• joomlaslide-kangur

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Oznaki wiosny

W klasie 1 A wiosna zbliża się wielkimi krokami, bowiem zaczął się sezon na sianie roślin. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. My rozpoczęliśmy przygodę z przyrodą robiąc porządki w ogródku klasowym pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Pierwszym z etapów poszukiwania wiosny był spacer do ogródka – obserwowanie zieleniejącej trawy, zwrócenie uwagi na wygląd drzew i krzewów (pojawienie się pąków liści). Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celowość pracy i obserwacja zachęciła dzieci do dalszych działań. Dnia 8 marca rozpoczęliśmy parapetowe sianie kwiatków jednorocznych i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.