Drukuj

Dodatkowe dni wolne

Użytkownik. Opublikowano w Szkoła

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych na rok szkolny 2019/2020:

 

 31.10 (dyżur  świetlicy szkolnej)

23.12 (dyżur  świetlicy szkolnej)

27.12 (dyżur  świetlicy szkolnej)

30.12 (dyżur  świetlicy szkolnej)

31.12 (dyżur  świetlicy szkolnej)

02.01 (dyżur  świetlicy szkolnej)

03.01(dyżur  świetlicy szkolnej)

09.04 (dyżur  świetlicy szkolnej)

10.04 (dyżur  świetlicy szkolnej)

14.04 (dyżur  świetlicy szkolnej)

21, 22, 23.04.2020 r. (egzaminy ósmoklasisty - dyżur  świetlicy szkolnej)

12.06 (dyżur  świetlicy szkolnej)

 

 

Drukuj

Pierwszaki

Użytkownik. Opublikowano w Szkoła

 1. Wyprawka dla ucznia pierwszej klasy [czytaj więcej]
 2. Odbiór dziecka (dokument pojawi się później)
 3. Samodzielny powrót do domu pobierz
 4. Karta zapisu dziecka do świetlicy  (dokument pojawi się później)
 5. Odbiór dziecka na zajęcia pozaszkolne (dokument pojawi się później)

Rok szkolny 2018/2019


Wakacyjna podróż

Miniony tydzień upłynął klasie 1 A w bardzo przyjemnym, wakacyjnym klimacie. Dzieci spędziły dużo czasu na świeżym powietrzu, ucząc się m.in. o podróżach, środkach transportu, symbolach lata i zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Pracochłonna praca plastyczna p.t.: "Wakacyjna podróż" była zwieńczeniem całego tygodnia. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Spacer z legendą

6 czerwca uczniowie klasy 1 B udali się na lekcję organizowaną przez Muzeum Warszawy „Spacer z legendą”.  Dzieci miały możliwość poznać Starówkę z nowej, czasem trochę strasznej, perspektywy. Poznały legendy m.in. o Syrenie i Gryfie, księciu zaklętym w kamiennego niedźwiedzia, a także o rycerzach-widmo z ulicy Celnej, gdzie szukali dowodów na autentyczność legendy.  Po godzinnym emocjonującym spacerze z panią przewodnik uczniowie chętnie ochłodzili się porcją lodów na Rynku Starego Miasta.


Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka to czas kiedy można pozwolić sobie na chwilkę przyjemności. Klasy pierwsze wybrały się do kina Cinema City na warszawskim Bemowie na film "Panda i banda". Po ciekawym seansie wszystkie klasy wybrały się do znanej i lubianej lodziarni "Beza Krówka". Dzieci były zachwycone. Każdy mógł wybrać taki smak lodów jaki lubi najbardziej. O takim dniu marzył każdy uczeń. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych uczniów. Po smacznym deserze, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 


Zajęcia plastyczne - pszczółki

24 maja na zajęciach z wychowawcą panią Moniką Dunarowicz w klasie 1 A królowały pszczółki. Najpierw zapoznaliśmy się z historyjką obrazkową o tym, jak powstaje miód. Później przybliżyliśmy sobie pracę pszczelarza, a na koniec porozmawialiśmy o tym, dlaczego tak ważna jest ochrona tych pracowitych owadów. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną.

 


Rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”

Dnia 27 maja 2019 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”. Konkurs przeznaczony był dla klas 0-2. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Celem konkursu było m.in. zachęcanie dzieci do wtórnego wykorzystywania odpadów, propagowanie działań proekologicznych oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Na konkurs dostarczono 16 prac.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Magdalena Grzybek, Hanna Piszczako, Aleksandra Langen.

II miejsce: Jakub Czajka, Maja Frymus, Tadeusz Porucznik.

III miejsce: Lena Kłos, Zuzanna Bystrek, Dominik Lisiecki, Antoni Suszek, Maja Łapin, Adam Murawski.

Wyróżnienia: Aleksandra Zaręba, Jan Suszek, Franciszek Ruciński, Adam Sieniła.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 


Dzień Matki

W dużym bukieciku majowe kwiatki

zakwitły dzisiaj na Święto Matki

Majowe kwiaty wstążką związane

Niech sto lat żyją mamy kochane!

Uczniowie klasy 1 A na zajęciach z panią Moniką przygotowali kolorowe bukiety kwiatów dla swoich ukochanych mam. Życzymy wszystkiego najlepszego!

 


Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki

Dnia 5 kwietnia dzieci z klas pierwszych i drugiej uczestniczyły w spotkaniu z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki "Bajczytanki pani Hanki". Pani opowiadała jak tworzy swoje wiersze i jak powstają ilustracje oraz czytała niektóre z nich. Na zakończenie spotkania autorka wpisywała dedykacje do książek zakupionych przez dzieci.

 


Manufaktura Cukierków

23 kwietnia 2019 klasa 1 A wybrała się do Manufaktury Cukierków, gdzie odbyły się warsztaty "Ukręć lizaka". Poznaliśmy tam sposób produkcji lizaków - wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Ale to była słodka wycieczka!

 


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze nawiązujące do tego wydarzenia. A chętni uczniowie mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach niebieskiego.

Klasa 1 A również wzięła udział w obchodach Dnia Autyzmu. Tego dnia, m.in. „zaświeciliśmy na niebiesko” ubierając się w odpowiedni strój. Dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach, oglądaliśmy i omawialiśmy prezentację. A uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.


Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

29 marca klasa 1A odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Podczas wycieczki zaprezentowano nam sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Mogliśmy nawet potrzymać nożyce do cięcia blachy. Zademonstrowano nam również sposób użycia węża strażackiego. Zapoznaliśmy się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliliśmy sobie również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka!

 


Apel wiosenny

Bajecznie kolorowe stroje, świetne tematyczne piosenki i wspólne witanie najpiękniejszej pory roku - to było piękne przedstawienie! Witając wiosnę 21 marca klasa 1A zorganizowała apel wiosenny. Była Zima, motyle, pszczółka, jeż, biedronka, wiewiórka, słońce, wiatr, deszcz i oczywiście Wiosna. Jednak zanim ta ostatnia zjawiła się na scenie, trzeba było ją zaprosić i udowodnić, że już czas na jej przyjście. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Oznaki wiosny

W klasie 1 A wiosna zbliża się wielkimi krokami, bowiem zaczął się sezon na sianie roślin. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. My rozpoczęliśmy przygodę z przyrodą robiąc porządki w ogródku klasowym pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Pierwszym z etapów poszukiwania wiosny był spacer do ogródka – obserwowanie zieleniejącej trawy, zwrócenie uwagi na wygląd drzew i krzewów (pojawienie się pąków liści). Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celowość pracy i obserwacja zachęciła dzieci do dalszych działań. Dnia 8 marca rozpoczęliśmy parapetowe sianie kwiatków jednorocznych i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Odpowiednie śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

W związku z tematem tygodnia o zdrowym odżywianiu, uczniowie klasy 1 A przygotowywali w klasie samodzielnie zdrowe śniadanie. Na talerzach pojawiły się kanapki z wędliną, serem, jajkiem i mnóstwem warzyw, były bardzo kolorowe i apetyczne. Szybko więc zniknęły z talerzy. Przypomnieliśmy sobie, że śniadanie to ważny posiłek dnia. Dzięki niemu mamy chęć do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy moc energii do zabawy.


Bal karnawałowy 2019

Bal dla dzieci klas 0-2 odbył się w piątek 25 stycznia, w ostatnim dniu nauki przed feriami. Uczestnikami balu byli nasi uczniowie przebrani za różnych bohaterów z filmów, bajek i baśni. W trakcie tej imprezy dzieci bawiły się wyśmienici, uczestnicząc jednocześnie w zabawach prowadzonych przez panie animatorki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Bajkowe karmniki

Uczniowie klasy 1 A już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc. Na zajęciach postanowiły zrobić prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu swoich domów. Dzieci włożyły dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło im wiele radości. Z dumą podziwiały efekty swojej pracy. Teraz na pewno wszystkie okoliczne ptaki będą chciały stołować się w bajkowym karmniku. Koordynatorem tego działania była p. Monika Dunarowicz.


Matematyczne zabawy

W minionym tygodniu w ramach zajęć z panią Moniką dzieci z kl. 1 A poszerzyły swoją wiedzę na temat zegarów. W czasie trwania zajęć rysowały swoje zegary, uczyły się odczytywać pełne godziny na zegarach. Najwięcej radości sprawiło wszystkim układanie domina zegarowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Koncert kolęd i wigilie klasowe

Dnia 21 grudnia odbył się koncert kolęd, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Śpiewały prawie wszystkie klasy. A wykonania kolęd i piosenek świątecznych były śpiewane w j. polskim, angielskim oraz francuskim. Klasy pierwsze dodatkowo zaprezentowały układ taneczny do różnych piosenek świątecznych. Na zakończenie występów, kolędę: „Dzisiaj w Betlejem”, zaśpiewali wszyscy nauczyciele i to była niespodzianka dla uczniów, która została przez widownię bardzo pozytywnie przyjęta. Po koncercie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas na wigilie klasowe. Koordynatorem koncertu był pan Jacek Kwiatkowski.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby te święta były spokojne i rodzinne i aby każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil.


Warsztaty piernikowe

Dnia 7 grudnia 2018 roku w klasie 1 A dzięki uprzejmości pana Mateusza, taty uczennicy z naszej klasy wybraliśmy się do Makro na warsztaty piernikowe. Tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek. Dowiedzieliśmy się jakich składników użyć aby wypieki piernikowe się udały i stworzyły niepowtarzalny klimat. Po przygotowaniu teoretycznym ozdabialiśmy gotowe pierniczki kolorowymi lukrami, posypkami i cukierkami. Mogliśmy też samodzielnie wyciskać dowolne kształty z ciasta piernikowego za pomocą różnych foremek. Każdy z nas mógł swoje wypieki zjeść na miejscu lub zabrać do domu. Ponadto czekała na nas atrakcja jaką był pokaz wytwarzania lodów z ciekłego azotu. Oczywiście mogliśmy później je spróbować. Były pyszne! Kolorowaliśmy też przygotowane dla nas kolorowanki. Na sam koniec spotkania każdy z nas otrzymał wielki kosz upominkowy. Warsztaty te na długo zapiszą się w naszej pamięci. Dziękujemy!


Wyniki konkursu „Mój przyjaciel miś”

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas 0-2. Oceniając komisja brała pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:

I miejsce – Mila Cacko; Magdalena Michoń; Aleksandra Langen; Apolonia Wojtak

II miejsce – Hanna Antończyk-Kotecka; Hanna Kowalska; Urszula Sałacińska

III miejsce – Lena Pikulska; Jakub Czajka; Adam Murawski; Dominik Lisiecki; Milena Strzelczyk; Lena Kłos; Hanna Piszczako, Pola Kudzinowska

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!


Iluzjonista w naszej szkole

Dnia 29 listopada 2018 r. do uczniów kl. 1 A przyjechał iluzjonista, pan Tomasz. Dał wszystkim pokaz magii – iluzji i czarów. Występ takiego artysty to wielka atrakcja dla dzieci. Magik dostarczył wszystkim sporo satysfakcji i humoru. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Nauka magii cieszyła się ogromnym powodzeniem. Przez cały występ na małych buziach widzów malował się uśmiech. Występ był udany i przyniósł uczniom wiele radości.


Warsztaty z pszczelarzem

23 listopada uczniowie klas 1 B i 1 C mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich „My robimy pyszny miód”. Dzieci odkryły tajniki pszczelarstwa oraz różne ciekawostki. Poznali również odpowiedź na pytanie, kto był pierwszym pszczelarzem na świecie. W trakcie warsztatów uczniowie zobaczyli prawdziwy ul i dowiedzieli się, jak kiedyś przebiegał proces powstawania miodu i czym różnił się od dzisiejszych metod. Dzieci, z pomocą pani pszczelarz, chętnie wykonały woskowe świeczki. Na koniec warsztatów przygotowana została degustacja pysznego miodu. Uczniowie skosztowali rzadko spotykanego miodu nawłociowego oraz wielokwiatowego z malinami.


Apel z okazji Dnia Niepodległości

Apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasa 2 A przygotowała pod opieką pani Magdaleny Cebulskiej piękny i wzruszający apel. Dzieci podczas apelu wspólnie śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze oraz ukazały symbol odzyskania niepodległości oczami dziecka w formie krótkiego przedstawienia. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy 2 A i dwie dziewczynki z klasy 1 A przepięknie zatańczyły poloneza.


Rekord dla Niepodległej

Dnia 9 listopada, w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, nasza szkoła brała udział w biciu rekordu, poprzez wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie tego dnia byli ubrani na galowo, z kotylionami oraz na biało-czerwono. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 24 tys. szkół. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Dzień Jeża w klasie 1 B

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża – z tej okazji uczniowie klasy 1 B mieli okazję poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę o tych małych zwierzątkach. Dzieci mogły poznać różne ciekawostki dotyczące jeży, m.in. to, że jeże nie żywią się tylko jabłkami. Dużym zaskoczeniem dla uczniów było także to, że nowonarodzony jeż jest wielkości monety. Po obejrzeniu prezentacji pełnej zdjęć uczniowie obejrzeli animowaną bajkę na podstawie baśni braci Grimm pt. „Zając i jeż”. Następnie rozszyfrowali zagadkę jeży oraz wykonali ich podobizny wybranymi przez siebie technikami.


Nasz klasowy ogród

Listopad to pora roku, kiedy planuje się już wiosenne ekspozycje w ogrodzie. My razem z naszą panią postanowiliśmy przywitać przyszłoroczną wiosnę pięknymi tulipanami i narcyzami. Posadziliśmy cebulki tych kwiatów w naszym klasowym ogródku. Mamy nadzieję, że pięknie zakwitną.


11 listopada

Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. W tym tygodniu nadszedł czas na prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

Klasa 1 A przygotowała motyw godła, korzystając z talerzyków papierowych. Natomiast klasa 1 B oraz 1 C wyklejała motyw godła kuleczkami z krepiny. Wszystkie te prace mają za zadanie przybliżyć dzieciom symbole narodowe, a dodatkowo nauczyć dzieci cierpliwości, wytrwałości i zdolności manualnych. 


Wycieczka do Fabryki Bombek "Fogiel"

W dniu 5 listopada 2018 r. klasa 0 oraz 1 B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek "Fogiel" w Warszawie. Zwiedziliśmy dmuchalnię bombek, srebrzalnię, a także pracownię malarską. 

W dmuchalni bombek dowiedzieliśmy się jak wygląda obróbka szklanego tworzywa oraz w jaki sposób uzyskujemy bombki w różnych kształtach, m.in. w formie: szyszek, grzybków, domków czy też postaci z bajek. 

W srebrzalni za pomocą katalizatora oraz azotanu srebra dostrzegliśmy zmianę kolorystyki bombek. Zaś w pracowni malarskiej, dzięki uprzejmości pani malarki poznaliśmy różne metody zdobienia.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek choinkowych z wykorzystaniem farb, pędzelków oraz różnokolorowego brokatu.

Na zakończenie twórczej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek i herbatę. 

Pełni wrażeń oraz nowych wiadomości bezpiecznie wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.  


Dzień Dyni

30 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszej klasie. Byliśmy ubrani na pomarańczowo, żółto i zielono... jak prawdziwe dynie. Podczas zajęć z panią Moniką dowiedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Podczas malowania dyń wykazaliśmy się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiliśmy. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym. Dzień Dyni dla nas był wyjątkowy, pozwolił nam zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.


Jednostka długości - centymetr

Posługiwanie się centymetrem może być dla pierwszoklasistów wyzwaniem, ale jednocześnie wspaniałą zabawą. Uczniowie z klasy 1 A dowiedzieli się dziś od swojej pani w jaki sposób przykładać centymetr do mierzonego odcinka oraz jak odczytywać jego długość. Były mierzone szafki, ławki, książki, ołówki, krzesła, kaloryfery i wiele innych przedmiotów w sali lekcyjnej. Dzieci miały też okazję, aby popracować w grupie, co dało im możliwość rozwijania swoich kompetencji społecznych.


Wycieczka do Sejmu RP

26 października 2018 roku klasa 1 A wybrała się na wycieczkę do Sejmu RP. Po dotarciu na miejsce i otrzymaniu przepustki wszyscy zostali skontrolowani przez straż Sejmu w celu sprawdzenia, czy nikt nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Następnie klasa udała się na  zwiedzanie sejmu z panem przewodnikiem.

Na początek dzieci zostały zaproszone do zwiedzania Korytarza Marszałkowskiego, gdzie znajdowała się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Następnie uczniowie przeszli do sali obrad Sejmu RP. Po zajęciu miejsc siedzących dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o powstaniu Sejmu. Wycieczka udała się wyśmienicie!


Jesienne drzewo - 1 A

Klasa 1 A podczas słuchania fragmentu utworu A. Vivaldiego "Cztery pory roku - Jesień" wykonała pod kierunkiem pani Moniki pracę plastyczną. Korzystając z jesiennych kolorów malowała farbami i pastelami. W ten sposób powstało jedno wielkie, klasowe, jesienne drzewo.


„Kto ma chleb, ten ma wszystko…” - 1 B

Chleb jedzą ludzie w każdym zakątku świata. Z okazji Światowego Dnia Chleba uczniowie klasy 1 B obejrzeli film „Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu dowiedzieli się, jak wygląda tradycyjny proces powstawania tego wypieku. Zobaczyli, jak wyglądają żniwa, a także co dzieje się ze skoszonym zbożem. Następnie poznali rolę młynarza oraz zobaczyli, jak powstaje mąka – bazowy składnik chleba.

Po zakończeniu projekcji, uczniowie dowolnymi technikami plastycznymi wykonali swoje ulubione kanapki.


Warzywny teatrzyk

Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny...

Kartofelek podskakuje,

Burak z rzepką już tańcuje.

Pan kartofel z krótką nóżką

Biegnie szybko z pietruszką.

Kalarepka w kącie stała

Ze zmartwienia aż pobladła...

Wtem pomidor nagle wpada,

Kalarepce ukłon składa...

Wszystkie pary jarzynowe

Już do tańca są gotowe.

Gra muzyka, to poleczka,

Wszyscy tańczą już w kółeczkach.

Uczniowie z klasy 1 A wykazali się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia kukiełek. Za pomocą szablonów dzieci wyczarowały warzywne stworki. Po zajęciach z panią Moniką, mogły się przekonać, że warzywa to nie tylko pyszne i zdrowe danie, ale również dużo świetnej zabawy. Zachęcamy do tworzenia podobnych kukiełek z rodzicami i zabawy w warzywny teatrzyk.


Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek 4 października klasy pierwsze świętowały bardzo ważny dzień w swoim życiu - Ślubowanie. Podczas uroczystości ślubowania głos zabrali Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Barański, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Błażej Poboży oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Bagieńska. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przystąpiono do aktu ślubowania. Uczniowie klas pierwszych z uwagą i przejęciem powtarzali słowa ślubowania. Następnie Pan Dyrektor z symbolicznym ołówkiem w ręku dokonał pasowania Maluchów na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz. Dzieci otrzymały z rąk Zastępcy Burmistrza nagrody książkowe, zaś od wychowawców pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Sztandar szkoły wyprowadzono, a recytacja uczniów i śpiew piosenek zachwyciły wszystkich zebranych. Dzieci spisały się znakomicie. Po inauguracji klasy pierwsze udały się wraz z wychowawcami oraz rodzicami do swoich sal lekcyjnych na poczęstunek.

Drogie Pierwszaki edukację szkolną czas zacząć!


Zabawy matematyczne w kl.1 A

1, 2, 3, 4...- kolorowe patyczki liczysz Ty. Rozsypane patyczki zachęciły nas do przeliczania, doliczania, tworzenia figur geometrycznych, utrwalania kolorów i pojęć tj. nad, pod, obok. A na zakończenie każdy stworzył dowolną patyczkową kompozycję.


Dary Jesieni

"Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię.”
Korzystając z darów Pani Jesieni klasa 1 A wraz z panią Moniką postanowiła z wcześniej uzbieranych na spacerze kasztanów stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka. Dzieci wykonując ludziki ćwiczyły zręczność manualną, a przy tym znakomicie się bawiły. W ten sposób pierwszoklasiści udowadniają, że jesień wcale nie musi być smutna. Popatrzcie sami!


Międzynarodowy Dzień Kropki w kl. 1 C

Do świętowania Dnia Kropki przyłączyły się dzieci z kl. 1 C. Sala została przystrojona większymi i mniejszymi kropkami, a same dzieci ubrały się w kolorowe kropki i kropeczki. Historia dziewczynki o imieniu Vashti była inspiracją do zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Okazało się, że kropki można: przeliczać, dodawać, odejmować, tworzyć z nich zbiory i porównywać ich liczebność, kolorować, wycinać i przyklejać. Najważniejsze jednak były wysnute przez dzieci wnioski po obejrzeniu animacji o Vashti: "nigdy się nie poddawaj", "uwierz w siebie", "każdy z nas ma jakiś talent".

A Ty jaki masz talent?"


Rok szkolny 2017/2018


Dzień Ojca

Z okazji nadchodzącego dnia ojca uczniowie klasy pierwszej przygotowali portrety. Opowiadali o tym, w jaki sposób chętnie spędzają czas z tatą. Przygotowaliśmy także mały konkurs dla rodziców. Zgadnij tato, na którym portrecie jesteś?

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!


Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – klasa 1 A

13 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Najpierw uczestniczyliśmy w lekcji kaligrafii. W granatowych mundurkach zasiedliśmy w ławkach z kałamarzami i pisaliśmy literki piórami ze stalówkami. Niestety, nie obyło się bez kleksów :( Ale zabawa była super. Potem sami zrobiliśmy najprawdziwsze masło i zjedliśmy z nim wielkie pajdy chleba. Następnie mieliśmy przejażdżkę wozem i zwiedzaliśmy skansen. Wreszcie przyszła pora na kiełbaski z ogniska i zabawę. Oj, będzie co wspominać...


Dzień Mamy w naszej szkole

Z  okazji tego pięknego święta, wszystkim Mamom życzymy wiele szczęścia i radości oraz proponujemy mini konkurs "Zgadnij Mamo, który portret przedstawia Ciebie".

W klasie pierwszej z okazji Dnia Mamy, dzieci wykonywały laurki w 3D, potem rysowały portrety oraz rysunki pt.: "Jak spełniam życzenia mamy".

„Serce matki jest głęboką przepaścią, na dnie której zawsze znajdziesz przebaczenie” ~ Honore de Balzac

 


Konstytucja 3 Maja

W środę 9 maja w naszej szkole odbył się apel dla wszystkich uczniów poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpili uczniowie różnych klas pod opieką pani Jolanty Mikusek, chór szkolny przygotowany przez pana Jacka Kwiatkowskiego oraz dzieci z klasy 1 A pod opieką pani Magdaleny Cebulskiej. Młodzi artyści wierszem, piosenką i narracją przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.


Wielkanocne przygotowania

Nadeszła kalendarzowa wiosna, a z nią oczekiwanie na wiosenne święta. Aby je uczcić, klasa 1 przygotowywała wielkanocne dekoracje. Odbyło się sianie rzeżuchy, robienie kurczaczków, zajączków  oraz zdobienie pisanek. Pisanki zawisły na leszczynowych gałązkach, które po zakwitnięciu, wypuściły młode listki. Choć za oknem ciągle zimno i śnieg wygrywały ze słońcem i ciepłem, to w klasie zrobiło się wiosennie i świątecznie.


Apel wiosenny

Dnia 5 kwietnia odbył się apel dla dzieci z klasy 0 i 1 z gościnnym udziałem grupy XII i XI z Przedszkola nr 216. Okazji do spotkania było wiele: powitanie wiosny, Dzień Ziemi, ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród. Dzieci z zerówki recytowały wiersze o wiośnie i zaśpiewały piosenkę "Daj rękę wiosenko", pierwszoklasiści przedstawili inscenizację ekologiczną oraz  utwór "Kocham świat", a dzieci z przedszkola zaśpiewały dwie piosenki o przyjaźni. Były też zagadki o wiośnie i wręczenie nagród laureatom konkursów: Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", Czytelniczo - plastycznego "Przeczytam i narysuję" oraz Plastycznego "Wielkanocny kurczaczek".


Wyniki konkursu „Wielkanocny kurczaczek” dla klas „0” i I

Uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać samodzielnie jedną pracę w dowolnie wybranej technice w formie przestrzennej. 

Kategoria „0”:

I miejsce – Mila Cacko, Zofia Mrożewska, Jakub Czajka

II miejsce – Michał Krupa

III miejsce – Aleksandra Zaręba, Stanisław Gazda – Rosłaniec       

Kategoria kl. I:

I miejsce – Maja Frymus, Maja Łapin

II miejsce – Amelia Kowal, Milena Strzelczyk, Jan Suszek

III miejsce – Rafał Pankiewicz, Stanisław Zaręba

Wyróżnienie:

Miłosz Sobczyk – klasa I


Drużyna Mad Cat's Garage

W piątek 23 lutego 2018 r. klasa I miała spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Do szkoły przybyli przedstawiciele drużyny Mad Cat's Garage - pasjonaci sportów samochodowych. Na boisku można było obejrzeć samochody i zasiąść za kierownicą rajdowego auta. Potem goście opowiadali o swojej pasji, jak współpracują ze sobą, uczestniczą w wyścigach i realizują swoje zainteresowania.


Bal karnawałowy

Dnia 1 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Bal poprowadziła pani Kasia w przebraniu lalki - tancerki. W blisko dwugodzinnej zabawie uczestniczyły wróżki i czarownice, kotki i inne zwierzątka, rycerze, supermeni i piłkarze, magicy oraz  czarodzieje. Były tańce, konkursy z nagrodami, zabawy z chustą, a także pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 


Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku.

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe. 


Choinkowe bombki

Przed świętami oczywiście czas pomyśleć o ozdobach choinkowych. Dzieci z klasy I samodzielnie wykonały kolorowe bombki. 


Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23  dzieci.

I miejsce ex aequo
Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0

II miejsce ex aequo
Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.


W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w klasie I odbyły się następujące zajęcia:

 1. Lekcja o Ziemi – planecie, na której istnieje życie, problemach Ziemi i jej mieszkańców związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wyjaśnienie pojęcia zrównoważonego rozwoju.
 2. "Nasz wielki, wspaniały dom – Ziemia" – wykonywanie pracy plastycznej kredkami i pisakami.
 3. Lekcja „Dlaczego jedni mają za dużo jedzenia, a inni głodują? – rozmowa na temat głodu na Ziemi, burza mózgów –  jak temu zaradzić.
 4. Lekcja „Zabawki –  potrzebne, czy nie?” zajęcia na temat wartości i przeznaczenia zabawek oraz tego, co zrobić z zabawkami nieużywanymi.
 5. Nauka piosenki „Podajmy sobie ręce”.


Warsztaty pszczelarskie

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.


Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 


Wycieczka integracyjna do Józefowa

W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.


Ślubowanie

Dnia 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Przybyłych gości powitała wychowawczyni 1 A pani Magdalena Cebulska, która była koordynatorem tej uroczystości oraz Dyrektor Szkoły pan Wojciech Barański. Naszymi gośćmi byli rodzice klasy pierwszej, przewodniczący Rady Rodziców pan Igor Ziniewicz, który również zabrał głos podczas tego wystąpienia, a także Grono Pedagogiczne, oddział zerowy i delegacje uczniów z klasy czwartej, klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz zdać egzamin z zakresu bezpieczeństwa i zasad zachowania w szkole. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej przy wsparciu starszych kolegów z gimnazjum zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wiersze nawiązujące do tego wydarzenia, dzięki temu pierwszy egzamin został zaliczony. W dalszej części programu odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem. Po pasowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i już od tej chwili stali się prawnymi uczniami naszej szkoły. Piękne wystąpienie naszych pierwszaków zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek do sali lekcyjnej przygotowany przez Rodziców.


 

Drukuj

Zerówka

Użytkownik. Opublikowano w Szkoła

 1. Wyprawka dla ucznia oddziału zerowego [czytaj więcej]
 2. Podręcznik [czytaj więcej]
 3. Odbiór dziecka - pobierz
 4. Karta zapisu dziecka do świetlicy - pobierz
 5. Odbiór dziecka na zajęcia pozaszkolne - pobierz

Rok szkolny 2019/2020


Zima w zerówce

Chociaż za oknem nie widać zimowej aury to w naszych pracach zima już jest. Jednego dnia malowaliśmy farbami bałwany i śnieżynki, innego stworzyliśmy ptasią stołówkę. Tematem trzeciej pracy był zimowy krajobraz. A tak prezentują się nasze ciekawe prace.


Przygotowujemy świąteczną dekorację...


W oczekiwaniu na Mikołaja...


Lekcja w bibliotece

W dniu wczorajszym klasa „0” wybrała się na zajęcia do biblioteki. Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom zasady zachowania się w bibliotece. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak należy wypożyczać książki. Uczniowie rozwiązywali zagadki o misiach i powtarzały wierszyki, które łamią języki. Na zakończenie zajęć dzieci oglądały książeczki, które jeśli zechcą mogą wypożyczyć.


Spotkanie ze Smokiem Wawelskim

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy legendę o Smoku Wawelskim. Opowiedzieliśmy ją wykorzystując do tego ruchome kina. Szablon smoka kolorowaliśmy kredkami.


Koszyk pełen darów jesieni

Na dzisiejszych zajęciach rysowaliśmy dary jesieni. W naszych pracach pojawiły się sezonowe owoce tj. kasztany, żołędzie, jarzębina, jabłka czy gruszki.

 


 

Budujemy domy


Jeż

Idę sobie leśną drogą,
czasem gniewnie tupnę nogą.
Kolce mam i wzdłuż i wszerz!
Kto ja jestem? To ja … .

Jeża każdy zna, jeża każdy lubi. Na dzisiejszych zajęciach wykleiliśmy szablon jeża kolorowym papierem. Powstały piękne prace!


Jesienna pogoda

Wraz z nadejściem jesieni nadeszły deszcze i słoty. Przyda się nam parasol.

„Jesienna pogoda, pada deszcz,

parasol więc na spacer weź.

Jesienna pogoda, lata szkoda,

które odeszło gdzieś”.

Uczniowie klasy „0” wykonali prace plastyczną p.t.: „Jesienna pogoda”. Parasolki pokolorowali kredkami a chmurkę wykleili białą bibułą. Już nam nie straszny deszczowy dzień.


Polska

Z okazji 11 listopada przygotowaliśmy flagi wyklejane kulkami z bibuły oraz drobną krateczką, zrobiliśmy kotyliony i pokolorowaliśmy nasz kraj z uwzględnieniem, co gdzie się znajduje. Potrafimy także pięknie zaśpiewać hymn.


Jesienny sad i ogród

W październiku dzieci z zerówki "wybrały się" do jesiennego sadu i ogrodu, na grzyby i do kolorowego parku. 


 

Grzyby

A tak wyglądają nasze grzybki...


Czas wolny

Co można robić, jak mamy czas wolny? Pomysłów i działań jest mnóstwo, ale my skupimy się teraz na spędzaniu czasu wolnego na placu zabaw. Wręcz uwielbiamy zabawy na podwórku, dlatego stworzyliśmy własny plac zabaw. Zobaczcie, jak one wyglądają.


Moja droga do domu

Na początku września rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa. Każdy z nas powiedział, co to dla nas oznacza i kiedy tak naprawdę czujemy się bezpieczni. Na koniec tych zajęć stworzyliśmy pracę plastyczną, na której pokazaliśmy naszą bezpieczną drogę do domu.

 


Wakacyjne wspomnienia

Wakacje już na nami, ale wspomnienia pozostały, dlatego wszyscy wspólnie wybraliśmy temat wakacyjny i przygotowaliśmy łódeczki.

 

 


Rok szkolny 2018/2019


Warsztaty malowania na workach szkolnych

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy „0” malowali farbami na workach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru gotowe szablony, za pomocą, których nanosili obrazki na materiał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony, które dzieci naniosły na worek poprzez kalkowanie. Tak powstałe wzory uczniowie kolorowali farbami. Powstały kolorowe i oryginalne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


Poznajemy zwierzęta

Dnia 4 czerwca na zajęciach uczniowie klasy „0” pracowali w zespołach. Każda z grup miała przygotować makietę wiejskiej zagrody. Nad pracą grup czuwali liderzy, którzy wyznaczali zadania, min. wycięcie i klejenie stajni czy płotu, wyklejanie bibułą stawu i trawy, umieszczenie sylwet zwierząt w zagrodzie. Powstały piękne prace.

 


Wycieczka do Polin

3 czerwca klasa „0” wybrała się na wycieczkę do Polin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dawnych zawodów. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat pracy bednarza Kołodzieja, złotnika  mincarza, szewca. W ramach zajęć dzieci odwiedziły wystawę, gdzie dawni drukarze wykonywali nadruki. Na targowisku poznaliśmy towary - takie jak przyprawy, którymi handlowali kupcy. Na zakończenie uczniowie wykonali monety według własnego pomysłu.


Obserwacja roślin

W naszym kąciku przyrody wyrosły pierwsze fasolki. Codziennie rano obserwujemy jakie zmiany zaszły w naszych roślinkach. W trakcie hodowli poznaliśmy warunki jakich potrzebują rośliny, aby rosnąć. Ciekawym doświadczeniem okazało się właściwe podlewanie fasolek, co pokazało jak nadmiar wody może zniszczyć roślinę.


Warsztaty osikowe w zerówce

Z naturalnego osikowego drewna powstały piękne wiosenne kwiaty. Do wykonania kwiatów dzieci wykorzystały osikowe wióra, drewniane patyczki w kolorze zielonym oraz własnoręcznie malowane doniczki. Wióra osikowe, choć kruche i delikatne, są niezwykle trwałe. Tak wykonane dekoracje na długo pozostaną wiosenną ozdobą.


Europejski Dzień Logopedii

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedii w klasach młodszych zostały zorganizowane zajęcia logorytmiczne podczas których poszukiwaliśmy pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne z Języczkiem Wędrowniczkiem, odkrywaliśmy dźwięki budzącej się z zimowego snu natury, rozwijaliśmy pamięć słuchową a także usprawnialiśmy funkcje oddechowe. Wesołe pląsy przy muzyce sprzyjały poprawie naszej koordynacji i rozwojowi świadomości słuchowej. To była świetna zabawa!


Oznaki wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę w klasie „0” powstało wiele pięknych prac plastycznych. Dzieci wykonały pracę p.t.: „Bazie kotki”, „Krokusy” oraz “Przyloty ptaków”. Podczas przygotowań powstał plakat Pani Wiosny. Tematem zajęć była również marcowa pogoda. Wiosenny kącik przyrody zdobią piękne kwiaty: bratki, krokusy, żonkile. Czekając niecierpliwie na wiosnę dzieci zasadziły szczypiorek i założyły hodowlę fasoli. A to nie koniec wiosennych prac w ogrodzie…

 


Bal karnawałowy 2019

Bal dla dzieci klas 0-2 odbył się w piątek 25 stycznia, w ostatnim dniu nauki przed feriami. Uczestnikami balu byli nasi uczniowie przebrani za różnych bohaterów z filmów, bajek i baśni. W trakcie tej imprezy dzieci bawiły się wyśmienici, uczestnicząc jednocześnie w zabawach prowadzonych przez panie animatorki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Nasza wigilia klasowa i koncert kolęd

Nasza wigilia odbyła się w piątek 21 grudnia. Przygotowaliśmy poczęstunek i zasiedliśmy do stołu. Kilka minut później okazało się, że przyjechał do nas Święty Mikołaj. Zanim Mikołaj przeszedł do wręczania prezentów, zaśpiewaliśmy mu kolędę i wręczyliśmy wcześniej przygotowane dla niego prace plastyczne. Po wigilii udaliśmy się na koncert kolęd. My wystąpiliśmy jako pierwsi i zaśpiewaliśmy kolędę "Kolędujemy". Po wszystkich występach świąteczny nastrój zagościł w sercu każdego z nas. Wesołych Świąt!


Wyniki konkursu „Mój przyjaciel miś”

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas 0-2. Oceniając komisja brała pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:

I miejsce – Mila Cacko; Magdalena Michoń; Aleksandra Langen; Apolonia Wojtak

II miejsce – Hanna Antończyk-Kotecka; Hanna Kowalska; Urszula Sałacińska

III miejsce – Lena Pikulska; Jakub Czajka; Adam Murawski; Dominik Lisiecki; Milena Strzelczyk; Lena Kłos; Hanna Piszczako, Pola Kudzinowska

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!


Figurolandia i Tangram

Na ostatnich zajęciach wykonaliśmy różne obrazki z figur geometrycznych, czyli Figurolandię. Wycięliśmy szablony, które przyłożyliśmy do białej kartki papieru i obrysowaliśmy różnymi kolorami kredek. Natomiast kompozycję z figur stworzyły powycinane szablony, z których także ułożyliśmy obrazki. Aby powstały piękne kompozycje dodatkowo je pokolorowaliśmy. Poznaliśmy również chińską łamigłówkę – tangram, która jest znana już od ok. 3000 lat.


Narodowe Święto Niepodległości

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stały się tematem prac plastycznych w naszej klasie. Z szablonów zrobiliśmy kotyliony, pomalowaliśmy farbami flagę Polski a kontury naszego kraju wykleiliśmy bibułą.


Warszawska Syrenka

W ramach zajęć związanych z Polską i jej historią poznaliśmy legendy o „Warsie i Sawie” oraz legendę o Warszawskiej Syrence. Utwory te stały się dla nas inspiracją do wykonania dwóch prac plastycznych:

Syrenkę będącą w herbie Warszawy wykonaliśmy techniką wyklejanki.

Legendę o rybaku i syrenie zilustrowaliśmy modelując z plasteliny i wykonując łódź techniką origami.


Rekord dla Niepodległej

Dnia 9 listopada, w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, nasza szkoła brała udział w biciu rekordu, poprzez wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie tego dnia byli ubrani na galowo, z kotylionami oraz na biało-czerwono. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 24 tys. szkół. Wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Wycieczka do Fabryki Bombek "Fogiel"

W dniu 5 listopada 2018 r. klasa 0 oraz 1 B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek "Fogiel" w Warszawie. Zwiedziliśmy dmuchalnię bombek, srebrzalnię, a także pracownię malarską. 

W dmuchalni bombek dowiedzieliśmy się jak wygląda obróbka szklanego tworzywa oraz w jaki sposób uzyskujemy bombki w różnych kształtach, m.in. w formie: szyszek, grzybków, domków czy też postaci z bajek. 

W srebrzalni za pomocą katalizatora oraz azotanu srebra dostrzegliśmy zmianę kolorystyki bombek. Zaś w pracowni malarskiej, dzięki uprzejmości pani malarki poznaliśmy różne metody zdobienia.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek choinkowych z wykorzystaniem farb, pędzelków oraz różnokolorowego brokatu.

Na zakończenie twórczej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek i herbatę. 

Pełni wrażeń oraz nowych wiadomości bezpiecznie wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.  


Parasol

Jesienna pogoda jaka jest każdy widzi. Klasa "0" postanowiła wykonać kolorowe parasole. Tło obrazka dzieci rysowały świecą a następnie malowały rozwodnioną niebieską farbą. Jesienne ulewy nie są nam już straszne.


Jesienne liście

Kolorowe jesienne liście stworzyliśmy techniką frotażu. Frotaż to technika polegająca na odbijaniu przedmiotów o wyraźnej fakturze na powierzchni papieru. W zabawie tej wykorzystaliśmy pastele, aby zaprezentować różne kształty jesiennych liści i ich strukturę.


Jesień kończy pracę w sadzie i ogrodzie

Jesień to pora roku gdzie możemy zrywać dojrzałe owoce i zbierać warzywa z ogrodów. W naszej klasie jesień przyniosła dużo darów w postaci pięknych prac plastycznych. Wszystkie warzywa wykonano techniką wyklejanki a autorami tych prac jesteśmy my.


Jesień

U nas w klasie jesień zagościła na dobre. Z zebranych darów jesieni utworzyliśmy kącik przyrody a jesienne prace zdobią nasza sale.

Za pomocą patyczków nanieśliśmy farbę tworząc jesienne drzewko. Wiewiórkę wykonaliśmy technika wyklejanki.

 


Rok szkolny 2017/2018


Warsztaty malowania koszulek

28 maja w klasie „0” i 1 A odbyły się warsztaty plastyczne. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się na czym polega zjawisko rozszczepienie światła. Poznali sposoby łączenia barw, aby uzyskać barwy pochodne. W drugiej części uczniowie malowali bawełniane koszulki farbami do tkanin. Zabawa sprawiła im wiele radości i uśmiechu. Powstały piękne wzory i rysunki.


Technika origami płaskie z koła

W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta egzotyczne. Jednym z naszych zadań było ułożyć papugę z papierowych kółeczek. A tak prezentują się nasze papużki.


Dzień lektur

17 maja w ramach projektu „Dzień lektur” odwiedziły Nas uczennice klas gimnazjalnych. Celem ich wizyty było przybliżenie nam treści lektur obowiązujących na pierwszym etapie kształcenia w szkole podstawowej. Po wysłuchaniu wierszy Juliana Tuwima przystąpiliśmy do malowania ilustracji.


Warszawskie Targi Książki

17 maja oddział zerowy pod opieką pani Moniki Dunarowicz udał się na 9 edycję Warszawskich Targów Książki.Targi Książki odbywają się co roku i są prawdziwym świętem książki.W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe.Na targach oprócz książek znaleźć można było także puzzle, gry, mangi, komiksy, itd. Uczniowie wrócili z Targów szczęśliwi i zaopatrzeni w torbę bezpłatnych gadżetów. W przyszłym roku na pewno nie zabraknie nas na tej fantastycznej imprezie.


Motyle

W naszej sali wymieniliśmy bociany na motylki. Boćki powędrowały do domów, a na ich miejsce przyleciały motylki z rolki po papierze toaletowym.


Wycieczka oddziału „0” do Muzeum Kolejnictwa

18 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Uczestniczyliśmy tam w lekcji muzealnej, oglądaliśmy modele pociągów z różnych epok oraz zwiedziliśmy peron i stojące na nim pociągi. Następnie byliśmy w Skansenie, w którym stały lokomotywy i wagony. Do niektórych mogliśmy wejść i wyobrazić sobie, jak wyglądała praca maszynisty w parowozie.
Dziękujemy przewodnikowi wycieczki za mile spędzony czas i ciekawie poprowadzoną lekcję muzealną.


Ciąg dalszy cyklu zajęć "Dbamy o Ziemię".

Tym razem odbyła się prezentacja multimedialna – proekologiczna o segregacji odpadów. Na początku próbowaliśmy odpowiedzieć na zadawane przez panią Monikę pytania: Co to są śmieci? Co robimy ze śmieciami i odpadami? Skąd się biorą? Kto je produkuje? Po edukacyjnej debacie wspólnymi siłami stworzyliśmy plakaty, które można oglądać przed naszą salą. Zapraszamy!


Akcja "Sprzątanie Świata"

W ostatnich dniach, z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zostały przeprowadzone zajęcia z panią Moniką, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko.

Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały znaczenie pojęcia recykling, poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją obchodów tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie worki zostały zapełnione. Od dziś wszyscy będą pamiętać, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.


Mali projektanci

Lubimy zbierać kwiaty dla naszych mam, dlatego na dzisiejszych zajęciach wykonaliśmy wazony na kwiaty z butelek plastikowych. Wazony okleiliśmy papierem ozdobnym, który nadał im wiosennego charakteru. Pomalowaliśmy również papierowe talerzyki według własnego pomysłu. Stworzyliśmy wspólną galerię sztuki.


Apel wiosenny

Dnia 5 kwietnia odbył się apel dla dzieci z klasy 0 i 1 z gościnnym udziałem grupy XII i XI z Przedszkola nr 216. Okazji do spotkania było wiele: powitanie wiosny, Dzień Ziemi, ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród. Dzieci z zerówki recytowały wiersze o wiośnie i zaśpiewały piosenkę "Daj rękę wiosenko", pierwszoklasiści przedstawili inscenizację ekologiczną oraz  utwór "Kocham świat", a dzieci z przedszkola zaśpiewały dwie piosenki o przyjaźni. Były też zagadki o wiośnie i wręczenie nagród laureatom konkursów: Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", Czytelniczo - plastycznego "Przeczytam i narysuję" oraz Plastycznego "Wielkanocny kurczaczek".


Wiosenne drzewo

Tym razem naszą inspiracją do wykonania kolejnej pracy plastycznej było wiosenne drzewo. Nasza praca była prosta w wykonaniu, ale bardzo efektowna. Do wykonania wiosennego drzewa potrzebowaliśmy rolki po ręczniku papierowym, garść smakowitego popcornu, farb oraz kolorowej bibuły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Baranek Wielkanocny

Wielkanocne dekoracje wprowadzają w atmosferę świąt. Wykonaliśmy baranka z rolki po papierze toaletowym, którą pokryliśmy kulkami z waty. Flamastrami namalowaliśmy elementy głowy. Całość ozdobiliśmy czerwoną chorągiewką. A tak prezentują się nasze baranki.


Koszyczek wielkanocny

Koszyczek to obowiązkowy element Wielkanocy. Tradycyjnie w koszyczku święci się pokarmy. My wykonaliśmy taki koszyk z wytłaczanki na jajka, pomalowaliśmy go farbami oraz ozdobiliśmy wg własnych upodobań.


Wielkanoc

Wielkanoc - to czas radości, przygotowań, malowania pisanek, strojenia koszyczków. Taka świąteczna atmosfera zapanowała w zerówce. Dzięki pomocy pani Moniki wykonaliśmy kurczaczki, zajączki, pisanki wielkanocne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Wyniki konkursu „Wielkanocny kurczaczek” dla klas 0 i I

Uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać samodzielnie jedną pracę w dowolnie wybranej technice w formie przestrzennej. 

Kategoria „0”:

I miejsce – Mila Cacko, Zofia Mrożewska, Jakub Czajka

II miejsce – Michał Krupa

III miejsce – Aleksandra Zaręba, Stanisław Gazda – Rosłaniec

Kategoria kl. I:

I miejsce – Maja Frymus, Maja Łapin

II miejsce – Amelia Kowal, Milena Strzelczyk, Jan Suszek

III miejsce – Rafał Pankiewicz, Stanisław Zaręba

Wyróżnienie:

Miłosz Sobczyk – klasa I


Wysiewanie owsa

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, poznajemy kolejne tradycje związane z tym czasem. Święta Wielkanocne przejmując wiele z dawnych wierzeń i zwyczajów są nazywane świętami wiosennymi, dlatego jedną z tradycji jest wysiewanie owsa. Również i my postanowiliśmy zasiać owies. Oto nasze zmagania.


Pani Wiosna

Strojna w zieleń poprzez ziemię idzie wiosna

Cała w kwiatach, śpiewie ptaków, w blasku słońca.

Wiosna na dobre zagościła w naszej sali. Wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający kolorową Panią Wiosnę.


Przebiśniegi

"Przebiśniegi białe pierwsze zakwitają,
zieloną łodyżką śniegi przebijają. 
Śnieg wokół topnieje. Kwiatuszek się chwieje, 

wiosna go wołała, sukienkę mu dała!".

Coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, topnienie śniegu, powracające pierwsze ptaki oraz pojawiające się kwiaty zwiastujące nadejście wiosny. U nas w sali pojawiły się już przebiśniegi.


Bociany

Dziś u nas bociany! Niecierpliwie na nie czekamy, dlatego postanowiliśmy je trochę przywołać naszymi pracami.


Wymarzony zawód

Od najmłodszych lat poznajemy różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. My już wiemy, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. Na kolejnych zajęciach wyjaśniliśmy sobie podstawowe pojęcia, takie jak: zawód, praca. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca ludzi różnych zawodów. Największą jednak radość sprawiło nam tworzenie papierowych kukiełek.


Teatrzyk kukiełkowy

Pod koniec lutego rozpoczęliśmy realizację tematu edukacyjnego o teatrze. Poprzez różne działania dzieci zapoznały się z terminami: scena, rekwizyt, scenografia, kurtyna, reżyser oraz wiele innych. Z tej okazji postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać kukiełki z drewnianych i plastikowych łyżek lub widelczyków, wełny, ścinków kolorowych materiałów, plastikowych oczu, pinezek, pisaków, taśmy klejącej. Zabraliśmy się ochoczo do pracy, której efektem były przepiękne kukiełki.


Bal karnawałowy

Dnia 1 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Bal poprowadziła pani Kasia w przebraniu lalki - tancerki. W blisko dwugodzinnej zabawie uczestniczyły wróżki i czarownice, kotki i inne zwierzątka, rycerze, supermeni i piłkarze, magicy oraz  czarodzieje. Były tańce, konkursy z nagrodami, zabawy z chustą, a także pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 


Zajęcia przyrodnicze

W ramach zajęć przyrodniczych wybraliśmy się z panią Moniką na spacer, aby poobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie podczas zimy. Wyszukiwaliśmy ślady na śniegu i odgadywaliśmy do kogo należą: pies, ptak, kot, człowiek itp. Podziwialiśmy pięknie ośnieżone drzewa. Zwróciliśmy również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po śliskiej nawierzchni. Rozmawialiśmy o odpowiednim ubiorze w czasie zimy oraz o ochronie ciała przed chłodem i mrozem. Nasze zajęcia zakończyliśmy zabawą na śniegu.


Zimowe śnieżynki

O talentach, pracowitości, dokładności uczniów klasy 0 można byłoby dużo pisać. Przedstawiamy dowody.


Jak okazać, że kogoś lubimy?

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zasadach kulturalnego zachowania się, czyli jak witamy się z inną osobą. Wymienialiśmy przykłady w jaki sposób możemy okazać innym przyjaźń i miłość. W ozdobionym czerwoną bibułą sercu rysowaliśmy osoby, które kochamy i lubimy.


Litera „Ł”

Ł przedrzeźnia L literę,
Jest tuż za nią w alfabecie,
Że kreseczkę ma w połowie
O tym dobrze wszyscy wiecie.

W naszej klasie nic się nie marnuje. Do wyklejenia kształtu litery Ł użyliśmy pozostałości po temperowaniu kredek.


Hodowla fasolki

Na początku lutego rozpoczęliśmy klasową hodowlę fasolki. Każdy z nas otrzymał od naszej pani odpowiednie do tego materiały. Po ułożeniu na gazie fasolek zamoczonych w wodzie, ustawiliśmy kubeczki na parapecie po to, by obserwować co będzie się działo każdego dnia. Doskonale wiemy o tym, że musimy codziennie dolewać wodę do poziomu jaki był na początku. Teraz pozostało nam cierpliwie czekać i po pewnym czasie wyciągnąć wnioski z przeprowadzonego badania.


Ptasia stołówka

W tym tygodniu na zajęciach z panią Moniką poznaliśmy ptaki, które żyją wokół nas. Zachęcamy do dokarmiania ich zimą. Poznaliśmy ich zwyczaje żywieniowe. Jeśli ktoś tak jak my lubi dokarmiać ptaki, proponujemy wykonać podobną ptasią stołówkę.


Maski karnawałowe

Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy własnoręcznie maski karnawałowe. Wycinaliśmy, malowaliśmy, wyklejaliśmy i ozdabialiśmy je według własnych pomysłów. Powstały piękne, kolorowe i błyszczące maski, idealne na zbliżający się bal karnawałowy.


Nauka poprzez zabawę

Gry edukacyjne są doskonałym sposobem rozwijania dziecięcych umiejętności społecznych i poznawczych. Nieocenioną wartością gier planszowych jest możliwość wykonania ich samodzielnie. Uczniowie klasy 0 wykonali grę planszową o nazwie „Zwierzęta leśne”. Najpierw rysowali i kolorowali planszę do gry, którą ozdobiły według własnego pomysłu. Z pomocą nauczycielki stworzyły karty, na których znalazły się zagadki np. o borsuku, wiewiórce czy jeżu. 

W przygotowaniu jest już gra edukacyjna o nazwie „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”.


Zimowe zabawy na śniegu

„Zima, zima przepisowo, biały śnieżek pada zdrowo,
Z nim nadeszła mrozu fala, będzie bałwan jak ta lala.”

Lepienie bałwanka to fantastyczna zabawa. Zimowa pogoda nam sprzyja, nareszcie spadł odpowiedni śnieg – mokry, ciężki i lepki. 


Płatki śniegu – technika wycinanki z papieru.

Co to są za gwiazdki, odpowiedzcie śmiało, które stroją ziemię w sukieneczkę białą? 

Ćwiczymy sprawność manualną naszych dłoni wykonując przepiękne płatki śniegu. Metodą wycinanki stworzyliśmy przeróżne śnieżynki, które zdobią naszą salę. Własnoręczne wykonanie gwiazdeczek sprawiło nam dużo radości i wprowadziło w zimowy klimat.


Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku. 

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę. 

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe. 


Bałwany

Wesołe bałwany powstają nie tylko ze śniegu. My, wspólnie z panią Moniką, zrobiliśmy je z rolek po papierze toaletowym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Choinki techniką origami

Choinko, choinko świąteczną masz minkę, złociste gwiazdeczki w zielonej czuprynce... Tym razem wykonywaliśmy choinki techniką origami koła płaskiego. Przyklejaliśmy gwiazdeczki i ozdoby. Na niektóre nawet sypnął śnieg. Zrobiło się świątecznie na korytarzu szkolnym.


Choinka z płatków kosmetycznych

Choinka już ubrana, przyszedł czas na choinki własnej roboty. Dlatego na zajęciach z panią Moniką wykonywaliśmy choinki z płatków kosmetycznych. Dekorowaliśmy je różnego rodzaju ozdobami, m.in. cekinkami, brokatem, koralikami. To było naprawdę bardzo pracochłonne zadanie!


Naszych prac świątecznych nie widać końca.... Tym razem stworzyliśmy choinkę z rolek po papierze toaletowym. Oczywiście pięknie ją ozdobiliśmy. I tak się prezentuje na naszej klasowej tablicy.


Choinka

U nas w klasie Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami... Z wielkim zapałem zabraliśmy się do ubierania choinki. Zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, robiliśmy kolorowe łańcuchy z papieru. Choinka wyglądała prześlicznie.


Wizyta Świętego Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Dnia 4 grudnia,  naszą klasę odwiedził Mikołaj. Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem wyrecytowaliśmy piękne wierszyki.  Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Na zakończenie Mikołaj obdarował nas upominkami i słodkościami. 


Aniołki

W związku ze zbliżającym się kiermaszem świątecznym w naszej szkole, postanowiliśmy wraz z panią Moniką przygotować aniołki i przekazać je na sprzedaż.


Karmniki dla papierowych ptaków

Podczas kolejnych zajęć z panią Moniką postanowiliśmy zrobić prezent dla papierowych ptaków. Włożyliśmy dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło nam wiele radości. Z dumą podziwialiśmy efekty swojej pracy. 

 


Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23  dzieci.

I miejsce ex aequo
Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0

II miejsce ex aequo
Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.


Warsztaty pszczelarskie

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.


Nie jeden już raz wykorzystywaliśmy na zajęciach rolki po papierze toaletowym. Dziś na zajęciach z panią Moniką postanowiliśmy wykorzystać rolki do robienia pieczątek w kształcie listków w celu stworzenia jesiennego drzewa na arkuszu papieru.


Podczas dzisiejszych zajęć z panią Moniką poznaliśmy chińską  układankę - tangram. Składa się ona z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych. Z wielkim zapałem próbowaliśmy układać gotowe wzory, jak również tworzyć własne kształty. Największą trudnością okazał się samodzielnie ułożony kwadrat, aczkolwiek znalazło się kilkoro zwycięzców. Gratulujemy!


Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 


"Misie są malutkie, misie są grubiutkie,
mój misiaczek, przytulaczek, pewnie chętnie go poznacie,
a zabawa jest z nim fajna, czasem śmieszna i zabawna,
każdy chciałby mieć takiego misia słodziutkiego pysia
gdy przytulisz się do niego, to poczujesz magię jego"

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia, na zajęciach z Panią Moniką stworzyliśmy z rolek po papierze toaletowym cudowne misie.Prawda, że piękne?


W związku ze zbliżającą się rocznicą Dnia Niepodległości, na zajęciach z panią Moniką przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Po ciekawej pogadance wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na koniec zajęć wykonaliśmy pracę techniką origami płaskiego pt. "Orzeł biały". Naszym zadaniem domowym jest zapamiętanie, że dzień 11 listopada to wielka i patriotyczna rocznica.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych zajęć. Tym razem z rolki po papierze toaletowym, krepiny, kolorowego papieru, kleju i materiału przyrodniczego wykonaliśmy z panią Moniką piękne sówki. I to właśnie one teraz zdobią naszą salę.


W naszej klasie na dobre zagościła Pani Jesień. Na zajęciach z Panią Moniką obejrzeliśmy prezentację multimedialną o jesieni i wspólnie ją omówiliśmy. Na koniec zajęć wykonaliśmy w grupach plakat "Pani Jesień", który ozdobiliśmy kolorowymi liśćmi, kasztanami, żołędziami i jarzębiną.

 


Wycieczka do Biblioteki publicznej

23 października odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną dla dzieci przy ul. Konarskiego 6 w Warszawie. Podczas wycieczki poznaliśmy wybrane pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię oraz ich funkcje. Zapoznaliśmy się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedzieliśmy się też w jaki sposób wypożycza się książki. Mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych książek.Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechem na twarzy.


W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.


Jesienne jeże

16 października przynieśliśmy do szkoły ziemniaki i wykałaczki. Naszym zadaniem było wykonać jeżyki. Dzięki pomocy pani Moniki, to zadanie zostało w pełni zrealizowane. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy wykałaczki, natomiast z plasteliny robiliśmy inne dodatki. Dużo radości sprawiła nam ta praca. Jeże znalazły miejsce w kąciku tworząc niebywałą wystawę. Dzięki zajęciom zapoznaliśmy się z budową jeża, jego zwyczajami oraz jak spędza czas jeż podczas jesieni.


Zabawa z origami

Nasze małe rączki dzięki, między innymi sztuce składania papieru origami, są coraz sprawniejsze. Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że podczas np. popołudniowych zajęć z panią Moniką, potrafimy stworzyć już tak piękne dzieła :)


Do kolejnej zabawy podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne liście zebrane podczas naszego spaceru. Za pomocą techniki frotażu wyczarowaliśmy z pomocą Pani Moniki piękne barwy jesieni. Oto efekty naszej pracy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Nasz parasol kolorowy
do zabawy jest gotowy.
Już otworzył się jak kwiat,
wtem przyleciał silny wiatr
i parasol porwał w chmury,
więc i my lećmy do góry – Hoop!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać piękne, kolorowe parasole.


Nasze kolejne zajęcia o jesieni rozpoczęły się przeczytaniem bajki. Następnie rozmawialiśmy o kolorach jesieni, która ukazała nam zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną o jesieni oraz odbyliśmy wirtualny spacer do lasu na grzyby.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

 


Jesień to piękna pora roku, bogata w różnorodne, kolorowe dary natury. Klasa 0 na zajęciach bawiła się kasztanami, wyczarowując z nich różne postacie: kasztankowe ludziki, stworki lub zwierzątka. Z efektów swoich działań dzieci były bardzo dumne. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.