018 r. o godzinie 9:00, 46 uczniów naszej szkoły będzie zmagać się z zadaniami na Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”.Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w naszej szkole podobnie jak w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.


„Szkolny GENIUSZ matematyczny”.

Dnia 9 kwietnia 2018 r. o godzinie 14:30 w sali 219 w naszej szkole odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas VII i II gimnazjum.

Celem konkursu jest:

 1. Pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.
 2. Popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej.
 3. Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.
 4. Pobudzanie uczniów do twórczego myślenia, kształcenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
 5. Umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy.

Zapraszam wszystkich uczniów, którzy są zainteresowani matematyką i chcą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu problemów w tej dziedzinie.Przewodnicząca konkursu - Ewa Wąsik


Konkurs chemiczny „Szkolny CHEMIK”

Dnia 22 maja 2018 r. o godzinie 14:30 w sali 207 w naszej szkole odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs chemiczny dla uczniów KLAS II gimnazjum.

Przewodniczącą konkursu jest pani Małgorzata Bodzon. 


Konkurs biologiczny

29 maja 2018 odbędzie się konkurs biologiczny dla klas 2 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej pt.: „Tajemnice ciała człowieka”. Konkurs odbędzie się w sali 131 o godz. 14.30.

Wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie zapraszam do zapisywania się do 22 maja 2018 r. do p. Elżbiety Borowskiej s. 131.