• joomlaslide-zima

trojca-wigilie

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Piknik Naukowy „Back to school”

Dnia 16 września 2018 r. w Parku Górczewska odbył się Piknik Naukowy „Back to school”. Wolontariusze oraz uczniowie klasy 3 C z naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali własne stoisko naukowe. Zapraszali do udziału w licznych atrakcjach, do gier naukowych na różnym poziomie, a dla najmłodszych przygotowali edukacyjne kolorowanki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, oprócz łamigłówek matematycznych, quizów językowych można było obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne. Najmłodsi mogli skorzystać z kącika dla malucha, gdzie wolontariusze malowali ich twarze oraz pomagali zrobić opaski na głowę. Można było wziąć udział w doświadczeniach z wodą oraz przebić balon tak, aby nie pękł. Oprócz tego dzieci odkrywały fascynujące tajemnice teorii barw. Tworzyły trzy malowidła przestrzenne: magiczny dywan latający oraz wzorzyste płaszczyzny  powietrzne. Rozcierając różnokolorowe farby na folii i papierze poznawały zasady mieszania barw podstawowych w pochodne. Stosowały szeroką gamę kolorystyczną, bawiąc się przy okazji formą, fakturą i wyśmienitą aurą piknikowego spotkania.