• joomlaslide-kangur

Światowy Dzień Poezji - 21 marca

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Święto Liczby π w naszej szkole

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Matematyka Dzika”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π.

Święto Liczby π (pi) przygotowane zostało przez zespół matematyków, którego koordynatorem była pani Ewa Wąsik.