• joomlaslide-zima

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Spotkanie wolontariuszy z p. Wandą Traczyk - Stawską

W dniu 21 listopada wolontariusze z klasy 8 C i gimnazjalnej 3 E pod opieką pani Magdaleny Krakowiak uczestniczyli w spotkaniu z panią Wandą Traczyk - Stawską - pseudonim Pączek. Pani Wanda Traczyk - Stawska była działaczką podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Bohaterka opowiedziała o trudnych doświadczeniach z okresu II wojny światowej, o cierpieniu i przebaczaniu innym. Po spotkaniu odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których przygotowaliśmy wieńce upamiętniające Powstańców, wspólnie z wolontariuszami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Zostaną one złożone na Cmentarzu Powązkowskim w dniu 22 listopada przez grupę wolontariuszy ze szkoły nr 293 pod opieką pani Anny Szumel. Spotkanie z panią Wandą Traczyk - Stawską zorganizowała Fundacja Świat na Tak w ramach cyklicznych spotkań Klubów Ośmiu.