• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W naszej szkole, specjalnie na tę okoliczność została przygotowana  przez SU tematyczna gazetka. Każda klasa w ramach godziny wychowawczej, lekcji historii, lub wos mogła obejrzeć prezentację multimedialną i rozwiązać krzyżówkę tematyczną. Po obejrzeniu materiału uczniowie poznali najważniejsze akty, związane z walką o prawa człowieka w dziejach Europy, poznali osoby zaangażowane w obronę praw człowieka na całym świecie.

Z całą pewnością trzeba pamiętać, że pomimo znaczących już osiągnięć w dziedzinie praw człowieka, ludzie nadal stają się ofiarami ksenofobii*, są dyskryminowani ze względu na wyznanie lub płeć i cierpią z powodu wykluczenia ze społeczeństwa!

A oto fotorelacja z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole: