Konkursy kuratoryjne - 2019

29 października 2019

Zebranie z rodzicami - 5 listopada godz. 18.00

Europejski Dzień Języków 2019

26 września obchodzimy Dzień Języków Europejskich. W związku z tym świętem dzieci z klasy 1 D zapoznały się z kulturą i obyczajami  Szwajcarii. Rozmawiały o położeniu tego państwa, wyglądzie flagi oraz regionalnych potrawach. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Uczniowie wspólnie przygotowali plakat przedstawiający najważniejsze informacje o Szwajcarii. W dodatku każde z dzieci wykonało flagę państwa. Na zakończenie uczniowie wspólnie bawili się podczas rozwiązywania quizu.

Uczniowie klasy 8 A przygotowali quiz językowy przeprowadzony podczas przerw na korytarzu przy sali 204. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Odbył się też happening promujący to święto https://www.youtube.com/watch?v=BAKPhAqE36Y Happening przygotowała klasa 8 A z wychowawczynią. Na wszystkich lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały lekcje tematyczne - European Day of Languages. Na korytarzach pojawiły się postery przedstawiające to wydarzenie. Dodatkowo na lekcjach języka francuskiego i języka niemieckiego przeprowadzono gry językowe.