• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

Międzynarodowy Dzień Kropki 2018

14 września kreatywnie i wesoło obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W zakropkowanych klasach młodsi i starsi uczniowie zastanawiali się nad swoimi talentami, tworząc drzewa talentów. Było też poszukiwanie ukrytych pod QR kodami inspirujących sentencji, rozwiązywanie  zapisanych w kropkach zadań matematycznych, tropienie ortograficznych par umieszczonych w kropkach i oczywiście wspólne śpiewanie piosenki „The Dot Song”. Utalentowani literacko uczniowie tworzyli też wiersze i bajki  z kropką w roli głównej.

Klasa 3 G zorganizowała na długiej przerwie zabawę plastyczną. Przed wejściem do sali 218 zostały ustawione stoliki, przy których chętni mogli włączyć się do zabawy. Uczniowie przygotowali zestawy większych i mniejszych "kropek", z których były wyklejane obrazki. Powstały wizerunki kaczuszki, lecącego ptaka, żabki i kwiatka. Powstałe prace można oglądać na korytarzu 2 piętra.

Natomiast w klasie 1 C historia dziewczynki o imieniu Vashti była inspiracją do zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Okazało się, że kropki można: przeliczać, dodawać, odejmować, tworzyć z nich zbiory i porównywać ich liczebność, kolorować, wycinać i przyklejać. Najważniejsze jednak były wysnute przez dzieci wnioski po obejrzeniu animacji o Vashti: "nigdy się nie poddawaj", "uwierz w siebie", "każdy z nas ma jakiś talent".

Mamy nadzieję, że rozbudzona kreatywność zostanie z nami przez cały rok.