Drukuj

Konkursy dla uczniów

Użytkownik. Opublikowano w Konkursy dla uczniów

 

Rok szkolny 2018/2019


VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2019

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Dzielnicy Warszawa Bemowo organizuje siódmą edycję festiwalu piosenki francuskojęzycznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich.

W konkursie mogą wziąć udział soliści lub zespoły muzyczne liczące do 5 osób. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie dwóch przedstawicieli – solistę bądź zespół wokalny.

Szczegółowy harmonogram przesłuchań konkursowych będzie zamieszczony do dnia 15 kwietnia 2019 r. na stronie internetowej organizatora: www.markiewicz.edu.pl

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest czytelne i kompletne wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej / dostarczenie wraz ze zgodą na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych na adres organizatora: Szkoła Podstawowa nr 364 im. Konstancji Markiewicz ul. M. E. Andriollego 1, 01-494 Warszawa z dopiskiem „VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019”.

Kompletne zgłoszenia należy składać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 marca 2019 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do organizatora).

Przesłuchania konkursowe „VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019” odbędą się w piątek – 26 kwietnia 2019 r., a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godzinach 10:30 – 12:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa). 

 1. Regulamin Frankofonia 2019 (czytaj więcej)
 2. Karta zgłoszenia Frankofonia 2019 (czytaj więcej)

Konkurs Informatyczny "Słoneczne programowanie" 

Serdecznie zapraszamy uczniów z bemowskich szkół podstawowych z klas II-VI do udziału w Dzielnicowym Konkursie Informatycznym "Słoneczne programowanie" organizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 357:

Prace należy przesłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15.03.2019 r. 

Szczegóły:

https://sp357.edupage.org/blog5/?jwid=jwf47cc2a5&bid=blog5&wid=jwf47cc2a5_comp_BlogModule_0&g=comp_BlogModule_0&bid=blog5&aid=323


Konkurs "Mistrz gramatyki języka niemieckiego"

Warszawski konkurs "Mistrz gramatyki języka niemieckiego" GRAMMATIKMEISTER 2019:

Zapraszamy uczniów mazowieckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy uczą się języka niemieckiego, do udziału w konkursie "Mistrz gramatyki języka niemieckiego".

Konkurs obejmuje dwa etapy dla każdej kategorii: (I kategoria) dla szkoły podstawowej i gimnazjalnej oraz (II kategoria) ponadgimnazjalnej.

Termin I: do 22.02.2019 r. –  szkoły  zgłaszają się do konkursu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego internetowego

Tytułowy Mistrz Gramatyki Języka Niemieckiego (w obu kategoriach) otrzyma dyplom oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową. Zostaną przyznane również trzy wyróżnienia w każdej kategorii.

Szczegóły:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20511-warszawski-konkurs-mistrz-gramatyki-jezyka


Konkurs plastyczny - Żonkile Pamięci

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Konkurs skierowany jest do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat.

Na prace czekamy do 5 kwietnia 2019. Regulamin konkursu dostępny na stronie:http://nowolipki.edu.pl/zonkile-pamieci-2019

Szczegóły:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/21373-konkurs-plastyczny-zonkile-pamieci


V Warszawski Konkurs wiedzy o zawodach: "Mój wymarzony zawód"

Regulamin pobierz
 
Koordynatorem konkursu jest p. Kinga Pawłowska. 

II Warszawski Konkurs Kaligraficzny Kaligraf 2019 - Geniusz z Mediolanu

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20495-ii-warszawski-konkurs-kaligraficzny-kaligraf-2019

W tym roku szczególną uwagę chcemy zwrócić na postać Leonarda da Vinci i jego niezwykłe odkrycia, dlatego zapraszamy Was do pięknego przepisywania cytatów tego wielkiego humanisty.

Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie, ul. Wilgi 19.

Kategorie wiekowe:
·         I kategoria - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,
·         II kategoria – uczniowie klas VII - VIII SP oraz 3 gimnazjum,
·         III kategoria – uczniowie szkół średnich.

Prace konkursowe należy dostarczyć do 25 stycznia 2019 r. do Szkoły Podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego, ul. Wilgi 19, 04-831 Warszawa. Liczy się data wpływu pracy do placówki. Termin jest nieprzekraczalny.
Wyniki zostaną podane podczas uroczystego podsumowania konkursu w dniu 8 marca 2019 r. oraz na stronie internetowej szkoły: https://sp140.edupage.org.


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2019”

Dnia 21 marca 2019 r. o godzinie 9.00, w naszej szkole przeprowadzony zostanie Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2019”. Uczniowie chętni zgłaszają się do nauczycieli uczących matematyki do dnia 18 stycznia 2019 r.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest pani Ewa Wąsik.  pobierz


"Zawody zatrzymane w obiektywie"

Zapraszamy uczniów do udziału w trzeciej edycji konkursu "Zawody zatrzymane w obiektywie" organizowanego przez 

Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 20. Celem konkursu jest promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcanie 

uczniów do aktywnego, twórczego konstruowania własnej kariery zawodowej. Spojrzenie przez obiektyw na współczesny 

rynek pracy, zawody i ludzi.  Etap szkolny jest do 14 lutegoKażdy uczestnik może zgłosić maks. trzy zdjęcia w formacie 15 x 21.  

Zgłoszenia należy kierować do doradcy zawodowego - koordynatora konkursu pani Kingi Pawłowskiej.


ALCHEMIK - konkurs chemiczny i EUREKA - konkurs fizyczny

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE zaprasza do konkursów:

- OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY ALCHEMIK - IX EDYCJA
-HTTP://WWW.ALCHEMIK.SUWIKR.PL

- OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY EUREKA - IX EDYCJA
-HTTP://WWW.EUREKA.SUWIKR.PL HTTP://WWW.EUREKA.SUWIKR.PL

W tegorocznej edycji konkursy przeprowadzane są w trzech kategoriach wiekowych:

„Adept" - uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej, 

„Junior" - uczniowie gimnazjów; 

„Żak" – uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych

Uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym składającym się z pytań z zakresu programowego przedmiotu (szkoła podstawowa 25 pytań, gimnazjum i liceum - 30 pytań).

Kartę zgłoszenia wraz z kserokopią dowodu wpłaty można przesyłać drogą elektroniczną, faxem bądź listownie do dnia 6 GRUDNIA 2018 r. na adres Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

Dla najlepszych uczestników jak co roku przewidziane są wspaniałe nagrody, np. smartwatche, głośniki bezprzewodowe, kamery sportowe itp., a także wydawnictwa albumowe. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, a nauczyciele dyplomy uznania. 

Dokumenty zgłoszeniowe:

karta zgłoszenia Alchemik

regulamin Alchemik

karta zgłoszenia Eureka

regulamin Eureka


Konkurs Plastyczny Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka

Fundacja Żyj z pasją oraz Astra ogłaszają V edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” - edycja krakowska. Do udziału serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat.

 

Zadaniem konkursu jest przedstawienie w formie plastycznej bukietu dla Babci lub Dziadka z wykorzystaniem motywów krakowskich.

 

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych: 6-11 i 12-16 lat.

Nagrodą dla laureatów I miejsc jest pobyt na Wakacjach z pasją, które odbędą się w dniach 7-20 lipca 2019 r w Zakopanem.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 14.12.2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy wysłać na adres:

Fundacja Żyj z pasją
Chmielna 73 B lok 14
00-801 Warszawa

Regulamin konkursu plastycznego oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Fundacji Żyj z pasją.

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20338-konkurs-plastyczny-dla-mojej-babci-dla-mojego


Zapraszamy do udziału w Konkursie na świąteczną dekorację bemowskiej choinki:

Regulamin i karta uczestnictwa dostępne na stronie: https://www.bemowo.waw.pl/aktualnosc/konkurs-swiateczna-dekoracja-bemowskiej-choinki/?fbclid=IwAR0oSK7Vr_3xvqQolbQ8aaOWjTru6KZUgPrXo6s6FfaAhin5G-HrdpnebGc

Zasady uczestnictwa:

- konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich dzieci (do lat 18) mieszkańców dzielnicy Bemowo.

- dopuszczalna jest jedna ozdoba konkursowa od osoby. (15 cm x 15 cm maksymalny wymiar)

Cel konkursu:

- Popularyzacja artystycznej twórczości rękodzielniczej, poprzez prezentacje prac indywidualnych, rozbudzenie wyobraźni plastycznej i możliwość integracji z innymi uczestnikami.

- Otwarty konkurs dla dzieci (do lat 18), który ma na celu prezentację ręcznie wykonanych prac artystycznych, indywidualnych jak i z pomocą rodziny.

- Ozdoba świąteczna wykonana w dowolnej technice o wymiarach nie przekraczających 15 cm szerokości i 15 cm wysokości.

- Forma i prezentacja dowolna może to być np. bombka, gwiazdka, śnieżynka, mikołajek, choineczka, szyszeczka, krasnoludek, ….element który łączy te wszystkie ozdoby to zawieszka dzięki której można, każdą z nich zawiesić na choince.

Trzy kategorie:

1. Dzieci do lat 12

2. Dzieci w wieku 12-18

3. Prace wykonane z pomocą rodziny

Kryteria oceniania:

- pomysł i kreatywność

- estetyka prezentacji

- nie przekroczenie maksymalnego wymiaru 15 cm x 15 cm

- oddanie pracy w terminie i wypełnienie karty uczestnictwa w konkursie

Składanie prac konkursowych w dniach 26.11 – 03.12 (8:00 – 15:00) - termin nieprzekraczalny w Urzędzie Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Śląskich 70, IV piętro p.415 Wydział Kultury.


Konkurs IRBIS organizowany przez warszawskie zoo

Zapraszamy do udziału w konkursie IRBIS organizowanego przez warszawskie zoo.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Tematyka obejmuje tak współcześnie istotne zagadnienia jak: przyczyny wymierania lub spadku liczebności wielu gatunków zwierząt, sposoby zapobiegania degradacji naturalnego środowiska czy ochrona rodzimej fauny.
Szkoła zgłosiła uczestnictwo w konkursie. Szkolny etap konkursu odbędzie się 30 listopada 2018 na terenie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie którzy chcą wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczycieli biologii p. Elżbiety Borowskiej i p. Magdaleny Mrozowskiej.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem mailowym zoo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [pobierz]


Zawody sportowe w roku szkolnym 2018/2019 [pobierz]


VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży do lat 16 pt. WOLNOŚĆ JEST W NAS! DUMNI ZE SWOJEJ NIEPODLEGŁEJ!

Konkurs organizowany pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w ramach autorskiego projektu.

Uczestnicy konkursu powinni, poprzez twórczość plastyczną, wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, podziw dla znaczących w dziejach Polski postaci lub wydarzeń historycznych oraz szacunek do symboli narodowych: Biało-Czerwonej Flagi i Orła Białego.

Linki do stron polonijnych, gdzie już umieszczono informację o konkursie: 

Nowa Zelandia:   https://poloniaauckland.co.nz/en_NZ/
Hiszpania: http://www.polonia.es

 

Ogłoszenie - My Skarbowcy [czytaj więcej]

PATRONAT VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

PLAKAT VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

REGULAMIN VIII Konkurs Plastyczny [czytaj więcej]

 

KOORDYNATOR PROJEKTU:

MAGDALENA DWORSKA
Dyrektor ds. fundraisingu, PR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 604 515 913


Konkurs plastyczny "Jestem Europejczykiem. Dbam o środowisko"

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (40 gmin) do udziału w konkursie plastycznym „Jestem Europejczykiem. Dbam o środowisko”.

Prace plastyczne powinny nawiązywać do działań, jakie Unia Europejska podejmuje na rzecz zwalczania zmian klimatu i przechodzenia na bezpieczną, niskoemisyjną gospodarkę, która chroni przyrodę oraz dba o zdrowie i jakość życia mieszkańców. Uczniowie mogą zilustrować to, jak sami dbają o środowisko, jakie mają innowacyjne pomysły, które pomogą zatroszczyć się o naturę. Mogą zaprezentować wszelkie inspirujące pomysły na nowe ekologiczne rozwiązania.

Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-8. Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca w każdej z kategorii wiekowej jest aparat fotograficzny. Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 23 listopada 2018 roku.

Zaproszenie [czytaj więcej]

Regulamin konkursu [czytaj więcej]

Formularz zgłoszeniowy [czytaj więcej]

Więcej informacji o konkursie - http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-konkurs-plastyczny-jesien2018


Konkurs plastyczny „Obraz wolności” organizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20263-konkurs-plastyczny-obraz-wolnosci


Zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze smogiem!” adresowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/konkursy-i-olimpiady/20266-badz-swiadomy-walcz-ze-smogiem


KONKURSY DLA UCZNIÓW ODDZIAŁU ZEROWEGO ORAZ UCZNIÓW KLAS 1-2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ:


1. Konkurs plastyczny organizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia - „Mój pluszowy miś”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Cele konkursu:

 • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci
 • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej
 • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci
 • przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia
 • inicjowanie zainteresowań czytelniczych

Koordynator projektu – p. Monika Dunarowicz (wychowawca klasy 1 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – I połowa listopada 2018 r.


2. Konkurs Bożonarodzeniowy "Ozdoba świąteczna". Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Celem konkursu jest przede wszystki rozwijanie umiejętności manualnych dzieci oraz ich wyobraźni.

Koordynator projektu – p. Agata Madziara (wychowawca oddziału 0)

Przewidywany termin realizacji projektu – grudzień 2018 r.


3. Olimpiada "Olimpusek"Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-2 Szkoły Podstawowej.

Olimpiada OLIMPUSEK (sprawdzian zintegrowany) polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.

Koordynator projektu – p. Judyta Wardak (wychowawca klasy 1 B)

Przewidywany termin realizacji projektu – styczeń 2019 r.


4. Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej.

Główne zadania Warszawskiej Syrenki to ujawnienie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną.

Koordynator projektu – p. Magdalena Cebulska (wychowawca klasy 2 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – marzec 2019 r. 


5. Konkurs ekologiczny „ŚMIECIAKI CUDAKI ”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-2 Szkoły Podstawowej. 

Celem konkursu jest:

 • zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów, a także problemów z ich usuwaniem,
 • uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów,
 • rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,
 • prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.

Koordynator projektu – p. Monika Dunarowicz (wychowawca klasy 1 A)

Przewidywany termin realizacji projektu – I połowa kwietnia 2019 r.


KONKURSY KURATORYJNE:


Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2019/sp/harmonogram/Zalacznik_1_Harmonogram__SP__nowy.pdf

Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

https://konkursy.mscdn.pl/images/konkursy2019/gim/Harmongramy/Zalacznik_1_Harmonogram__G__nowy.pdf


KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO:


1. Konkurs na makietę budynków państw niemieckojęzycznych

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki języka niemieckiego „Makiety budynków państw niemieckojęzycznych”. Prace konkursowe prosimy przynosić do 22.10.2018 r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj. 


2. Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną

Do konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce dowolnej, ale z elementami języka niemieckiego zapraszają nauczycielki języka niemieckiego. Prezentacje, zawierające minimum 15 slajdów, przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 listopada 2018 r. w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka. 


3. Konkurs „Kreatywna choinka”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Kreatywna choinka”. Własnoręcznie wykonane, kreatywne choinki, opisane w języku niemieckim prosimy przynosić w terminie do 11.12.2018 r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj. 


4. Konkurs leksykalno – gramatyczny z języka niemieckiego

W drugiej połowie lutego 2019 r. odbędzie się konkurs leksykalno – gramatyczny z j. niemieckiego, do którego zapraszamy uczniów uczących się właśnie tego języka. Dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Konkurs będzie przeprowadzony na trzech poziomach, aby każdy miał równe szanse. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka.


5. Konkurs „Frohe Ostern”

Zachęcamy uczniów wszystkich poziomów klas do przygotowania prac plastycznych o tematyce wielkanocnej. Pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne lub kartki świąteczne prosimy przekazywać do nauczycieli j. niemieckiego w terminie do 12.04.2019 r. Prace zaprezentowane zostaną na korytarzu szkolnym na II piętrze. Koordynatorem konkursu jest p. Beata Tadaj.


6. Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W maju 2019 r. odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do konkursu z nagrodami zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas z językiem francuskim, ponieważ konkurs będzie przeprowadzony w języku polskim. Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy przesyłać do dnia 7 maja do koordynatora konkursu pani Anny Lisieckiej.