Drukuj

Zerówka

Użytkownik. Opublikowano w Szkoła

  1. Wyprawka dla ucznia oddziału zerowego [czytaj więcej]
  2. Podręcznik [czytaj więcej]
  3. Odbiór dziecka [czytaj więcej]
  4. Karta zapisu dziecka do świetlicy [czytaj więcej]
  5. Jadłospis na październik [czytaj więcej]
  6. Jadłospis na listopad [czytaj więcej]


Hodowla fasolki

Na początku lutego rozpoczęliśmy klasową hodowlę fasolki. Każdy z nas otrzymał od naszej pani odpowiednie do tego materiały. Po ułożeniu na gazie fasolek zamoczonych w wodzie, ustawiliśmy kubeczki na parapecie po to, by obserwować co będzie się działo każdego dnia. Doskonale wiemy o tym, że musimy codziennie dolewać wodę do poziomu jaki był na początku. Teraz pozostało nam cierpliwie czekać i po pewnym czasie wyciągnąć wnioski z przeprowadzonego badania.


Ptasia stołówka

W tym tygodniu na zajęciach z panią Moniką poznaliśmy ptaki, które żyją wokół nas. Zachęcamy do dokarmiania ich zimą. Poznaliśmy ich zwyczaje żywieniowe. Jeśli ktoś tak jak my lubi dokarmiać ptaki, proponujemy wykonać podobną ptasią stołówkę.


Maski karnawałowe

Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy własnoręcznie maski karnawałowe. Wycinaliśmy, malowaliśmy, wyklejaliśmy i ozdabialiśmy je według własnych pomysłów. Powstały piękne, kolorowe i błyszczące maski, idealne na zbliżający się bal karnawałowy.

 


Nauka poprzez zabawę

Gry edukacyjne są doskonałym sposobem rozwijania dziecięcych umiejętności społecznych i poznawczych. Nieocenioną wartością gier planszowych jest możliwość wykonania ich samodzielnie. Uczniowie klasy 0 wykonali grę planszową o nazwie „Zwierzęta leśne”. Najpierw rysowali i kolorowali planszę do gry, którą ozdobiły według własnego pomysłu. Z pomocą nauczycielki stworzyły karty, na których znalazły się zagadki np. o borsuku, wiewiórce czy jeżu. 

W przygotowaniu jest już gra edukacyjna o nazwie „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”.


Zimowe zabawy na śniegu

„Zima, zima przepisowo, biały śnieżek pada zdrowo,
Z nim nadeszła mrozu fala, będzie bałwan jak ta lala.”

Lepienie bałwanka to fantastyczna zabawa. Zimowa pogoda nam sprzyja, nareszcie spadł odpowiedni śnieg – mokry, ciężki i lepki. 

 


Płatki śniegu – technika wycinanki z papieru.

Co to są za gwiazdki, odpowiedzcie śmiało, które stroją ziemię w sukieneczkę białą? 

Ćwiczymy sprawność manualną naszych dłoni wykonując przepiękne płatki śniegu. Metodą wycinanki stworzyliśmy przeróżne śnieżynki, które zdobią naszą salę. Własnoręczne wykonanie gwiazdeczek sprawiło nam dużo radości i wprowadziło w zimowy klimat.


Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku. 

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę. 

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe. 

 

 


Bałwany

Wesołe bałwany powstają nie tylko ze śniegu. My, wspólnie z panią Moniką, zrobiliśmy je z rolek po papierze toaletowym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Choinki techniką origami

 

Choinko, choinko świąteczną masz minkę, złociste gwiazdeczki w zielonej czuprynce... Tym razem wykonywaliśmy choinki techniką origami koła płaskiego. Przyklejaliśmy gwiazdeczki i ozdoby. Na niektóre nawet sypnął śnieg. Zrobiło się świątecznie na korytarzu szkolnym.

 


Choinka z płatków kosmetycznych

Choinka już ubrana, przyszedł czas na choinki własnej roboty. Dlatego na zajęciach z panią Moniką wykonywaliśmy choinki z płatków kosmetycznych. Dekorowaliśmy je różnego rodzaju ozdobami, m.in. cekinkami, brokatem, koralikami. To było naprawdę bardzo pracochłonne zadanie!


Naszych prac świątecznych nie widać końca.... Tym razem stworzyliśmy choinkę z rolek po papierze toaletowym. Oczywiście pięknie ją ozdobiliśmy. I tak się prezentuje na naszej klasowej tablicy.


Choinka

U nas w klasie Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami... Z wielkim zapałem zabraliśmy się do ubierania choinki. Zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, robiliśmy kolorowe łańcuchy z papieru. Choinka wyglądała prześlicznie.


Wizyta Świętego Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Dnia 4 grudnia,  naszą klasę odwiedził Mikołaj. Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem wyrecytowaliśmy piękne wierszyki.  Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Na zakończenie Mikołaj obdarował nas upominkami i słodkościami. 


Aniołki

W związku ze zbliżającym się kiermaszem świątecznym w naszej szkole, postanowiliśmy wraz z panią Moniką przygotować aniołki i przekazać je na sprzedaż.


Karmniki dla papierowych ptaków

Podczas kolejnych zajęć z panią Moniką postanowiliśmy zrobić prezent dla papierowych ptaków. Włożyliśmy dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło nam wiele radości. Z dumą podziwialiśmy efekty swojej pracy. 

 


Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23  dzieci.


I miejsce ex aequo
Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0


II miejsce ex aequo
Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.


Warsztaty pszczelarskie

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.


Nie jeden już raz wykorzystywaliśmy na zajęciach rolki po papierze toaletowym. Dziś na zajęciach z panią Moniką postanowiliśmy wykorzystać rolki do robienia pieczątek w kształcie listków w celu stworzenia jesiennego drzewa na arkuszu papieru.


Podczas dzisiejszych zajęć z panią Moniką poznaliśmy chińską  układankę - tangram. Składa się ona z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych. Z wielkim zapałem próbowaliśmy układać gotowe wzory, jak również tworzyć własne kształty. Największą trudnością okazał się samodzielnie ułożony kwadrat, aczkolwiek znalazło się kilkoro zwycięzców. Gratulujemy!


Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 


"Misie są malutkie, misie są grubiutkie,
mój misiaczek, przytulaczek, pewnie chętnie go poznacie,
a zabawa jest z nim fajna, czasem śmieszna i zabawna,
każdy chciałby mieć takiego misia słodziutkiego pysia
gdy przytulisz się do niego, to poczujesz magię jego"

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia, na zajęciach z Panią Moniką stworzyliśmy z rolek po papierze toaletowym cudowne misie.Prawda, że piękne?


W związku ze zbliżającą się rocznicą Dnia Niepodległości, na zajęciach z panią Moniką przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Po ciekawej pogadance wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę techniką origami płaskiego pt. "Orzeł biały". Naszym zadaniem domowym jest zapamiętanie, że dzień 11 listopada to wielka i patriotyczna rocznica.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych zajęć. Tym razem z rolki po papierze toaletowym, krepiny, kolorowego papieru, kleju i materiału przyrodniczego wykonaliśmy z panią Moniką piękne sówki. I to właśnie one teraz zdobią naszą salę.


W naszej klasie na dobre zagościła Pani Jesień. Na zajęciach z Panią Moniką obejrzeliśmy prezentację multimedialną o jesieni i wspólnie ją omówiliśmy. Na koniec zajęć wykonaliśmy w grupach plakat "Pani Jesień", który ozdobiliśmy kolorowymi liśćmi, kasztanami, żołędziami i jarzębiną.

 


Wycieczka do Biblioteki publicznej

23 października odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną dla dzieci przy ul. Konarskiego 6 w Warszawie. Podczas wycieczki poznaliśmy wybrane pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię oraz ich funkcje. Zapoznaliśmy się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedzieliśmy się też w jaki sposób wypożycza się książki. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych książek.Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechem na twarzy.


W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.

 


Jesienne jeże

16 października przynieśliśmy do szkoły ziemniaki i wykałaczki. Naszym zadaniem było wykonać jeżyki. Dzięki pomocy pani Moniki, to zadanie zostało w pełni zrealizowane. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy wykałaczki, natomiast z plasteliny robiliśmy inne dodatki. Dużo radości sprawiła nam ta praca. Jeże znalazły miejsce w kąciku tworząc niebywałą wystawę. Dzięki zajęciom zapoznaliśmy się z budową jeża, jego zwyczajami oraz jak spędza czas jeż podczas jesieni.

 


Zabawa z origami

Nasze małe rączki dzięki, między innymi sztuce składania papieru origami, są coraz sprawniejsze. Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że podczas np. popołudniowych zajęć z panią Moniką, potrafimy stworzyć już tak piękne dzieła :)


Do kolejnej zabawy podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne liście zebrane podczas naszego spaceru. Za pomocą techniki frotażu wyczarowaliśmy z pomocą Pani Moniki piękne barwy jesieni. Oto efekty naszej pracy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Nasz parasol kolorowy
do zabawy jest gotowy.
Już otworzył się jak kwiat,
wtem przyleciał silny wiatr
i parasol porwał w chmury,
więc i my lećmy do góry – Hoop!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać piękne, kolorowe parasole.

 


Nasze kolejne zajęcia o jesieni rozpoczęły się przeczytaniem bajki. Następnie rozmawialiśmy o kolorach jesieni, która ukazała nam zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną o jesieni oraz odbyliśmy wirtualny spacer do lasu na grzyby.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

 


Jesień to piękna pora roku, bogata w różnorodne, kolorowe dary natury. Klasa 0 na zajęciach bawiła się kasztanami, wyczarowując z nich różne postacie: kasztankowe ludziki, stworki lub zwierzątka. Z efektów swoich działań dzieci były bardzo dumne. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.