• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

REKRUTACJA DO KLAS VII DWUJĘZYCZNYCH

Harmonogram dla kandydata do oddziałów dwujęzycznych (pobierz)

W dobie wzmożonych relacji międzykulturowych rzeczą konieczną stała się znajomość co najmniej dwóch języków obcych. W naszej szkole odpowiadamy na wymagania, jakie stawia nam rzeczywistość, dlatego od 13 lat mamy w ofercie edukacyjnej oddziały dwujęzyczne, w których uczy się młodzież otwarta na nowe doświadczenia językowe.

Co roku tworzymy oddziały dwujęzyczne, czyli klasy, w których oprócz standardowej realizacji podstawy programowej w języku ojczystym, proponujemy naukę dwujęzyczną przedmiotów „niejęzykowych”.

Od przyszłego roku szkolnego (2018/19) planujemy nabór uczniów do dwóch klas dwujęzycznych „francuskich” oraz jednej „angielskiej”. Dwujęzyczność będzie realizowana wg poniższego:

1. nauka biologii i informatyki z elementami języka francuskiego. Uczniowie oddziałów dwujęzycznych będą mieli w klasie VII i VIII po 5 godzin języka francuskiego. Poza językiem francuskim uczniowie klas dwujęzycznych będą uczyli się języka angielskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Podział oddziału klasowego na grupy nastąpi w przypadku, co najmniej 25 osób w klasie.

2. nauka chemii i fizyki z elementami języka angielskiego. Uczniowie oddziałów dwujęzycznych będą mieli w klasie VII i VIII po 5 godzin języka angielskiego. Poza językiem angielskim uczniowie klas dwujęzycznych będą uczyli się języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Podział oddziału klasowego na grupy nastąpi w przypadku, co najmniej 25 osób w klasie.

Celem nauki w oddziałach dwujęzycznych jest uzyskanie biegłości językowej, która może być poświadczona certyfikatem językowym DELF A2 (język francuski). Oprócz certyfikatu biegłości językowej absolwenci uzyskają świadectwo ukończenia klasy dwujęzycznej, które umożliwi im kontynuowanie nauki języka francuskiego lub języka angielskiego w klasach dwujęzycznych w renomowanych liceach warszawskich.

Aby dostać się do VII klas dwujęzycznych (francuskich i angielskiej) należy pamiętać o rejestracji  w naborze elektronicznym (na TEST PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH). Test odbędzie się 7 czerwca 2018 r. o godzinie 9:00.