Test predyspozycji językowych dla kandydatów do klas siódmych,

6 czerwca 2019 r. godz. 9.00.

Spotkanie z rodzicami dotyczące

"Lata w mieście" odbędzie się

5 czerwca w Dzielnicy Bemowo

Dzień z lekturą - 22 maja

Wyniki konkursu o krajach niemieckojęzycznych

13 maja odbyła się IV edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach - „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven - „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” - pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James's Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart - „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss - „Wiener Blut”, Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Anita Owczarek – klasa 7 A

II miejsce – Łukasz Stępień – klasa 7 A oraz Mateusz Miksa  – klasa 3 B

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!